OlgaHC
20.09.07,19:56
Dobrý deň.
Chcem sa na Vás obrátit s problémom s vyučtovanim SV(studená voda)
Za rok 2005 som mala spotrebu SV 56 m3 ale vyučtovanie mi prišlo na 119m3,
za rok 2006 bola spotr. 40 ale vyuctovanie prislo na 70m3
za 1 rok dopisovania s kompetentnými s SBD v Trnave,sme sa dopracovali k tomu,že ano uznali moju reklamáciu na oprávnenú spotrebu 56 a 40 m3 ale platbu mi strhli za 119 a 70m3.pri terajšej cene vody mi to robí asi 5000SK naviac,Viete mi niekto poradit ako sa dostat k svojim peniazom,nakoľko ma už dopisovanie s SBD vážne nebavi.....a riešenie v nedohladne.....
za rady vopred ďakujem:confused:
Halli
20.09.07,19:05
Dobrý deň.
Chcem sa na Vás obrátit s problémom s vyučtovanim SV(studená voda)
Za rok 2005 som mala spotrebu SV 56 m3 ale vyučtovanie mi prišlo na 119m3,
za rok 2006 bola spotr. 40 ale vyuctovanie prislo na 70m3
za 1 rok dopisovania s kompetentnými s SBD v Trnave,sme sa dopracovali k tomu,že ano uznali moju reklamáciu na oprávnenú spotrebu 56 a 40 m3 ale platbu mi strhli za 119 a 70m3.pri terajšej cene vody mi to robí asi 5000SK naviac,Viete mi niekto poradit ako sa dostat k svojim peniazom,nakoľko ma už dopisovanie s SBD vážne nebavi.....a riešenie v nedohladne.....
za rady vopred ďakujem:confused:

Pokiaľ ti uznali reklamáciu mali by urobiť nápravu v najbližšom ročnom vyúčtovaní. To ti neoznamili? ...nieje mi dosť jasne, ako ti uznali oba roky, až teraz a ako ti to zdôvodnili. Ak sa niečo niekde neoprávnene pridá, musí sa niekde zase ubrať...Aj SBD plati za vodu dodavateľovi.A ešte- to ste nemali žiadny koeficient? kedže ti uznali presne to čo máš namerané?? To sa mi nezdá... :rolleyes: Kde vôbec zobrali tie spotreby čo ti zaratali?
oravec
27.01.08,11:25
Ja mám obdobný prípad a podal som v zákonnej lehote reklamáciu doteraz mi ju nepotvrdilo SVB. Vyúčtovanie mi doručili až 20.11.2007 za rok 2006.
Ak mi písomne neoznámia výsledok o reklamácii, pýtam sa, či sa môžem domáhať na súde vrátenie rozdielu preplatku a penále za oneskorenie doručenie ročného vyučtovania za rok 2006.
sthruska
28.01.08,08:57
>>Vyúčtovanie mi doručili až 20.11.2007 za rok 2006. a penále za oneskorenie doručenie ročného vyučtovania za rok 2006.

Zákon hovorí do kedy má správca urobiť vyúčtovanie. Ale nič nehovorí o tom kedy ho má dodať. Žiaľ.
Orim
28.01.08,18:58
§8a
(2) Správca je povinný najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinný vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome.
ingicka
30.01.08,04:37
Mám to aj ja. A nielen ja, ešte viac ľudí. Keď som sa na to pýtala, tak vraj to je uniková voda. Je aj studená aj teplá.Je to tam prepočítané koeficientom až cez 52%. Aká to je úniková voda veď máme merače? V roku 2004 alebo 2003 to bolo len okolo 10-15% a teraz....Chcela by som si dať prepočítať vyučtovanie, ale neviem komu ani kam./ čo k tomu potrebuje?/ Vopred vďaka
svojar
30.01.08,05:40
Úniková voda je tá, ktorá unikne za fakturačným meračom a bytovými meračmi. A to môže byť alebo poruchou vedenia, alebo "klamaním" od niektorých odberateľov.Ako ďaleko máte fa merač od domu a teda aké dlhé je vedenie- rozvod do domu? 52% je veľa, ale pri poruche môže byť aj viac. Viem z praxe v našom meste.
ddsliace
12.03.08,09:58
Prosím Vás máte niekto aktuálnu vyhlášku o rozúčtovaní studenej vody v bytovke kde všetky byty majú vodomery?