DonRidick
21.09.07,02:35
Dobry den, mal by som zaujem o uveru. Neviem sa presne rozhodnut pre konkretny tip uveru a preto Vas tymto chcem poziadat o pomoc pri vybere uveru, ako aj nasledne o banku kde sa to najviac oplati.
Dalej sa pokusim rozpisat moj zamer na co chcem peniaze pouzit a taktiez opisem ako sme na tom po financnej stranke aby ste vedely posudit ci je zamer realny.

Mam 22rokov (novembri 23), zijeme aj s priatelkou (21rokov) v Irsku uz rok a pol kde obaja pracujeme. Moj cisty plat za 1. tyzden min. 450,-Euro a priatelka (v pripade nevyhnutnej potreby koly uveru za par dni aj manzelka) pri tyzdennom plate min. 350,-Euro To je v skratke o plate ktory vieme hravo preukazat.

Zaujem by bol zobrat uver (hypotekarny, ameriku a podobne) na nakup nehnutelnosti v meste Nitra, pripadne Zl.Moravce, jedna sa o byty troj-izbove, ktore sa pohybuju v meste Nitra od cca 1,7mil. do 2,5mil. pricom mam celkom obchodneho ducha tak samozrejme byty budem hladat a vyberat v najlukrativnejsej oblasti za co mozno najprijatelnejsiu cenu. Chcem sa zmestit do sumy 1,9mil/byt max. Nemam zaujem o jeden ci dva byty, zaujem by bol o konkretne o 4! Dalej potrebujem 1mil. na vyplatenie surodencov cim sa stanem majitelom velkeho rodinneho domu ktory je teraz ohodnoteny znalcom na 3,2miliona. Moja predstava o uvere by bola cca od 7mil. do 10mil. na maximalnu dobu splacania cize asi 30rokov za fixny urok co najnissi pricom uver by som chcel cerpat postupne to zn. Splacat iba pouzite prostriedky (najdem byt-dohodnem datum kupy-pricom si neham casovy priestor na najdenie najomnikov-vyplatim byt a najomnici su nastahovany = vytvorene nove aktivum), kupeny byt by mal samozrejme tarchu na LV v prospech banky. A takymto sposobol najst druhy byt, treti a este stvrty.
Dalej do cca 5 - 7 rokov by som chcel uver banke celkovo a jednorazovo vyplatit nakolko za tuto dobu uz budem mat k dispozicii financne prostriedky. A tu ma zaujima kolko bude mesacna splatka pri uvere 7milionov na 30rovov a kolko budem musiet zaplatit(DOPLATIT) banke v 5tom 6tom alebo 7mom roku?. Samozrejme zmluva by mala byt tak postavena, ze nebudem doplacat uroky za celych 30rokov ale iba za dobu pokial som peniaze mal pozicane.

Takze tu je zhruda napisane o co by som mal zaujem, ak mi viete poradit moznost, produkt alebo podobnu variantu alebo ako dosiahnut moj zamer, pripadne ak vidite v niecom chybu budem velmi rad ak ma budete kontaktovat a niecomu ma priucite.


Dakujem a prajem pekny den...
dessire
24.09.07,14:15
Ahoj,
tvoja otázka trochu zaváňa špekuláciami s nehnuteľnosťami a navyše iba
na základe tvojho príjmu nemáš adekvátnu záruku pre banku na 7 - 10 miliónov.
Postupne:
Na kúpu jedného bytu je možné si vziať 100% až 120%hypotéku podľa hodnoty bytu, ktorý kupuješ. Možno by ti príjem stačil ešte na jeden úver na ďalší jeden byt, ale bol by to úver ručený nehnuteľnosťou a nie hypotéka, lebo druhým bytom si už neriešiš bývanie. A som v koncoch pri bytoch, pretože ak nie si podnikateľský subjekt, ale súkromná osoba, viac u bánk nedostaneš.
Druhá možnosť je vziať si hypotéku bez účelu, vtedy dostaneš u bánk maximálne 5 miliónov, ale tvoj príjem aj s manželkou musí byť väčší ako 59000 mesačne. Ani pri vyššom príjme viac nie je možné dostať.
Hypotéku je možné dostať aj na vyplatenie dedičských podielov, takže ak by si nechcel kupovať byty, toto by nebol problém.

Doba splácania - maximálne do 65 rokov toho staršieho z vás. Máš 23, tak ti to na 30 rokov vychádza. Teraz si uvedomujem, že si svojim vekom maximálne riziková skupina a tak rátaj s najvyššími úrovými sadzbami.

Vyplatenie - úver je kedykoľvek možné vyplatiť vopred, ak sa obve strany dohodnú. Pri hypotékach sa doporučuje vyplatiť až po 4 rokoch splácania, inak o zvýhodnenie pri HÚ prídeš. Pri sume, ktorú by si chcel, nárok na príspevok na hypotéku pre mladých máš len do 1,5 milióna. Dá sa dať mimoriadna splátka - 20% z istiny každý rok, takže do 5 rokov je HÚ vyplatená. Alebo požiadať o vyplatenie celého HÚ, vtedy je to ale s poplatkom za predčasné vyplatenie - môže sa pohybovať okolo 5% z istiny a výška celkovejsumy sa ti príliš nezníži.
Ešte k tomu, ako bymala byť zmluva postavená - tam sa s tebou nik nejedná. Zmluva je daná sumou, úrokmi, dobou splácania a ostatné je štandard v zmysle VOP bánk.
Lion Topoľčany
24.09.07,14:21
Celkom ma zaujala téma, a hlavne poznámka:prečo človek, keď má 23 rokov je maximálne riziková skupina /asi sa neberie zdravotné hľadisko, že?/?
Zoltán Kovács
24.09.07,14:30
Celkom ma zaujala téma, a hlavne poznámka:prečo človek, keď má 23 rokov je maximálne riziková skupina /asi sa neberie zdravotné hľadisko, že?/?

zlezaradil
mimotemy To si píš, že to riziko nie je zdravotné.
Ofélia
24.09.07,15:04
V prvom rade sa treba spýtať či tam pracujete legálne, teda na pracovnú zmluvu a či ste si aj v SR urobilii DP, pretože ak nie, tak pomoc bude ťažká. Nie všetky banky akceptujú pracovné zmluvy zo zahraničia, skôr ich zaujíma či vám chodia peniaze pravidelne na účet, samozrejme tu na Slovensku.
Na Slovensku aspoň čo ja viem existuje banka, konkrétne VUB, kde po dobu 5 rokov do výšky 25 % ročne z úveru môžete bez sankcíí vyplatiť úver. Pri 7 mil by som povedala že bude splatka cca 28000.
Vaša priateľka, teda nemusíte sa kvôli úveru brať, jednoducho sa stane spoludlžníčka, ale kvôli nepredvídaným udalostiam by ste sa mali zobrať. Všetko ostané si musíte doriešiť v banke ak vám akceptujú požiadavku úveru. Pretože aj vaša výška úveru nemusí byť zhodná s ohodnoteným bytom. Podotýkam americká hypotéka je taká, že vám dajú napr. chcete milon, tak dostanete z banky len 700 tisíc.
dessire
24.09.07,20:45
dadina, ak nerobíš v banke a nepočítala si so všetkými možnými výnimkami, ako si prišla k sume 28 000,- Sk pri 7 miliónoch? To pri splácaní na 30 rokov? Ja mám znalosť nad 30 tisíc.
Nemusia sa brať, ale mali by mať spoločný pobyt, aby aspoň niečim deklarovali úmysel byť spolu.
Mladí slobodní mladí ľudia bývajúci u rodičov sú podľa bánk najrizikovejšou skupinou. Detto pre poisťovne.