i&g
21.09.07,07:37
Už 17 rokov mám na stene fototapetu, ktorá mi tam pekne drží. Teraz som sa rozhodla ju dať preč, nakoľko sa mi to zdá už nemoderné. Poraďte mi prosím, ako ju dať čo najlepšie dole, aby mi ostala pekná stena, na ktorej by po vymaľovaní neostávali nejaké fľaky po lepidle alebo niečo podobné?
heja3
21.09.07,05:43
Fototapeta sa lepila ako tapety, tak by mala ísť aj dole ako tapety. Napariť a strhnúť. Prípadne so škrabkou oškriabať zvyšky.
Potom ide o to, či nebývaš v paneláku. Ak chceš maľovať na stenu-panel, musí byť tapeta odstránená na panel. A pokiaľ viem, panel je síce rovný, ale má diery, tam to treba riešiť najprv stierkou a potom maľovať. Tam nebudeš mať nijaké škvrny - stierka zakryje všetko.
pwerka
21.09.07,06:03
Pochybujem, ze sa ti to podari. Podla mna po strhnuti tapety nikdy nebude stena pekne hladka a rovna. Stenu bude treba vyrovnat stierkou alebo rimanom.
Drzim Ti palce ;)
zsolt69
21.09.07,13:28
Ja som odstraňoval tapetu z jednej steny. Bez stierky nebude rovná stena. Po vystierkovaní maľba zakryje škvrny.Inú možnosť nemáš.
dvapac
02.09.08,10:25
Priklanam sa k nazorom hore... Na paneli tie tapety drzia jak prilepene ;-) ... Naparit a skrabat... potom rimanom vyrovnat diery alebo najlepsie vystierkovat... Ono je to v poho az na rohy a kuty
sisa57
27.09.08,14:28
Co je to prosim Vas ten riman