hanulik79
21.09.07,07:52
Ahojte poradáci,

Chcela by som sa Vás opýtať : viem, že pur peny sa dávajú roznej veľkosti, hustoty, tvrdosti a iných parametrov. Taktiež viem, že sa rozdelujú do rôznych kategorii. Avšak nikde som sa nedočítala koľko taká pur pena na sedenie vydrží stlačení / aká norma to udáva /. Teda aby som to špedifikovala bližšie..... či existuje nejaká norma, podľa ktorej by sa dalo zistiť, že napr. pur pena na sedenie vydrží 2000 sadnutí.....ked si na nu sadne 100 kg chlap a 5000 sadnutí....ked si na nu sadne 30 kg dieťa.
Viem, že napríklad pri koženkách alebo pri poťahových látok existuje norma, ktorá hovorí koľko vydrží ošuchaní, kým sa prederie.
Preto by som Vás chcela poprosiť o pomoc.
Kazu
21.09.07,06:19
Tieto informácie by ti vedeli dať v Lignotesting Bratislava - to je skúšobný ústav drevársky a nábytkársky
hanulik79
21.09.07,06:25
To ma tiež napadlo a napísala som im ale nejak nereagujú.
Nevieš poradiť niekoho konkrétneho, kto to má nastarosti?
Chobot
21.09.07,06:31
To ma tiež napadlo a napísala som im ale nejak nereagujú.
Nevieš poradiť niekoho konkrétneho, kto to má nastarosti?

Lepšie bude asi telefonicky. Ja som u nich raz zisťoval tiež jednu vec (išlo o pevnosť tyče na vešanie šiat v skrini) a telefonicky som to zistil behom jedného dňa. Bolo to však dávno a kontakt už nemám.
Bastian
21.09.07,06:32
Skus sa informovat vo firme materasso. Ak to nebudu vediet oni, tak ti mozno poradia kde mas hladat.
hanulik79
21.09.07,06:51
O.K. Idem sa na to pozrieť..............vopred dakujem