svet1
21.09.07,09:19
Ahojte!
Potrebovala by som niečo zistiť. Prosím, pomôžte mi.
Moji chlapci si nutne potrebujú znížiť DPH a chcem vedieť, či im pomôže kúpiť cirkulu z Rakúska a ako to majú z účtovného hľadiska urobiť, aby im to v tomto kvartáli pomohlo.
Veeeľmi pekne ďakujem!!!
Vladimír Ozimý
21.09.07,07:47
no nepomôže im to pretože v konečnom dopade to bude mať 0 dopad na štátny rozpočet...vy to samozdaníte a to znamená že to zahrniete aj na vstup a výstup...to znamená neponížia daňovú povinnosť. Museli by ste to kúpiť tu na slovensku a musí ísť o tuzemské dodanie tovaru aby vám to ponížilo výstup dph...
svet1
21.09.07,08:00
no nepomôže im to pretože v konečnom dopade to bude mať 0 dopad na štátny rozpočet...vy to samozdaníte a to znamená že to zahrniete aj na vstup a výstup...to znamená neponížia daňovú povinnosť. Museli by ste to kúpiť tu na slovensku a musí ísť o tuzemské dodanie tovaru aby vám to ponížilo výstup dph...


A nevieš mi poradiť, ako sa "samozdaňuje?" Aký je postup? Alebo aspoň odporučiť, kde si to naštudujem...Napokon, ak by chceli kúpiť ojazdené auto v zahraničí, tiež im to s DPH nepomôže, však?
Vladimír Ozimý
21.09.07,08:18
A nevieš mi poradiť, ako sa "samozdaňuje?" Aký je postup? Alebo aspoň odporučiť, kde si to naštudujem...Napokon, ak by chceli kúpiť ojazdené auto v zahraničí, tiež im to s DPH nepomôže, však?

presne tak ešte sa môže stať že pri M1 by museli odviesť daň...proste dovoz zo zahraničia na účely dph nie je riešenie ako ovplyvniť výšku svojej daňovej povinnosti...
Evulinta
19.09.12,10:02
Zdravim vsetkych poradakov, mam obchod, neviete mi prosim dat nejake typy cim vsetkym sa da zvysit DPH na vstupe, mam dost male naklady a potrebujem ich nejak zvysit, co sa da vsetko kupit, co by mi aspon trosku pomohlo a moze sa dat uctovne do nakladov.. dakujem za kazdu radu...
mondes
19.09.12,10:06
Zdravim vsetkych poradakov, mam obchod, neviete mi prosim dat nejake typy cim vsetkym sa da zvysit DPH na vstupe, mam dost male naklady a potrebujem ich nejak zvysit, co sa da vsetko kupit, co by mi aspon trosku pomohlo a moze sa dat uctovne do nakladov.. dakujem za kazdu radu...

Aký obchod? Na čo je zameraný?
kn-alka
19.09.12,10:08
do nákladov môžeš dať všetko, čo súvisí s tvojim podnikaním.
Evulinta
19.09.12,10:17
take drobnosti kamienky, knizky , doplnky vyzivy..
mondes
19.09.12,10:23
hmm, tak tam ozaj ani nie je čo dať do N. Čo tak čistiace prostriedky a hygienicke? Alebo napr. PHM, ale to musíš mať auto nahlásené na DU. Ďalej napr. kúpa notebooku, tlačiarne. Ale myslím, že to už všetko asi máte. :)
Evulinta
19.09.12,10:30
vsak to ze hej a aj tie hygienicke pomocky tam je tak mala dph.. ako fakt neviem ako to robia ine firmy:(
kn-alka
19.09.12,10:35
ako to robia? .... platia DPH :)