Jozef Mihál
17.06.04,08:15
Všimli ste si, že na stránke Min.financií boli zverejnené dokumenty o plnení štátneho rozpočtu na rok 2004 ? A výsledky sú až podozrivo dobré. Napr.

http://www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr.nsf/vdb_Print/49768463C414E011C1256EA7002CE680?OpenDocument&PRINT=1

Z uvedeného napr. vidno, že daňové príjmy sa už v máji splnili na vyše 50%,
z toho príjmy z daní fyzických osôb na vyše 54% a príjmy z daní právnických osôb na temer 75% !

Žeby na základe týchto čísel vláda navrhla a parlament znížil pre budúci rok sadzby dane z príjmu ?
ekin
17.06.04,07:10
Urcite takmer vsetci zaplatili..aj preddavky budu platit. Akurat by ma zaujimalo, ako vyratali plánovači príjem do ŠR... ved od toho sa vyvija plnenie, žeby zasa sa koncom roka našlo zopar milionov volnych?

ja tým ich štatistikám verím :-))
vdaka tomu mám krásny plat (priemerný), ba aj iné výhody. Globálny občan môže byť v globále spokojny :-))
Kedze čo mi nepríde doporučene, nezvyknem odpovedať SŠÚ), viem si predstavit hodnovernost údajov..ale nechajme radost štátu..
Naši ľudia potrebuju optimizmus, ale nie v číslach, ale vo vlastných rukach či penazenkach :-))
Jozef Mihál
17.06.04,07:28
ekin pozor ! Údaje o zaplatených daniach nemajú so SŠÚ nič spoločné, dane si predsa sledujú daňové úrady. A tie snáď vedia spočítať, koľko im prišlo na účet...A prišlo zdá sa veľa.
ekin
17.06.04,07:56
viem, ze som spojila hrusky s jablkami...brala som to ako priklad....
a rozvetvila az do susedovie zahrady :-))
Jozef Mihál
17.06.04,07:59
Hrušky sem, jablká tam, ale som zvedavý, či z toho bude zníženie daní alebo o to väčšie rozhadzovanie štátu...
ekin
17.06.04,08:12
zobudte sa!!! znizenie dani? ved to by nas v EU..hm,hm...
žial, ze to šafárenie je vzdy blizsie a blizsie - len nie k mojej košeli :-(
ked si pomyslim na tie vyhodene naplanovane korunky, od budovania colnic na ceskej hranici este zaciatkom tohto roka az po vytvaranie dalsich uradnych priestorov v novo rekonstruovanych a zariadovanych budovach, je mi mdlo. A to nehovorim o politike nezamestnanosti, aktiv.činnosti a podobne..
Len tak na okraj, skusili ste zamestnat uchadzača z UP na aktiv. činnost? DESIVEEE
A stoji vas to tolko času, energie, penazi...a vysledok? Jedine dobry pocit, ze ktosi, kto ma malo, dostane este 1500 korun... Ale to zas nejaky letorast zabieha k susedom :-)))