Marcelka dun
21.09.07,09:58
Ahojte poraďáci,

potrebujem opäť poradiť. A to čo sa týka DPH. Slovenská firma (plátca DPH) vykonala pre českú firmu /sídlo má len v ČR/ práce v SR a zároveň dodala aj tovar, ktorý ostal tiež v SR. Rada by som vedela ako to je v tomto prípade s DPH. Ďakujem.:mee:
Vladimír Ozimý
21.09.07,08:00
aké práce čo za práce? treba definovať...tovar ktorý zostal na uzemí SR ide s dph...práce podľa všetkého stavebného charakteru takisto s dph ale treba to špecifikovať...
Marcelka dun
21.09.07,08:22
Ide o zváranie optického kábla, konkrétne ide o spájanie počítačových sietí.
Vladimír Ozimý
21.09.07,08:27
Ide o zváranie optického kábla, konkrétne ide o spájanie počítačových sietí.

na to je potrebné stavebné povolenie podľa všetkého...práce vykonané na nehnuteľnostiach sa viažu k miestu kde sa nehnuteľnosť nachádza...to jest SK...zdanenie komplet v SR
Marcelka dun
21.09.07,09:29
s tým stavebným povolením neviem ako bolo, pretože firma to robila pre inú firmu, ale fakturovalo sa to firme do ČR. Pravdepodobne to asi neovplyvní a zdaní sa to komplet v SR. Ďakujem pekne za radu. Príjemný víkend
emgeton
21.09.07,10:02
Ahojte poraďáci,

potrebujem opäť poradiť. A to čo sa týka DPH. Slovenská firma (plátca DPH) vykonala pre českú firmu /sídlo má len v ČR/ práce v SR a zároveň dodala aj tovar, ktorý ostal tiež v SR. Rada by som vedela ako to je v tomto prípade s DPH. Ďakujem.:mee:


s tým stavebným povolením neviem ako bolo, pretože firma to robila pre inú firmu, ale fakturovalo sa to firme do ČR. Pravdepodobne to asi neovplyvní a zdaní sa to komplet v SR. Ďakujem pekne za radu. Príjemný víkend


Skúste napísať viac informácii. Inak nemôžete dostať fundovanú odpoveď.
Marcelka dun
21.09.07,10:12
Takže opisujem celú situáciu. Slovenská firma vykonávala pre českú firmu práce na slovensku. Slovenská firma na základe objednávky si objednala našu firmu na zváranie optického kábla aj s dodaním potrebného materiálu. /nakoľko boli v časovej tiesni/. A naša firma to následne faktúrovala priamo českej firme, tak to bolo dohodnuté. Dúfam, že som to dostatočne opísala. Ak nie posnažím sa viac.
emgeton
21.09.07,10:56
Takže opisujem celú situáciu. Slovenská firma vykonávala pre českú firmu práce na slovensku. Slovenská firma na základe objednávky si objednala našu firmu na zváranie optického kábla aj s dodaním potrebného materiálu. /nakoľko boli v časovej tiesni/. A naša firma to následne faktúrovala priamo českej firme, tak to bolo dohodnuté. Dúfam, že som to dostatočne opísala. Ak nie posnažím sa viac.

Pod materiálom máte na mysli ten optický kábel?

Ak áno, miesto dodanie je SR, teda je predmetom dane podľa zák. 222/2004, nejedná sa o oslobodené plnenie, takže faktúrujete so slov. DPH.
Marcelka dun
21.09.07,11:02
Áno myslím tým aj optický kábel a ešte iný potrebný materiál potrebný k zváraniu. No v podstate miestom dodania je SR. Díky. Môžem sa pustiť do práce.