M&G
21.09.07,10:42
Ahojte, chcem poprosiť o radu. Bývalý zamestnanec ma požiadal o vystavenie pracovného posudku. Ešte som to nikdy nepísala a čo je najhoršie, na toho zamestnanca nemám jedno pekné slovo. Skončili sme s ním PP v skúšobnej dobe. Pracoval ako automechanik a bol totálny antitalent. Čo mu mám napísať do toho posudku? Ďakujem za všetky rady
Zoltán Kovács
21.09.07,08:44
Pravdu, ale takým spôsobom aby to nebolo urážlivé, hanobné. Proste chladnou hlavou čistú pravdu.
Je síce pravda, že s tým on nemusí súhlasiť, ak sa tam uvedie, že nebol nejšikovnejši, najlepší, najoddanejší zamestnanec.;)
M&G
21.09.07,08:50
Ako mám rozpísať že to bol debil tak, aby to nebolo urážlivé? .-)
Zoltán Kovács
21.09.07,08:52
Ako mám rozpísať že to bol debil tak, aby to nebolo urážlivé? .-)

Napríklad takou formuláciou,že: Mal potrebné vzdelanie, ale jeho zručnosť a šikovnosť v obore nesplňal naše požiadavky.
M&G
21.09.07,08:54
ďakujem .-) to by mohlo postačiť .. .-)
a môže namietať zamestnanec, že s takým posudkom nesúhlasí?
Aljok
21.09.07,08:56
Ako mám rozpísať že to bol debil tak, aby to nebolo urážlivé? .-)
:D Nechcela by som byť na Tvojom mieste. Asi by som používala slovíčko "relatívne". Teraz by sa Ti zišiel slovník našich politikov.
Aljok
21.09.07,08:59
ďakujem .-) to by mohlo postačiť .. .-)
a môže namietať zamestnanec, že s takým posudkom nesúhlasí?
Zákonník práce
§ 75
Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní

(1) Zamestnávateľ je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho odpisy.

(3) Ak zamestnanec s obsahom pracovného posudku alebo potvrdenia o zamestnaní nesúhlasí a zamestnávateľ na požiadanie zamestnanca pracovný posudok alebo potvrdenie o zamestnaní neupraví alebo nedoplní, môže sa domáhať v lehote troch mesiacov odo dňa, keď sa o ich obsahu dozvedel, na súde, aby bol zamestnávateľ zaviazaný primerane ich upraviť.
ZuzanaP
21.09.07,09:01
Ako mám rozpísať že to bol debil tak, aby to nebolo urážlivé? .-)


Také niečo vyjadriť slušne je niekedy ohromne ťažké...;) :---
fimka
21.09.07,09:23
Také niečo vyjadriť slušne je niekedy ohromne ťažké...;) :---

Ja som raz mala podobny problem. Vyriesila som to takto:

Pán XY bol u nas od.. do.. zamestnany v pracovnej pozicii .... Jeho naplnou prace bolo: tu vymenuj detailne v zarážkach čo všetko robil, za čo bol zodpovedný. S pozdravom. Peciatka, podpis.
Preslo to, ani zamestnanec ani jeho buduci zamestnavatel sa nestazoval.
Skus.
M&G
21.09.07,10:09
Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem .. Snáď sa mi podarí niečo zosmoliť .-)
ZuzanaP
21.09.07,10:53