mirekh
21.09.07,12:36
povinne Zdravotne poistenie je moja nocna mora a zrejme aj pre mnohych ludi zijucich na Slovensku.Poradi mi niekto prosim v tejto veci- je opravnena zdr. poistovna zaradit osobu ktora prekazatelne nema ziadny prijem ani majetok do skupiny -samoplatitel- a nasledne ho prenasledovat exekutormi pre udajnu dlzobu zurocenu na niekolko nasobok udajnej dlznej sumy? pameta zakon aj na ludi bez primu?za odborne rady vopred dakujem a ospravedlnujem sa za chybajuce interp. znamienka na mojej klavesnici.
Zoltán Kovács
21.09.07,10:44
Podľa zákona o zdravotnom poistení musí byť každý občan SR poistený. To že ako formou je závislá od toho či má pracovný pomer, je podnikateľ, dobrovolne nezamestnaný, alebo evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie ...... alebo samoplatieľ, ak nepatrí do žiadnej spomenutej skupiny. Jednoducho niekto musí platiť zdravotné poistenie za občana, ak nikto iný tak sám občan ako samoplatiteľ. Ak táto povinnosť sa neplní tak zdravotná poisťovňa právom si žiada doplatenie dlžného poistenia aj s patričným úrokom z omeškania, resp. penále za neplatenie.

Zákon č. 580/2004 o zdravotnom poistení


§ 2
Pojem a druhy zdravotného poistenia
Zdravotné poistenie je
a) povinné verejné zdravotné poistenie a dobrovoľné verejné zdravotné poistenie, na základe ktorého sa poskytuje poistencom verejného zdravotného poistenia (ďalej len „poistenec“) za podmienok ustanovených týmto zákonom zdravotná starostlivosť a služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti (ďalej len „zdravotná starostlivosť“ ) v rozsahu ustanovenom osobitným predpisom,1)
hanelie
21.09.07,11:25
pameta zakon aj na ludi bez primu
Na toto žiadny zákon nereflektuje, každý človek musí patriť do nejakej skupiny, napr. ak ty si bez prijmu - mal si sa evidovať ako nezamestnaný a je po probléme, vtedy za teba platí odvody do ZP štát,
či chceme - či nechceme sme všetci pod vplyvom zákonov - akú zavdáme príčinu - taký je aj následok:mee: :)
mirekh
21.09.07,11:37
Bol som evidovany na UP,dlh mi vznikol po vyradeni z UP,nakolko som mal prislub na prijatie do zamestnania.UP ma vyradil,zamestnavatel ma neprijal,ale UP ma spetne po vyradeni nechcel zaradi naspet s odovodnenim ,ze ma moze po vyradeni znova zaradit az po 6-tich mesiacoch.Prisiel som o slusnu podporu v nezamestnanosi a zostal som bez prostriedkov,navyse som sa dostal do situacie o ktorej som pisal na zaciatku.
Zoltán Kovács
21.09.07,11:41
Bol som evidovany na UP,dlh mi vznikol po vyradeni z UP,nakolko som mal prislub na prijatie do zamestnania.UP ma vyradil,zamestnavatel ma neprijal,ale UP ma spetne po vyradeni nechcel zaradi naspet s odovodnenim ,ze ma moze po vyradeni znova zaradit az po 6-tich mesiacoch.Prisiel som o slusnu podporu v nezamestnanosi a zostal som bez prostriedkov,navyse som sa dostal do situacie o ktorej som pisal na zaciatku.

Počas tých 6 mesiacov si mal platiť zdravotné poistenie ako samoplatiteľ.
Ak to bolo v tomto roku tak to mesačne činilo 692,- SK, v predchádzajúcich rokoch ešte menej.
mirekh
21.09.07,11:47
zaradenie -samoplatitel- su osoby ktore maju nejaky prijem,alebo uspory alebo majetok atd. ,osoba bez akehokolvek primu v -samoplatitel -myslim v zneni zakona nieje.
Zoltán Kovács
21.09.07,11:49
zaradenie -samoplatitel- su osoby ktore maju nejaky prijem,alebo uspory alebo majetok atd. ,osoba bez akehokolvek primu v -samoplatitel -myslim v zneni zakona nieje.

Samoplatiteľstvo nemá nič spoločné s tým, či máš nejaký majetok, alebo nemáš.

Ale práve na tvojom prípade vidím neochotu pracovníčok na úrade práce. Je pravda, že nie je ich povinnosťou upozorniť na povinnosť registrácie na samoplatiteľa, a tým uľahčiť život, resp. predísť takýmto situáciam ľudom, ktorý už aj tak sú v nepríjemnej, nelichotivej situácii. Je to o ľudskom prístupe.
mirekh
21.09.07,11:54
Neochota na uradoch je pre Slovensko bezkonkurencna/cest vynimkam/
ja som zil poslednych par rokov v UK a nebudem to radsej porovnavat.
Upresnenie - je v zneni zakona pri zaradeni -samoplatitel- aj osoba bez primu?
ak nie ,tak na zaklade coho ma tam zaradili?
Zoltán Kovács
21.09.07,11:57
Neochota na uradoch je pre Slovensko bezkonkurencna/cest vynimkam/
ja som zil poslednych par rokov v UK a nebudem to radsej porovnavat.
Upresnenie - je v zneni zakona pri zaradeni -samoplatitel- aj osoba bez primu?
ak nie ,tak na zaklade coho ma tam zaradili?

Samoplatiteľ je definovaný tak, že je to občan za ktorého nikto neplatí zdravotné poistenie. Píšem, že to nemá nič s tým príjmom. To nikoho nezaujíma z čo to má platiť nemajetný človek.
Zoltán Kovács
21.09.07,12:01
To, že kto je platiteľom poistného upravuje tento paragraf zákona o zdravotnom poistení:

§ 11
Platitelia poistného

(1) Podľa tohto zákona je povinný platiť poistné
a) zamestnanec,
b) samostatne zárobkovo činná osoba,
c) zamestnávateľ,
d) štát.
(2) Poistné je povinná platiť aj osoba, ktorá je verejne zdravotne poistená podľa tohto zákona a nie je
a) zamestnancom,
b) samostatne zárobkovo činnou osobou alebo
c) osobou, za ktorú platí poistné štát.

A podľa odstavca 2) si povinný platiť poistenie nakoľko nie si zamestnancom, ani podnikateľom a ani štát za teba neplatí poistné.
mirekh
21.09.07,12:04
Znamena to proste,ze platit musis aj ked za to nic nedostavas,aj ked o tuto sluzbu nemas zaujem......za to ze si na Slovensku.Mylim sa?
Zoltán Kovács
21.09.07,12:06
Znamena to proste,ze platit musis aj ked za to nic nedostavas,aj ked o tuto sluzbu nemas zaujem......za to ze si na Slovensku.Mylim sa?

mimotemy Akože nič nedostávaš, nemáš o túto službu záujem?:eek: Snáď chceš aby ti poskytli zdravotnú starostlivosť v prípade potreby, alebo majú ťa nechať stáť pred ambulanciou a pozerať ako sa trápiš. Prípadne nechceš aby ti zachránili život, ak sa dostaneš do takej situácie?
katkaj
21.09.07,12:07
Znamena to proste,ze platit musis aj ked za to nic nedostavas,aj ked o tuto sluzbu nemas zaujem......za to ze si na Slovensku.Mylim sa?

Obávam sa že sa nemýliš. Nikoho nezaujíma či máš alebo nemáš príjem. Buď za teba platí štát alebo zamestnávateľ alebo ty sám.
Paula
21.09.07,12:12
Myslím, že téma dozrela na uzamknutie :)
mirekh
21.09.07,12:18
Ja som v bol v situacii ze som stal pred lekarom a povedal mi ze ma nemoze osetrit pretoze neplatim zdr. poistenie,takze tuto situaciu poznam.a platil som v hotovosti.iba nechapem preco mam teraz este platit tej poistovni za to obdobie ked som toto zazil.unika mi tu moznost slobodne sa rozhodnut ci chcem byt poisteny.nieje to zaklad prava cloveka? ja sam chcem rozhodovat o tom ci budem niekomu platit poistne,alebo si budem hradit pripadne osetrenie v hotovosti.a podstatna vec je---chcem sa o tom rozhodovat podla svojich moznosti.----ak na to nemam,nemozem si to dovolit.a to je najpodstatnejsie. ak na to jednoducho nemam,som vlastne mimo zakon.JE TO ABSURDNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
katkaj
21.09.07,12:22
Ja som v bol v situacii ze som stal pred lekarom a povedal mi ze ma nemoze osetrit pretoze neplatim zdr. poistenie,takze tuto situaciu poznam.a platil som v hotovosti.iba nechapem preco mam teraz este platit tej poistovni za to obdobie ked som toto zazil.unika mi tu moznost slobodne sa rozhodnut ci chcem byt poisteny.nieje to zaklad prava cloveka? ja sam chcem rozhodovat o tom ci budem niekomu platit poistne,alebo si budem hradit pripadne osetrenie v hotovosti.a podstatna vec je---chcem sa o tom rozhodovat podla svojich moznosti.----ak na to nemam,nemozem si to dovolit.a to je najpodstatnejsie. ak na to jednoducho nemam,som vlastne mimo zakon.JE TO ABSURNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Slobodne rozhodnúť sa môžeš ale len pokiaľ ti to zákon umožňuje. A zákon o zdravotnom poistení hovorí že platiť musíš
endrju
21.09.07,12:23
... osobu ktora prekazatelne nema ziadny prijem ani majetok ...

:rolleyes:

z čoho žije takáto osoba?
mirekh
21.09.07,12:25
Takze na Slovensku sa clovek moze rozhodovat slobodne.ale kedze to zakon neumoznuje,tak vlastne tak troska ani nie.
DAKUJEM VSETKYM ZA PRISPEVKY A ZOSTAVAM S POZDRAVOM.asi treba uvazovat nad slobodnejsou krajinou ako SK.
mirekh
21.09.07,12:28
taka osoba zije z pomoci rodiny.nezistne.ak ma stastie a ma taku rodinu.poznam aj takych ktory to stastie nemaju.
endrju
21.09.07,12:35
Takze na Slovensku sa clovek moze rozhodovat slobodne.ale kedze to zakon neumoznuje,tak vlastne tak troska ani nie.
DAKUJEM VSETKYM ZA PRISPEVKY A ZOSTAVAM S POZDRAVOM.asi treba uvazovat nad slobodnejsou krajinou ako SK.

Počul už niekto o krajine, v ktorej sa môže človek slobodne rozhodovať tak, ako mu to práve vyhovuje aj vtedy, keď mu to zákon príslušnej krajiny neumožňuje?
Ak áno, dajte, prosím, vedieť o tom, ktorá krajina to je. Aj ja sa tam chcem ísť aspoň na pár dní pozrieť. :)
Autorovi citovaného príspevku už vopred želám šťastnú cestu do takej krajiny :cool:
katkaj
21.09.07,12:38
Počul už niekto o krajine, v ktorej sa môže človek slobodne rozhodovať tak, ako mu to práve vyhovuje aj vtedy, keď mu to zákon príslušnej krajiny neumožňuje?
Ak áno, dajte, prosím, vedieť o tom, ktorá krajina to je. Aj ja sa tam chcem ísť aspoň na pár dní pozrieť. :)
Autorovi citovaného príspevku už vopred želám šťastnú cestu do takej krajiny :cool:

mimotemy Tak môžeš ísť napríklad do Kocúrkova :D:D:D:D
mirekh
21.09.07,12:44
Napriklad v Kanade zdrav. poistenie platit nemusite aj ked ste zamestnany,ak je to vase rozhodnutie. V UK si platim zdrav. poistenie len ak mam prijem,a to automaticky z platu plati zamestnavatel.
Dakujem za prianie stastnej cesty.konci mi prechodne obdobie na slovensku a o par dni sa vratim do UK,kde je v myslim sloboda rozhodovania aspon v tomto pripade skutocnostou.zial na rozdiel od slovenska.
Zoltán Kovács
21.09.07,12:47
Ja som v bol v situacii ze som stal pred lekarom a povedal mi ze ma nemoze osetrit pretoze neplatim zdr. poistenie,takze tuto situaciu poznam.a platil som v hotovosti.iba nechapem preco mam teraz este platit tej poistovni za to obdobie ked som toto zazil.unika mi tu moznost slobodne sa rozhodnut ci chcem byt poisteny.nieje to zaklad prava cloveka? ja sam chcem rozhodovat o tom ci budem niekomu platit poistne,alebo si budem hradit pripadne osetrenie v hotovosti.a podstatna vec je---chcem sa o tom rozhodovat podla svojich moznosti.----ak na to nemam,nemozem si to dovolit.a to je najpodstatnejsie. ak na to jednoducho nemam,som vlastne mimo zakon.JE TO ABSURDNE.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mimotemy Ale tie ošetrenia niekedy človeka výjdu oveľ drahšie ako platiť mesačne. To zase ja vie z vlastnej skúsenosti. Mesačne potrebujem 3 krabice liekov, pritom 1 krabica stojí okolo 2.800,- Sk. Ale tým pádom, že platím zdravotné poistenie tak doplácam na jednu krabicu iba 75,- Sk. A toto je podstata celého sysému.

P.S. A nikto si nevšimol, že téma je uplne zle zaradená. :D
mirekh
21.09.07,12:54
Samozrejme je poistenie pre cloveka dolezite a ja ho uznavam,ale najprv na to musim mat,a ked na to nemam je nenormalne,aby ma tato situacia postavila mimo zakon.
postavim to z opacnej strany- osoba bez akehokolvek primu si plni platenie poistneho.kde na to berie? je to tiez mimo zakon.ako preukaze kde nadobudol financie na tuto platbu?to uz nikoho nezaujima?asi ked nema prijem,tak to nemoze byt legalnym sposobom. takze?
endrju
21.09.07,12:54
Napriklad v Kanade zdrav. poistenie platit nemusite aj ked ste zamestnany,ak je to vase rozhodnutie. V UK si platim zdrav. poistenie len ak mam prijem,a to automaticky z platu plati zamestnavatel.
Dakujem za prianie stastnej cesty.konci mi prechodne obdobie na slovensku a o par dni sa vratim do UK,kde je v myslim sloboda rozhodovania aspon v tomto pripade skutocnostou.zial na rozdiel od slovenska.

To, že v nejakej krajine nemusíš platiť zdravotné poistenie keď Ti to práve nevyhovuje, nevyplýva náhodou zo zákona tej krajiny?
Keby Ti zákon v Kanade alebo v UK prikazoval platiť zdravotné poistenie podobným spôsobom ako na Slovensku, tiež by si sa "slobodne" rozhodoval asi iba do okamžiku návštevy osoby zabezpečujúcej splnenie tejto povinnosti z Tvojej strany.
O akom "slobodnom" rozhodovaní v prípade, že zákon niečo neumožňuje, je teda reč?
vieroslava
21.09.07,12:59
Ak žiješ v UK a platíš si tam zdravotné poistenie, tak by si sa mal v našej zdravotnej poisťovni odhlásiť zo zdravotného poistenia. Vyžaduje si to však zdokladovanie, že si poistený v inom štáte. A tým pádom si ani nemusíš u nás platiť zdravotné poistenie.
endrju
21.09.07,13:04
P.S. A nikto si nevšimol, že téma je uplne zle zaradená. :D
Všimol. A aj "bonzáčika už dosť dávno použil. Avšak moderátor tejto porady nie je práve "na príjme" ;)
mirekh
21.09.07,13:04
Ano mam to uz poriesene s poistovnou,odhlasil som sa na zaklade zdokladovania,ze si platim poistne v UK.moj problem vznikol v r.1997,ked som neplatil-nemal som na to.
vieroslava
21.09.07,13:07
§ 3 zákona 95/2002 Z.z. odst.2 Povinne verejne zdravotne poistená je fyzická osoba, ktorá má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky; to neplatí, ak
a) je zamestnaná
1. v cudzine a je zdravotne poistená na území štátu, v ktorom vykonáva činnosť zamestnanca,

b) vykonáva samostatne zárobkovú činnosť v cudzine a je zdravotne poistená na území štátu, v ktorom vykonáva činnosť,

c) dlhodobo sa zdržiava v cudzine a je zdravotne poistená v cudzine; za dlhodobý pobyt v cudzine sa považuje pobyt dlhší ako šesť po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov.


Takže sa skús zaradiť do niektorej skupiny, odhlás sa u nás zo zdravotného poistenia a nebudeš musieť platiť.
Denda
21.09.07,13:09
Možno mimotemy
Mne sa páči toto:
Idem pracovať vonku, doma si platím zdravotné poistenie z minima, to znamená nevypadnem zo "systému", vonku si pekne zarábam. V rámci návštevy rodiny a priateľov si u nás doma všetky prehliadky a vyšetrenia napr. zubára, gynekológa, malé chirurgické zákroky, pekne pobehám a s pevným zdravím odchádzam naspäť zarábať.
No ja si myslím, že ten náš systém je na nezaplatenie.
vieroslava
21.09.07,13:13
Ak si v zahraničí platíš zdravotné poistenie, samozrejme záleží v ktorom štáte, dostane sa ti rovnakej zdravotnej starostlivosti (a možno že ešte lepšej) ako u nás. Je zbytočné platiť si poistenie dvojmo. Takže dovoľ, nesúhlasím s tebou Denda.
mirekh
21.09.07,13:15
Este raz zopakujem- moj problem je z roku 1997,ked som neplatil poistne,lebo som nan nemal.z UP ma vyradili,bol som bez prostriedkov.
mirekh
21.09.07,13:17
Aby ste neboli prekvapeny,ked budete u lekara v UK s problemom na odborne vysetrenie,on vas objedna na toto vysetrenie a za 6 mesiacov sa vam ozvu ze sa mozete na toto vysetrenie dostavit.stalo sa mi
vieroslava
21.09.07,13:17
Tak platí to, čo už bolo napísané. Mal si sa prihlásiť ako samoplatiteľ a platiť si poistné. Budeš to musieť teraz doplatiť.
Denda
21.09.07,13:22
Ak si v zahraničí platíš zdravotné poistenie, samozrejme záleží v ktorom štáte, dostane sa ti rovnakej zdravotnej starostlivosti (a možno že ešte lepšej) ako u nás. Je zbytočné platiť si poistenie dvojmo. Takže dovoľ, nesúhlasím s tebou Denda.
V mojom príspevku nehovorím o tom, že by si platil v krajine kde v skutočnosti zarába.;)
mirekh
21.09.07,13:23
posledny krat ----dlzoba mi vznikla v r.1997. nie teraz. nieje umenie a je hlupost si poistenie neplatit KED NA TO MAS.
evina
21.09.07,13:36
posledny krat ----dlzoba mi vznikla v r.1997. nie teraz. nieje umenie a je hlupost si poistenie neplatit KED NA TO MAS.


Mirekh, síce chápem Tvoje rozhorčenie o vyrubení vysokej sumy, ale prepáč používaš argumenty, ktoré by do slovníka dospelého človeka nemali patriť...... Nemôžeš ospravedlniť svoje počínanie - nemal som na to...To by polovička obyvateľstva mohla povedať, že nemá na platenie daní napríklad....

Z UP si sa mal odhlásiť na základe právoplatne podpísanej PZ, lebo dnes bohužiaľ veľakrát neplatí ani napísané a nie to ešte prisľúbené. Tu si asi konal zbrklo, ale stalo sa... Ak si sa ocitol bez príjmu mal si možnosť požiadať o sociálne dávky, ktoré by Ti vykryli napr. dobrovoľné platenie ZP. Ak si dokázal bez príjmu žiť s podporou rodiny v ostatných oblastiach určite sa dalo riešiť aj ZP. Čo ak by si napr. v tom čase potreboval nejaké finančne náročné ošetrenie...? Platil by si si min. poistenie samoplatiteľa a niekto iný napr., ktorý platí do ZP 3 000 a viac SK by Ti ošetrenie "zaplatil"...v zdravotnom systéme je u nás solidárny prístup.
Viem , že nemá zmysel mentorovať ex post, ale zaplať dĺžne poistné a snaž sa na základe Tvojej nepriaznivej finančnej situácii dohodnúť s poisťovňou na odpustení penále...
endrju
21.09.07,13:39
posledny krat ----dlzoba mi vznikla v r.1997. nie teraz. nieje umenie a je hlupost si poistenie neplatit KED NA TO MAS.

Ak je to dlžoba, ktorú si spôsobil vlastným zavinením (aj keď neúmyselným; neznalosť zákona nikoho neospravedlňuje), nesieš za ňu zodpovednosť dovtedy, pokiaľ ju nevyrovnáš alebo nedôjde k jej premlčaniu. Ak sa tak nestalo, môžeš sa síce rozčuľovať, ale zničíš si tým iba vlastné zdravie - problém rozčuľovaním nevyriešiš.

Zisťujem, že napriek pokusom o pomoc a vysvetlenie zo strany viacerých diskutujúcich v tejto téme, sa asi nedokážeš vymotať zo svojej utkvelej predstavy. Preto považujem moje ďalšie vyjadrovanie sa k Tvojmu problému nastolenému v tejto téme za mrhanie časom.
Prajem Ti v budúcnosti čo najmenej (neúmyselných) porušení zákona (podľa možností aj s minimálnymi nepríjemnými následkami). :)

P.S.
Na záver môjho posledného príspevku v tejto téme by ma ešte zaujímalo, ako môže človek pracujúci v UK alebo v Kanade byť preukázateľne bez majetku a príjmu.
Denda
21.09.07,13:55
Keď pomáha rodina a všetci kamaráti s príjmom, ktorý nedosahujem, musia pomôcť platiť aj zákonom stanovené poistné. Múdro povedané - asi je piatok.
mirekh
21.09.07,15:29
ako moze polovicka obyvatelov povedat ze nebude platit dane lebo na ne nema.ved ked ma platit dane tak asi z primu.ja popisujem pripad,ked nemas prijem ziadny.
mirekh
21.09.07,15:31
ak budete citat pozorne ,zistite ze ako clovek bez primu som bol v r. 1997,ked mi dlh vznikol.v zahranici pracujem v tejto dobe.
Zoltán Kovács
21.09.07,15:43
ako moze polovicka obyvatelov povedat ze nebude platit dane lebo na ne nema.ved ked ma platit dane tak asi z primu.ja popisujem pripad,ked nemas prijem ziadny.

Dane sa platia aj vtedy keď nemáš žiadne príjmy. Napríklad daň z nehnuteľnosti. Môžeš vlastniť dom, byt a nemať príjem, ale daň z nehnuteľnosti zaplatiť musíš. Potom sú rôzne miestne poplatky, ktoré tak isto si povinný platiť zo zákona, aj keď si bez príjmu (napr. poplatok za komunálny odpad).
mirekh
21.09.07,16:00
Ak niekto plati dane z nehnutelnosti,zrejme je jej majitel.ja popisujem pripad,ked niekto nema nic.a poplatok za komunalny odpad-da sa podat ziadost o oslobodenie od poplatku,ked sa preukaze dotycna osoba,ze nema ziadny prijem.
ja ale popisujem pripad,ked nema clovek prostriedky ani na jedlo,ani na zdr. poistenie.
Paula
21.09.07,16:00
ak budete citat pozorne ,zistite ze ako clovek bez primu som bol v r. 1997,ked mi dlh vznikol.v zahranici pracujem v tejto dobe.


Nie je dôležité , kedy si bol bez príjmu, nie je dôležité, kde pracuješ teraz....dôležité je len to, že si dlžníkom . Nie si iste jediný ,ale na rozdiel od iných, ktorí sa chytajú za hlavu, že si nesplnili kedysi povinnosť a okrem nedoplatku je od nich vymáhané aj penále (príspevkov je o tom na Porade dosť) , Ty len točíš o tom istom a ak si myslíš, že toto je cesta ako vykľučkovať z dlhu, mýliš sa. Obráť sa so svojim problémom na príslušné ministerstvo, napíš im to, čo si popísal tu a daj nám potom vedieť. Na Porade tento problém nevyriešiš.
mirekh
21.09.07,16:08
Ja tu tento problem neriesim,bol som iba zvedavy na reakcie a nazory.tento problem budem samozrejme riesit s pravnikom.
len ma zaraza postoj niektorych ludi na slovensku k takymto veciam.asi su spokojny so vsetkym,takze mozno ich neprekvapi ani to ak sa raz niekto rozhodne spravit zakon o daniach a poplatkoch z dychania.
takze vam vsetkym dakujem za zaujimave prispevky a koncim tuto temu.
Zoltán Kovács
21.09.07,16:16
Ja tu tento problem neriesim,bol som iba zvedavy na reakcie a nazory.tento problem budem samozrejme riesit s pravnikom.
len ma zaraza postoj niektorych ludi na slovensku k takymto veciam.asi su spokojny so vsetkym,takze mozno ich neprekvapi ani to ak sa raz niekto rozhodne spravit zakon o daniach a poplatkoch z dychania.
takze vam vsetkym dakujem za zaujimave prispevky a koncim tuto temu.

Zbytočne vyhodený peniaz. A keď už máš na právnika, tak určite máš aj na to aby si doplatil dlžné poistné. A požiadaj o odpustenie penále.
evina
21.09.07,16:42
ako moze polovicka obyvatelov povedat ze nebude platit dane lebo na ne nema.ved ked ma platit dane tak asi z primu.ja popisujem pripad,ked nemas prijem ziadny.

Pretože Tvoj dôvod je to isté len v opačnom garde....nezaplatím dane, lebo mi neostane na nájomné, tak nezaplatím.
A písala som, že si mohol požiadať o soc. dávky. Vtedy sa platilo /nechce sa mi hľadať/ cca 546 sk na ZP...

Ps. Píšeš, že si necháme zdaniť aj vzduch a sme teda nevšímaví.... a môžeme sa aj opýtať prečo ľudia, ktorí majú vyššie príjmy práve preto, že študovali, snažili sa v robote od nevidím do nevidím majú platiť 5 000 a niekto /čím nechcem povedať , že sa nesnažil, ale nie všetci máme rovnaké možnosti a schopnosti/ nič za rovnaké služby...tiež by mohli namietať. Preto je zavedený solidárny systém a Ty nemôžeš chcieť neprispievať ničím...
coro
05.10.07,06:28
Prepacte ale v tejto teme mi chyba fakt ze zdravotna poistovna si na dlh spomenula po 10 rokoch - doteraz jej dlzne poistne nechybalo?
Takto sa neumerne zvysuje penale, povazujem to za moderny sposob uzery.
Aka je doba po ktorej sa maryk premlci?