Lila
21.09.07,14:36
prosím Vás, je veľká chyba, ak napr.

na au 321 000 účtujeme DF tuzemské i zahradničné ?

Alebo si máme vytvoriť radšej analytiku na zahr. faktúry a
na každú cudziu menu zvlášť ? Také máme len dve ročne a pri inventarizácii sme s tým nemali nikdy problém.
Dada
21.09.07,12:37
Bolo by dobré mať aspoň dve analytiky - na tuzemské a zahraničné.
cloe
21.09.07,12:42
prosím Vás, je veľká chyba, ak napr.

na au 321 000 účtujeme DF tuzemské i zahradničné ?

Alebo si máme vytvoriť radšej analytiku na zahr. faktúry a
na každú cudziu menu zvlášť ? Také máme len dve ročne a pri inventarizácii sme s tým nemali nikdy problém.

Treba AE na tuzemské a zahraničné, ale myslím, že nemusíť mať AE aj podľa meny.
cloe
21.09.07,12:42
prosím Vás, je veľká chyba, ak napr.

na au 321 000 účtujeme DF tuzemské i zahradničné ?

Alebo si máme vytvoriť radšej analytiku na zahr. faktúry a
na každú cudziu menu zvlášť ? Také máme len dve ročne a pri inventarizácii sme s tým nemali nikdy problém.

Treba AE na tuzemské a zahraničné, ale myslím, že nemusíš mať AE aj podľa meny.
Lila
21.09.07,12:47
Ďakujem za odpovede, ale prosím jasnejšiu odpoveď:

Lebo bolo by dobré znamená, že môžme a nemusíme.
Alebo teda musíme? prikazuje to nejaký §?
To isté sa týka napr. aj zálohy na zahr. SC či treba analyticky členiť podľa mien. My sa v tom vyznáme, lebo toho nieje veľa, ale ak to nejaký § prikazuje, tak to zmeníme.

Prosím vyjadrite sa ešte, ďakujem
Tweety
21.09.07,12:56
O vytváraní analytických účtov k syntetickým hovorí § 4 Opatrenia MF... postupov účtovania.
Lila
21.09.07,13:01
toto som hľadala, ďakujem
Lila
21.09.07,13:25
práve som listovala § 4 Opatrenia MF v písm. f/ sa píše :
"členenie na slov. menu a cudziu menu podľa §4 odst.6 zákona, ale ja to neviem nájsť ten odst. 6, prosím kde to mám hĺadať?
Danila
21.09.07,13:33
práve som listovala § 4 Opatrenia MF v písm. f/ sa píše :
"členenie na slov. menu a cudziu menu podľa §4 odst.6 zákona, ale ja to neviem nájsť ten odst. 6, prosím kde to mám hĺadať?Ten odst. 6 je po novelizácii ods.7 s odvolávkou v postupoch na zákon. Že si si neklikla na Postupy...?
Lila
21.09.07,13:39
Hm, ale logicky mi vyplýva, že by sme to mali členiť aj podľa rôznych cudzích mien, či sa mýlim? Alebo si to zbytočne komplikujem?
Danila
21.09.07,13:41
Hm, ale logicky mi vyplýva, že by sme to mali členiť aj podľa rôznych cudzích mien, či sa mýlim? Alebo si to zbytočne komplikujem?Ja to tak vždy robím, a je to super. Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.:)
Paula
21.09.07,13:43
Myslím, že tie dve faktúrky by si za čas tejto debaty už mala aj v analytike ;)
Danila
21.09.07,13:46
Myslím, že tie dve faktúrky by si za čas tejto debaty už mala aj v analytike ;)Samozrejme súhlasím, ale mne sa tieto precízne dievčatá veľmi pozdávajú. Nedajú a nedajú pokoj, kým neprídu na koreň veci. Aj tak sa dá byť samoukom.:) :) :)