vieramaria
21.09.07,18:36
P O M O O C ! Všetci odborníci na ryby sem sa ! Poradte mi čo mám urobiť s 20timi čerstvo očistenými pstruhmi, ktoré chcem na grilovačku najskôr zajtra poobede. Ako ich mám uskladniť? Prosím, hned mi radte!
Zoltán Kovács
21.09.07,16:39
Priprav si dobrý pác a poukladaj ich do toho. Dozajtra "dozrejú" a budú výborné.
emgeton
21.09.07,16:42
Pstruhy je podľa mňa zbytočne pácovať. Pekne očistené trocha osoliť, kvapka citrónu a do chladničky. Zajtra hodinku pred grilovaním okoreniť a potom už len grilovať.
ondrejvla
21.09.07,16:44
P O M O O C ! Všetci odborníci na ryby sem sa ! Poradte mi čo mám urobiť s 20timi čerstvo očistenými pstruhmi, ktoré chcem na grilovačku najskôr zajtra poobede. Ako ich mám uskladniť? Prosím, hned mi radte!

Najradšej by som ti povedala - posuň ich sem...
Ale poradím, ako ich robím ja:
Vypitvané a očistené pstruhy posolím, do každého pstruha strčím 2 kolieska citróna, kúsok vetvičky rozmarínu, trošku čerstvo zomletého korenia. Takto prichystané pstruhy naložím do misy, potriem olejom, vytlačím šťavu
z citrónov, polejem a prikladám ďalšieho pstruha. Pri týchto rybkách nepoužívam žiadne iné korenie na ryby, to považujem za hriech! Ráno rybky poprekladám, aby sa všade dostala šťava a olej. Hodinu pred grilovaním si roztopím maslo a mašlovačkou potriem mäsko, získa lahodnú chuť. Potom šup s nimi na gril, ale nie dlho, je to jemnučké mäsko, aby nestratilo na hodnote.
Ale dajú sa pri tom množstve, ktoré spomínaš aj zamraziť.
vieramaria
21.09.07,17:27
Ste super všetci a veľmi rýchli radiť. Škoda, že nemám doma citrony a tie bylinky. To by bolo super, už som tam chcela dať nejaké hlúpe grilovacie korenie. Tak iba nasolím. Ďakujem !!!
vieramaria
04.10.07,16:36
Ďakujem , Vlastička, za super recept! Zjedla som ich v sobotu 3 kusy a v nedeľu ešte 2. Neboli malé, asi tak 0,5 kg, ale boli úžasné !!! Ozývam sa až teraz, lebo som bola na zdravotnej dovolenke , ale nie z prejedenia. To sa nedá z takej dobroty. Ahoj
Ludula
05.10.07,04:43
Tiež máme malý rybniček a chovame pstruhy(manžel). My ich tiež grilujeme, tak díky za chutné receptíky.
Manžel si spravil aj takú malú provizórnu udiareň kde pstružiky udíme. Su tiež výborne. Mňam hneď by som si dala.
trisestri
14.10.07,20:45
rady na pripravu su aj na webke-mojerecepty.sk idu vianoce a to je čas na zdrave ryby ako aj v čase postu,jedla z ryb sa daju pripravit zaujimavo a chutne a su v nich doležite latky pre vyvoj organizmu a zdravu vyživu