wildo
21.09.07,21:02
Dobrý deň.
Nakoľko sa blíži zima a ceny energií stále stúpajú rozhodli sme vybudovať v rd krb, v izbe v ktorej ma byť krb je komin v rohu ale nema vrchol proste je ukončený na povale a potrebujem ho vytiahnuť nad strechu a neviem čo môžem použiť či len tehly alebo možno použiť presne komínové tvarnice s nadpojením na starý komín pod strechou. prosím o radu. Ďakujem.
gargo
23.09.07,06:56
Môžeš dorobiť časť komína od strechy hore. Použi presné komínové tvárnice. Ďalšie info: www.gargo.sk
wildo
23.09.07,07:07
Môžeš dorobiť časť komína od strechy hore. Použi presné komínové tvárnice. Ďalšie info: www.gargo.sk (http://www.gargo.sk)

Ďakujem za odpoveď ale do tych presných tvarnic musím dať kominovu vložku?
Zoltán Kovács
23.09.07,07:11
Ďakujem za odpoveď ale do tych presných tvarnic musím dať kominovu vložku?

Áno do komínových tvárnic treba dávať vložku, a ak sa nemýlim tak aj do tej starej časti komína by mala ísť tá vložka, inak možno,že kominár ti nedá povolenie na používanie komína.
Monika Kováčová
23.09.07,08:14
Ďakujem za odpoveď ale do tych presných tvarnic musím dať kominovu vložku?

skús kontakt na uvedenej stránke... určite ti presne poradia ;)
durisovad
23.09.07,08:24
My sme pri prerabani domu tiez potrebovali inovovat komin. Odporucam nerobit to sami, ale obratit sa na odbornikov, ktori maju atest. Je to velmi dolezite aj v pripade poistenia domu, poistovaci agent to od nas ziadal. A vyzadovali to aj hasici pri kontrole, ktoru vykonavaju v nasej oblasti priblizne raz za dva roky. Ono - s ohnom nie su spasy...
tumainvest
21.07.10,19:33
tiež je dôležité či ti do starého komína vojde vložka s ktorou budeš pokračovať v novej časti, skus kominy tuma ponúkajú celý servis s dovozom
ejamar
22.07.10,10:50
My sme sa rozhodli pre komín od ZOP KRBY.
karolba
10.08.10,16:08
Za tie peniaze by si kúpil aj Schiedel Solid a nie polský komín včítane polskej kvality, ktorý sa "exkluzívne " snaží presadiť ZOP.
ewita888
05.03.11,13:09
Nevedel by mi niekto poradiť, čo može byť príčinou mokrého komína zvonku? Stále je mokrý, dokonca po ňom začala stekať voda...
Oliwa
05.03.11,13:27
Žeby dážď? ;):):D
ewita888
05.03.11,13:29
Žeby dážď? ;):):D
sa ti robí srandu, keď nemáš komín.. :)
Oliwa
05.03.11,16:13
sa ti robí srandu, keď nemáš komín.. :)
Evita - a Ty si ktorá, moja? ;) Tá Perónová alebo tá z Adelinej show??? :D

Ako vieš? :rolleyes: Horkýže nemám... Jeden máme a druhý /krbový/ je pred nami - teda jeho stavba - a momentálne riešime, aký, kde, kedy a začo - lebo postaviť dobrý komín a ešte aby mal aj dobrý ťah - ono to až taká sranda vôbec nie je... :rolleyes:
ewita888
06.03.11,10:53
Evita - a Ty si ktorá, moja? ;) Tá Perónová alebo tá z Adelinej show??? :D

Ako vieš? :rolleyes: Horkýže nemám... Jeden máme a druhý /krbový/ je pred nami - teda jeho stavba - a momentálne riešime, aký, kde, kedy a začo - lebo postaviť dobrý komín a ešte aby mal aj dobrý ťah - ono to až taká sranda vôbec nie je... :rolleyes:
Oliwa Oliwa, zelená Oliwa.. :D ja nie Evita, ale Ewita, ako ty nie oliva, ale Oliwa... tak už ti len poradím, že veru si ty odborníka zavolaj na ten komín, aby si ho nemala mokrý jak ja, aj keď neprší... čakám ešte, že by sa niekto vyjadril k tomu mojmu komínu..