zex205gti
22.02.05,12:26
Caute.Momentalne som na MD.Syn ma 2 roky a minuly rok som pracovala od januara do maja.potom som presla opet na matersku dovolenku.Ked som pracovala poberala som rodicovsky prispevok 1200korun a potom nasledne mi ho zvysili.Ako mam podat danove priznanie???Nepomoze mi niekto??Ja sa z toho asi zblaznim.Tie vsetky udaje neviem spracovat.Ak sa nejaky dobracisko najde nech mi odpise a ja mu poskytnem vsetky informacie na spracovanie danoveho priznania.Vopred Vam vsetkym dakujem.
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_online.gif
anka1
22.02.05,11:51
Caute.Momentalne som na MD.Syn ma 2 roky a minuly rok som pracovala od januara do maja.potom som presla opet na matersku dovolenku.Ked som pracovala poberala som rodicovsky prispevok 1200korun a potom nasledne mi ho zvysili.Ako mam podat danove priznanie???Nepomoze mi niekto??Ja sa z toho asi zblaznim.Tie vsetky udaje neviem spracovat.Ak sa nejaky dobracisko najde nech mi odpise a ja mu poskytnem vsetky informacie na spracovanie danoveho priznania.Vopred Vam vsetkym dakujem.
http://www.porada.sk/images/statusicon/user_online.gif
Ahoj :) Máme rovnako starého syna :) Napíš mi koľko si mala príjem za obdobie 01-05/2004 v hrubom. Koľko boli odvody a koľko boli preddavky na daň. Koľko bol daňový bonus. Manžel pracuje? Koľko mal príjem (cca, či si na neho budeš uplatňovať NČ alebo nie).
zex205gti
22.02.05,12:01
Ahoj :) Máme rovnako starého syna :) Napíš mi koľko si mala príjem za obdobie 01-05/2004 v hrubom. Koľko boli odvody a koľko boli preddavky na daň. Koľko bol daňový bonus. Manžel pracuje? Koľko mal príjem (cca, či si na neho budeš uplatňovať NČ alebo nie). Ahoj.Inac ako sa vola?Moj je Martin aje to taky maly certik.Ateraz pocuj ja som laik do toho tak neviem mam to z toho potvrdenia co mi dal byvaly zamestnavatel citat?A inac manzel pracuje od septembra v jednej firme.do maja poberal 5600korun zo socialky potom iba brigadoval tak vies nacierno.napis mi prosimta podrobnejsie jak to mam ti napisat Dik
anka1
22.02.05,12:48
Ahoj.Inac ako sa vola?Moj je Martin aje to taky maly certik.Ateraz pocuj ja som laik do toho tak neviem mam to z toho potvrdenia co mi dal byvaly zamestnavatel citat?A inac manzel pracuje od septembra v jednej firme.do maja poberal 5600korun zo socialky potom iba brigadoval tak vies nacierno.napis mi prosimta podrobnejsie jak to mam ti napisat Dik
Môj sa volá Samko a je to tiež poriadne čertisko :) Pokiaľ si na rodičovskej dovolenke, tak môžeš požiadať posledného zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane. Síce to si mala do 15.2.2005. Takže si budeš robiť daňové priznanie sama.

Takže: Z toho potvrdenia od poslednéo zamestnávateľa odpíš tie údaje ktoré som už písala (príjem, odvody, dan) Čo sa týka manžela jemu budú asi robiť RZD vo firme. Pokial máš možnosť tak mi môžeš aj zavolať 02/52625934 do 16.30 hod.
Ak by jeho príjem bol nižší ako je 80832,- Sk tak by si si mohla uplatniť aj odpočítateľnú položku na manžela. Čo sa týka daňového bonusu pokiaľ si si ho uplatňovala ty, tak by to malo byť v tom potvrdení od zamestnávateľa je 400,- Sk mesačne. Môže byť že si to uplatňoval manžel.
Napíš.
dr.kuko
22.02.05,12:56
Cau Anka,
vidim, ze tu diskutujes o daňovom bonuse a tak by som sa chcel opytat, ze ci ak som uplatnoval zamestnancovi danovy bonus, mozem mu potom do danoveho priznania dat aj odpocitatelnu polozku na dieta?
Dakujem Kuko
Luckasari
22.02.05,13:03
odpočitateľná položka na dieťa už nie je, už je len daňový bonus
anka1
22.02.05,13:03
Cau Anka,
vidim, ze tu diskutujes o daňovom bonuse a tak by som sa chcel opytat, ze ci ak som uplatnoval zamestnancovi danovy bonus, mozem mu potom do danoveho priznania dat aj odpocitatelnu polozku na dieta?
Dakujem Kuko
Kuko, daňový bonus na dieťa je odpočítateľná položka na dieťa. Takže ak si mu uplatňoval mesačne daňový bonus, v daňovom priznaní už nič neuplatňuješ.
zex205gti
22.02.05,13:04
no ja ti to napisem tak jak to tam je Uhrn vyplatenych prijim ov ... 45554 POvinne poistne a prispevky 5886 uhrn 5886 ciastkovy zaklad dane 39668 uhrn zrazenych preddavkov na dan bez uplatnenia dan.bonusu 1340 danovy bonus 2000.takze pracovala som od 1-5.Este ku tomu som poberala 1200 korun zo socialneho alebo vlystne to bol este rodicovsky prispevok nakolko som bola jak pracujuca matka.Manzel poberal 5600 korun do maja a potom nastupil do firmy v septembri presne 15.od maja nebol ani na urade prace.V zamestnani mal ciste za mesia 8200 do decembra.on potom poberal bonus na dieta.skus to nejak dat dokopy a napis mi.Budem cakat.pa
anka1
22.02.05,13:22
no ja ti to napisem tak jak to tam je Uhrn vyplatenych prijim ov ... 45554 POvinne poistne a prispevky 5886 uhrn 5886 ciastkovy zaklad dane 39668 uhrn zrazenych preddavkov na dan bez uplatnenia dan.bonusu 1340 danovy bonus 2000.takze pracovala som od 1-5.Este ku tomu som poberala 1200 korun zo socialneho alebo vlystne to bol este rodicovsky prispevok nakolko som bola jak pracujuca matka.Manzel poberal 5600 korun do maja a potom nastupil do firmy v septembri presne 15.od maja nebol ani na urade prace.V zamestnani mal ciste za mesia 8200 do decembra.on potom poberal bonus na dieta.skus to nejak dat dokopy a napis mi.Budem cakat.paRodičovský príspevok sa do príjmu nepočíta.
Manžel potrebuje taktiež potvrdenie od zamestnávateľa a potrebujem vediet úhrn vyplatených príjmov. Tých 5600,- Sk bola podpora v nezamestnanosti? Potrebuje potvrdenie zo sociálky o vyplatení tých 5600,- Sk aby som ti mohla vypočítať koľko si môžeš uplatniť na neho odpoč. položku. Daňový bonus si uplatňoval od septembra?

Opravujem, manželom sa nebudeme zaoberať, lebo už len tebe vychadza preplatok celej dane ktorú si zaplatila. Takže len ten daňový bonus na dieta. A ešte či si ho bude za to obdobie kedy si ho ani jeden z vas neuplatňoval, uplatňovať manžel pri ročnom zúčtovaní alebo ty.
anka1
22.02.05,13:50
Úhrn príjmov: 45554,-
Poistné: 5886,-
čiast. zákl. dane: 39668,-
odpoč. položka na daňovníka:80832,-
základ dane: 0,-
zaplatené preddavky: 1340,-
Preplatok na dani: 1340,-

Môžeš si ešte douplatňovať daňový bonus na dieťa vo výške 1200,- Sk za obdobie 6,7-8/2004 (3x400,-) pokiaľ si nebude uplatňovať manžel.

Takže celkový preplatok by bol 1340,- + 1200,- = 2540,- Sk
Treba napísať žiadosť o vrátenie dane a daňového bonusu.
zex205gti
22.02.05,14:15
diky.To je take jednoduche?A to co som bola zvysok na materskej sa nijak nezaratuva???ani nic sa s tym nerobi?a preco si na manzela nemozem uplatnovat odpocitatelnu polozku.vlastne som teraz pozerala a on len do aprila poberal a ano boli to socialne davky.Vies toto co sapocita 50 percent z platu ked odides alebo ta prepustia.Tak toto on bral a potom nic az potom od septembra.A co sa tyka toho danoveho bonusu na dieta si manzel neuplatnoval.aha joj sory az teraz som si vsimla ze tam je ze materska sa nezaratuva do Dp joj sorac ale na manzela by som si tiez mohla ci nie??Zo socialky ked bral tak sa to zaratava?a este jedno kedy si mozem uplatnit na manzela ked nedosiahol kolko za rok?korun?Ale inac aj tak tzi velmi velmi pekne dakujem a este napis mi ak ti to drobcek dovoli
anka1
22.02.05,14:53
diky.To je take jednoduche?A to co som bola zvysok na materskej sa nijak nezaratuva???ani nic sa s tym nerobi?a preco si na manzela nemozem uplatnovat odpocitatelnu polozku.vlastne som teraz pozerala a on len do aprila poberal a ano boli to socialne davky.Vies toto co sapocita 50 percent z platu ked odides alebo ta prepustia.Tak toto on bral a potom nic az potom od septembra.A co sa tyka toho danoveho bonusu na dieta si manzel neuplatnoval.aha joj sory az teraz som si vsimla ze tam je ze materska sa nezaratuva do Dp joj sorac ale na manzela by som si tiez mohla ci nie??Zo socialky ked bral tak sa to zaratava?a este jedno kedy si mozem uplatnit na manzela ked nedosiahol kolko za rok?korun?Ale inac aj tak tzi velmi velmi pekne dakujem a este napis mi ak ti to drobcek dovoli
Samozrejeme by si si mohla uplatniť aj na manžela ale vlastne už nemáš základ dane. Po odpočítaní tvojej odpoč. položky (80832,-) ti vyšiel zaklad dane 0,-. Takže už nemáš od čoho odpočítavať. Takže len ten bonus ako som písala. Tebe ho uplatňovali do maja (za 5 mesiacov), douplatňuješ si za tri mesiace a od sptembra si uplatní manžel až do decembra. Čo sa týka odpočítateľnej položky, teoreticky by si mohol uplatniť manžel na teba. V takomto prípade sa do tvojich príjmov ráta aj rodič. príspevok a príjem 45554,- Sk. Uplatní si rozdiel 80832-45554-(1200,- x 7) neviem presne kedy ho zvyšovali na 1300,- od júla? Potom by si potrebovala potvrdenie z úradu o vyplácaní príspevku.
Vychádza to cca 26378,- čo by si mohol uplatniť on, ale predpokladám že nebude mať taký základ dane.
zex205gti
22.02.05,16:28
co myslis pod slovom zaklad dane ?to jak si ho mam vypocitat?A vies co teraz som pozerala manzelovo danove priznanie.A tam je Uhrn zuctovanycha vyplatenych prijimov a tam pise ze vratane prijmov zo socialneho fondu takze nemala by mu tam zaratat aj co bol na socialke do aprila?
potom ma zuctovane v mesiacoch 9101112 a ten uhrn ma 35501 poistne aprispevky ma 4589 ciastkovy zaklad dane 30912 a zrazene preddavky na dan 913 znizenie zakladu daNE 26944 A TEN BONUS ZA 4 MESIACE 1600.JE TO DOBRE ?A KEBY SI NAMNA UPLATNOVALjak by to vyslo?Do aprila mal tych 5600Vies ako nic ale predminuly rok mal podobnu situaciu len bol pol roka zamestnany a potom nie -len pre informaciu je to ta ista firma z ktorej ho prepustili tam ho vzali teraz aj naspet-a bol na UP a vysiel mu preplatok 7000.aNo sice teraz bol vlastne4 mesiace nezamestnany a nebol ani na Up.Mozno je to tym.Ked budes mat cas tak mi este odpis.Inac velmi pekne ti dakujem
anka1
28.02.05,07:52
co myslis pod slovom zaklad dane ?to jak si ho mam vypocitat?A vies co teraz som pozerala manzelovo danove priznanie.A tam je Uhrn zuctovanycha vyplatenych prijimov a tam pise ze vratane prijmov zo socialneho fondu takze nemala by mu tam zaratat aj co bol na socialke do aprila?
potom ma zuctovane v mesiacoch 9101112 a ten uhrn ma 35501 poistne aprispevky ma 4589 ciastkovy zaklad dane 30912 a zrazene preddavky na dan 913 znizenie zakladu daNE 26944 A TEN BONUS ZA 4 MESIACE 1600.JE TO DOBRE ?A KEBY SI NAMNA UPLATNOVALjak by to vyslo?Do aprila mal tych 5600Vies ako nic ale predminuly rok mal podobnu situaciu len bol pol roka zamestnany a potom nie -len pre informaciu je to ta ista firma z ktorej ho prepustili tam ho vzali teraz aj naspet-a bol na UP a vysiel mu preplatok 7000.aNo sice teraz bol vlastne4 mesiace nezamestnany a nebol ani na Up.Mozno je to tym.Ked budes mat cas tak mi este odpis.Inac velmi pekne ti dakujem
Základ dane je v prípade tvojho manžela (ciastkovy zaklad dane 30912). Odpočítateľná položka na manžela (teda na každého daňovníka na rok) 80832,- Sk. Takže 30.912 - 80.832 = -49.920, t.j. 0. Aj keby si teoreticky manžel mohol odpoč. pomernú časť na teba ( 80832 - tvoj príjem bez rodičovského príspevku ten sa nepočíta do príjmu), nemá už z čoho vyššiel mu základ dane 0. Vrátia mu zaplatené preddavky vo výške 913,- Sk.
Prajem pekný deň papa :)