Hofffka
22.09.07,10:08
Ahojte,

chcela by som sa utvrdit v mojom nazore, ze ak si Ceska spolocnost (platca DPH v CR) objedna u nas ( platca DPH v SR) sluzbu (reklamna kampan), ktora bude ceskej spolocnosti dodana v SR (reklamna kampan prebehne na slovensku).

Mame im vystavit fakturu za dodanie tejto sluzby s DPH alebo bez DPH?

Dakujem
betka
22.09.07,12:17
15/(7) Miestom dodania služieb uvedených v odseku 8, ak sú tieto služby dodané osobe, ktorá podniká v členskom štáte inom, ako je členský štát dodávateľa služby, alebo zákazníkovi, ktorý má sídlo alebo bydlisko v treťom štáte, je miesto, kde má táto osoba sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, na ktorej spotrebu a využitie sa služby dodávajú; ak táto osoba nemá takéto miesto, je miestom dodania služby jej bydlisko alebo miesto, kde sa obvykle zdržiava. Ak sú služby uvedené v odseku 8 dodané osobou z tretieho štátu zdaniteľnej osobe, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava a služby sú určené na spotrebu a využitie v tuzemsku, miestom dodania služieb je tuzemsko.

(8) Službami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia záväzku zdržať sa vykonávania týchto služieb, sú

a) reklamné služby,

Splnenie daňovej povinnosti prechádza na zákazníka odberateľa. Služba nie je predmetom dane v SR podľa par 2 zákona.
Hofffka
01.10.07,17:16
OK, a to znamená, že čo? vystavím fa s DPH, či bez DPH? Teraz som z toho ešte viac domontovaná.

A čo v prípade, že si česká firma objedná výrobu reklamncý bannerov (plagátov),ktroé sú inštalované na slovensku? T.J. produkcia (tovar) ostáva na území SR a aj služba je pre cšeskú spoločnosť vykonaná na slovensku. Obe fa bez DPH? Ja myslím, že ak sú obaja plátcovia a tovar ostáva na území SR od počiatku až dokonca použitia a vôbec neopúšta SR, tak slovenský dodávatľ faktúruje s DPH ako koby to bol slovenský odberateľ. So službou som si už nie tak istá :-)

Prosím poradí niekto.

Vrelá vďaka
emgeton
01.10.07,17:38
OK, a to znamená, že čo? vystavím fa s DPH, či bez DPH? Teraz som z toho ešte viac domontovaná.



Služba - reklama , miesto dodania podľa §15/7,8 je iný čl. štát EU ( ak sa jedná o odberateľa z EU, odberateľ musí byť podnikateľom, nemusí byť identifikovaný pre daň v inom čl. štáte).
Ak je miestom dodania iný čl. štát, táto služba nebude predmetom dane na Slovensku a preto fakturujete bez DPH.
Hofffka
01.10.07,18:16
dakujem emgeton a čo v prípade produkcie? Aj faktúru za produkciu -tovar (ktorý ostáva v SR) budem fakturovať bez DPH?
emgeton
01.10.07,18:19
dakujem emgeton a čo v prípade produkcie? Aj faktúru za produkciu -tovar (ktorý ostáva v SR) budem fakturovať bez DPH?

Na začiatku sme riešili reklamnú kampaň. Čo si vlastne česká firma objednala?
Monika Kováčová
01.10.07,18:20
Na začiatku sme riešili reklamnú kampaň. Čo si vlastne česká firma objednala?

:D:D:D asi to, čo povie emgeton aby si objednala, to si objedná... :D
emgeton
01.10.07,18:22
:D:D:D asi to, čo povie emgeton aby si objednala, to si objedná... :D

Nechcem nikomu diktovať čo si má objednať. Len som chcel riešiť konkrétny prípad v konkrétnom zadaní. Aby bol prehľad na porade.
Hofffka
02.10.07,14:54
No:-), my sme zabezpecili pre cesku firmu reklamnu kampan, ktora zahrna:

a) vyrobu plagatov - tovar, ktory sme instalovali na nase reklamne nosice v SR
b) prenajom tych umiestnenych plagatov na nasich nosicoch- poplatok za medialny priestor - sluzba

Takze ako vystavit fa samostatne za produckiu - tovar a ako za reklmny priestor - sluzbu.

Este raz....vsetko prebehlo v SR a tovar po skonceni kapmane ostava v SR (likviduje sa).

Vdaka
emgeton
02.10.07,15:00
No:-), my sme zabezpecili pre cesku firmu reklamnu kampan, ktora zahrna:

a) vyrobu plagatov - tovar, ktory sme instalovali na nase reklamne nosice v SR
b) prenajom tych umiestnenych plagatov na nasich nosicoch- poplatok za medialny priestor - sluzba

Takze ako vystavit fa samostatne za produckiu - tovar a ako za reklmny priestor - sluzbu.

Este raz....vsetko prebehlo v SR a tovar po skonceni kapmane ostava v SR (likviduje sa).

Vdaka

Posudzujete to ako celok - reklamné služby.
§15/8a;
Fa bez DPH.
Hofffka
02.10.07,16:00
Dakujem velmi pekne. A este jedna otazka:-), objavi sa tato sluzba (polozka) niekde v danovom priznani DPH? Mozno hlupa otazka, ale pre istotu :-)

dakujem este raz velmi pekne
emgeton
02.10.07,16:37
Dakujem velmi pekne. A este jedna otazka:-), objavi sa tato sluzba (polozka) niekde v danovom priznani DPH? Mozno hlupa otazka, ale pre istotu :-)

dakujem este raz velmi pekne

Miesto dodania - ČR, = nie je predmetom dane v zmysle zák. 222/2004 Zz.
Do DP nevstupuje.