kornelia2
22.09.07,11:04
čo potrebujem ešte k tomu?
1.Vystavym FA v euro, bez DPH - aký paragram sa píše na FA?
2.Pošlem poštou len FA - DL a potvrdenie o prezvati tovaru až keď príde pre tovar
3.Dopravu si zabezpečuje sám až do Rumunska.
Čo vlastne ešte potrebujem urobiť?

Ďakujem
cloe
22.09.07,10:27
čo potrebujem ešte k tomu?
1.Vystavym FA v euro, bez DPH - aký paragram sa píše na FA? Na faktúru sa píše: Plenie je oslobodené od DPH podľa § 43 zákona o dani z pridanej hodnoty s možnosťou odpočítania dane.
2.Pošlem poštou len FA - DL a potvrdenie o prezvati tovaru až keď príde pre tovar Budeš posielať faktúru pred dodaním tovaru? Potvrdenie o prevzatí tovaru /potvrdený DL/ si potom prilož k vydanej faktúre.
3.Dopravu si zabezpečuje sám až do Rumunska.
Túto skutočnosť - dodacie podmienky, napíš na faktúru. Ja píšem napr.
EXW ................./miesto, kde sa tovar prevzal/.
Čo vlastne ešte potrebujem urobiť?
Na faktúru nezabudni napísať IBAN, aby mohla prebehnúť úhrada zo zahraničia.

Ďakujem

Odpovede červeným. Snáď je to všetko;)
betka
22.09.07,12:11
Pre intrakomunárne dodanie tovaru podľa par. 43 a tým i jeho oslobodenie od dane je nevhnutné splnenie podmienok:
- kupujúci je registrovaný pre daň v inom ČŠ (mám IC ĎPH Rumunského odberateľa), číslo mám uvedené v záznamoch, tovar je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do ČŠ kupujúceho.

Ak si prepravu zabezpečuje samotný odberateľ, je potrebné prehlásenie odberateľa alebo ním poverenej osoby, že sa naozaj tovar prepravil do iného ČŠ.

Tu by som Vám poskytla takúto radu: aby ste si poznačili ŠPZ auta a osoby, kt prevzala tovar. V prípade DK a tým i dokazovania, že bol naozaj tovar prepravený do Rumunska, máte v ruke aspoň tieto skutočnosti.