Shaman
22.02.05,11:44
Chcel by som poprosiť či by niekto mohol priložit vzorový mzdový (úkolový)list (myslím tým podklad pre výpočet mzdy pre zamestnanca, na ktorom sú všetky potrebné náležitosti - meno, funkcia, trieda, osobné číslo, odpracované hodiny, norma, nočné, nadčasy, víkendy, dovolenka, atd..)

Ďakujem
lenkak
22.02.05,11:44
Stačí Ti mzdový list? Úkolový list som dakedy videla, ale ja som ho nepožívala? Nebolo treba. Stačil mi mzdový list.
Shaman
22.02.05,12:05
Asi som sa aj tak zle vysvetlil.
Ja totižto potrebujem vzor pre MESAČNÝ prehľad evidencie a dochádzky(preto tie normy, nadčasy, prémie...), ktorý slúži ako podklad pre vypracovanie výplatnej listiny.
lenkak
22.02.05,12:06
Tuším nájdem aj niečo také, len prosím Ťa vydrž do večera, tu nemám vzory.
Shaman
22.02.05,12:24
Ďakujem veľmi pekne. Rád počkám. ;)
Hľadám to aj na internete ale všade len reči o dochádzkových systémoch a nikde žiaden mesačný výstup...
lenkak
22.02.05,12:32
Mám také tlačivko, je to evidencia dochádzky a mám ich dva, jeden je súhrn do 20 zamesrnancov, a to druhé tlačivo má tam viac ako 30 zamestnancov. Ktoré chceš?
Shaman
22.02.05,12:50
Určite nad 30.
Ale to sú asi sumáre za všetkých, nie?
Ja zháňam mesačný sumár pre jedného.
Ale však prilož čo môžeš. :)
lenkak
22.02.05,12:53
Áno tam sa rozpisujú všetci zamestnanci a každý má svoj riadok a aj s rozpisom 31 dní
Shaman
22.02.05,12:56
Tak to by bolo možno aj presne to čo zháňam :)
lenkak
22.02.05,12:59
OK, teš sa na večer. Príloha 2x
lenkak
22.02.05,19:59
2 strana, keď to dáš do kopy, je z toho A3.
lenkak
22.02.05,20:03
Skús si to trošku upraviť, ale keby si chcel to tlačivo aj na každého zvlášť, dakedy pred 2-3 rokmi som to videla vo firme, ale formou úkolového listu. Skúsim sa Ti aj na to pozrieť.
Shaman
22.02.05,20:19
Dakujem, snad tie vysvetlivky aspon dako vyuzijem, lebo to asi budem musiet vytvorit v exceli.
Som myslel, ze tam budu polozky ako - nadcasy, nocne, vikendy, dovolenka, normy, premie, hodiny a pod - aby som zistil co vsetko tam treba.

Ak by si to niekde objavila, tak este ta budem otravovat.
Zatial dobru noc ; )
lenkak
22.02.05,20:25
Ale to obsahuje úkolový list (ten je zvlášť pre každého zamestnanca), tuším že sa zajtra pokukám v archíve. Ak niečo nájdem večer Ti to zase pošlem. (skúsim formou tabuľky)
lenkak
23.02.05,08:47
Posielam Ti úkolový list, ja si myslím, že s týmto talčivom budeš už spokojný. Môžeš si ho aj upravovať.
Shaman
23.02.05,11:37
To je onoooooooooo. :p

Uz to skoro ani upravovat netreba!
Dakujem ;)
adam
31.07.05,20:16
Nemôže niekto prilepiť tlačivo mzdový list? Nie úkolový, ako je hore vyššie, ale mzdový, kde sa vypisuje každý mesiac mzda jednotlivých zamestnancov, zrážky, odvody, čerpenie dovolenky atď. Vopred ďakujem....:-)
Janka6685
02.08.05,09:07
Ahoj.

Toto?
Janka6685
02.08.05,09:13
Chcela by som sa opýtať, aký dátum sa píše na mzdový list, kde je "Mzdový list uzavretý dňa...". Či dátum, keď ML vytváram, alebo keď zamestnanec končí? A ešte koho tam má byť podpis?

Ďakujem
adam
02.08.05,09:52
Ahoj.

Toto?
Presne toto som potrebovala......Si poklad! Ďakujem za pomoc!!!!!!!! ;)

Ktorý dátum myslíš, vypisuje sa tam dátum začiatku prac.pomeru, ukončenie PP a dátum odoslania ELDP do SP.
Janka6685
02.08.05,10:12
Presne toto som potrebovala......Si poklad! Ďakujem za pomoc!!!!!!!! ;)

Ktorý dátum myslíš, vypisuje sa tam dátum začiatku prac.pomeru, ukončenie PP a dátum odoslania ELDP do SP.
Btw, ten ML som do počítača dala ručne, ale je presne podľa originálu. Potrebovala som to mať v PC a zatiaľ nemám skener. Trochu práce s Wordom mi nezaškodilo:D


A k tomu dátumu: ja mám kúpené také tie dlhé mzdové listy, čo sa skadajú na 3x (aby sa vošli do euroobalu) a dole vľavo je toto:

Mzdový list
uzavretý dňa...........................Podpis............. ...........................

tam neviem, aké údaje mám napísať. Asi tam bude dátum, keď mi zamestnanec odíde....a tiež neviem, kto sa tam podpíše.
adam
02.08.05,10:22
Myslím si, že Uzavretý dňa......- je dátum posledného zápisu do ML, a podpíšeš sa Ty.(Ten kto ML vypracovával )....Počkaj ešte na názor nejakého mzdára.....Pekný deň....:)
Janka6685
02.08.05,10:25
Myslím si, že Uzavretý dňa......- je dátum posledného zápisu do ML, a podpíšeš sa Ty.(Ten kto ML vypracovával )....Počkaj ešte na názor nejakého mzdára.....Pekný deň....:)
Myslím si, že tento názor je správny, len som si nebola istá.

Ďakujem
adrika
23.02.06,12:40
Prosím vás, je pravda, že Mzdový list je potrebné každý rok v jan. za minulý rok odovzdávať zamestnancovi ? Teda , jeho kópiu. Jedna mzdárka mi to povedala a zdôraznila, že musím mať evidenciu o prevzatí , podpísanú pracovníkmi.Je to pravda ? a keď hej, prečo ?
Ď.
Maňaska
23.02.06,12:49
Pozri zákon o dani z príjmu, § 39 odst. 5 - Je to zákonná povinnosť zamestnávateľa, ktorý je plátcom dane
katkaj
23.02.06,12:56
Pozri zákon o dani z príjmu, § 39 odst. 5 - Je to zákonná povinnosť zamestnávateľa, ktorý je plátcom dane

Zamestnávateľ má povinnosť vyhotoviť potvrdenie o príjme za predchádzajúci rok do 10.3, prípadne vyhotoviť kópiu ročného zúčtovania do konca apríla. O mzdových listoch nič neviem. Alebo sa mýlim?
Jozefsp
23.02.06,14:53
Pre mňa z vyššie uvedeného § 39 ods.5 vyplýva, že to je "Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov FO zo závislej činnosti ............" , všetci to poznáme. Bol som roky zamestnaný ale mzdový list som nikdy nedostal. Príjemný deň.
Maňaska
23.02.06,14:56
Ospravedlnujem sa, netrafila som.
Tweety
23.02.06,14:58
Prosím vás, je pravda, že Mzdový list je potrebné každý rok v jan. za minulý rok odovzdávať zamestnancovi ? Teda , jeho kópiu. Jedna mzdárka mi to povedala a zdôraznila, že musím mať evidenciu o prevzatí , podpísanú pracovníkmi.Je to pravda ? a keď hej, prečo ?
Ď.
Mzdový list určite nie. Povinnosťou je potvrdenie o príjmoch zo ZČ a ak požiadali o RZD, tak potom potvrdenie o zúčtovaní preddavkov na daň. ;)
MIRKA111
05.08.08,06:51
Chcem sa opýtať musím a ak áno ako dlho mám archivovať úkolové listy, ktoré mám ako podklady na výplatu, alebo ak ich nahodím tak, po mesiaci dvoch ich môžem vyradiť? Stačia mi mzdové listy?
MIRKA111
05.08.08,07:25
musím archivovať aj úkolové listy, alebo stačia výsledné mzdové listy.
Iveta Matlovičová
05.08.08,10:33
Podľa §§ 35. 36 zákona č. 431/2002: " Účtovné záznamy sa uchovávajú takto:
a) účtovná závierka a výročná správa počas desiatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú,
b) účtovné doklady, účtovné knihy, zoznamy účtovných kníh, zoznamy číselných znakov alebo iných symbolov a skratiek použitých v účtovníctve, odpisový plán, inventúrne súpisy, inventarizačné zápisy, účtový rozvrh počas piatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú,
c) účtovné záznamy, ktoré sú nositeľmi informácie týkajúcej sa spôsobu vedenia účtovníctva a ktorými účtovná jednotka dokladuje formu vedenia účtovníctva (§ 31 ods. 2) počas piatich rokov nasledujúcich po roku, v ktorom sa naposledy použili,
d) ostatné účtovné záznamy počas doby určenej v registratúrnom pláne účtovnej jednotky tak, aby neboli porušené ostatné ustanovenia tohto zákona a osobitných predpisov.
(4) Účtovná jednotka je povinná pred svojím zánikom alebo pred skončením podnikania alebo inej zárobkovej činnosti zabezpečiť uchovanie účtovných záznamov.

(2) Účtovná jednotka môže ako účtovné záznamy použiť aj mzdové listy, daňové doklady alebo inú dokumentáciu vyplývajúcu z osobitných predpisov. Takto použitá dokumentácia musí spĺňať požiadavky kladené týmto zákonom na účtovné záznamy. Túto dokumentáciu uchováva účtovná jednotka počas doby ustanovenej v § 35 ods. 3 podľa toho, akú funkciu plní pri vedení účtovníctva."

Z uvedeného vyplýva, že dobu uloženia je povinný si uviesť zamestnávateľ do reg.plánu. U mzdových listov to býva 45 - 50 rokov. Dobu uloženia, príp. dôvod archivácie úkolových listov záleží od toho, na čo ti slúžia/môžu slúžiť v budúcnosti (napr. kvôli vystavovaniu potvrdení o príjme, reklamácií a pod.)
MIRKA111
05.08.08,10:56
Ide o to, že potvrdenia o príjme sú na základe mzdových listov a reklamácie sú tak mesiac dva po danej výplate. A všetko podstatné je na mzdových listoch, úkolové listy využívam len ako podklad a prípadne počas reklamácií. Proste po dvoch mesiacoch ich odkladám do archívu a už do nich ani nepozriem. Riadim sa len mzdovými listami. Je to strašne veľa úkolákov, kedže mi majstri vypisujú úkolové listy na každého zamestnanca zvlášť.
linda6207
07.08.08,11:34
tlacivo mzdoveho listu, dakujem
milan_k
05.03.09,04:30
Máme len dohodárov, nie zamestnancov, preto sa chcem opýtať či neviete o nejakom softe pre vedenie miezd, resp. stačí aby sa dali viesť mzdové listy, ktorý by bol free...
Alebo aspoň mzdový list v XLS?.
Ďakujem
tosos
12.05.09,08:00
toto je super stranka dakujem za tlacivo v .doc
katinka0000
16.12.12,10:38
ahojte! nema niekto tlacivo - klasicku vyplatnu pasku? mame teraz na par dni dohodara a ziadneho ineho zamestnanca nemame, tak ani program ani nic podobne nepotrebujeme. vypocitala by som to rucne. dik!