liduska
22.09.07,18:18
Môže SZČO vykonávať svoju činnosť aj počas dlhodobej PN? Miesto podnikania má v mieste bydliska .Ďakujem.
DanielaSL
22.09.07,16:36
Liduška podľa mňa môže , ale závisí to od jeho ochorenia a tiež aj od toho v čom podniká. Lebo zase aby bol niekto na PN , nemal ani vychádzky a behal napr. po stavbe, naháňal materiál, tak podľa mňa riskuje trochu, že mu môže prísť kontrola. Pokiaľ napr. účtovníčka má svoju kanceláriu, ale v čase PN si prinesie PC alebo notbook domov a v práci pokračuje doma...tak nevidím dôvod prečo by nemohla....
JankaO
22.09.07,17:11
Môže SZČO vykonávať svoju činnosť aj počas dlhodobej PN? Miesto podnikania má v mieste bydliska .Ďakujem.


Áno, len nesmie porušiť liečebný režim stanovený lekárom.....
Danila
22.09.07,18:50
Liduška podľa mňa môže , ale závisí to od jeho ochorenia a tiež aj od toho v čom podniká. Lebo zase aby bol niekto na PN , nemal ani vychádzky a behal napr. po stavbe, naháňal materiál, tak podľa mňa riskuje trochu, že mu môže prísť kontrola. Pokiaľ napr. účtovníčka má svoju kanceláriu, ale v čase PN si prinesie PC alebo notbook domov a v práci pokračuje doma...tak nevidím dôvod prečo by nemohla....Súhlasím len za podmienky, že účtovníčka má zlomenú nohu, nemôže prísť do kacelárie, a tak si prinesie PC domov. Ak by mala chrípku a doma by účtovala, kontrola by určite neuznala dodržiavanie liečebného režimu. Za podmienky, že kontrola zo sociálky môže pacientovi urobiť priamo v byte kontrolu len so súhlasom pacienta, by SZČO vlastne mohla pracovať vždy. Lebo kontrolórka sa musí uspokojiť s tým, že sa jej pacient ukaže v okne, alebo medzi dverami.
Johanka
23.09.07,12:36
Vlastná skúsenosť - x rokov dozadu som bola PN v čase, keď som bola aj SZČO aj zamestnanec. V čase PN ( jednalo sa o zápal priedušiek) som neplatila ako SZČO poistné do SP. Po čase mi toto poistenie dali doplatiť, pretože som vraj bola PN iba ako zamestnanec a nie ako SZČO - možnosť vedenia účtovníctva moja diagnóza vraj nijako neovplyvňovala. Odvolala som sa na všetky možné stupne, nepomohlo :rolleyes: . Korenšpodenciu mám odloženú, budem to raz ukazovať vnúčencom :D .
Tinika
24.07.09,11:00
Vlastná skúsenosť - x rokov dozadu som bola PN v čase, keď som bola aj SZČO aj zamestnanec. V čase PN ( jednalo sa o zápal priedušiek) som neplatila ako SZČO poistné do SP. Po čase mi toto poistenie dali doplatiť, pretože som vraj bola PN iba ako zamestnanec a nie ako SZČO - možnosť vedenia účtovníctva moja diagnóza vraj nijako neovplyvňovala. Odvolala som sa na všetky možné stupne, nepomohlo :rolleyes: . Korenšpodenciu mám odloženú, budem to raz ukazovať vnúčencom :D .

Tak to je veľmi zaujímavé. A ja zasae budem PN kvoli materskej a to ma zase zdrbu ze robim účto doma čo?
veronikasad
24.07.09,11:03
Tak to je veľmi zaujímavé. A ja zasae budem PN kvoli materskej a to ma zase zdrbu ze robim účto doma čo?
Si SZČO - povinne nemocensky poistená ?
Tinika
27.07.09,15:32
Si SZČO - povinne nemocensky poistená ?

Áno a platím si aj DNP kvôli materskej na ktorú nastupujem v oktobri