hanulik79
24.09.07,08:58
Ahojte poradáci,

robím smernicu na používanie motorových vozidiel a potrebovala by som vytvoriť dohodu o používaní súkromného motorového vozidla, dočítala som sa na týchto stránkach ako sa to učtuje ....čo mi fakt pomohlo ale potrebovala by som tú dohodu čo by mal zamestnanec dodržiavať a čo zamestnávateľ.
Ak niekto má pošli te mi, fakt mi uľahčíte a verím, že aj pomôžete.
emgeton
24.09.07,07:17
Skúste ešte raz zmeniť názov:

Dohoda o používaní súkromného vozidla.
Aljok
24.09.07,08:37
Timcsi
15.01.09,10:56
Ahojte,

aj ja by som potrebovala vzor takej dohody. Na horeuvedenej linke som zial nic nenasla.
veronikasad
15.01.09,11:05
Ahojte,

aj ja by som potrebovala vzor takej dohody. Na horeuvedenej linke som zial nic nenasla.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=264
Timcsi
15.01.09,12:06
tu sa mi nepodari subor otvorit. Ale podla mna ani by nebola pre mna dobra - ja nepotrebujem najomnu zmluvu, ale dohodu o pouzivani sukromneho vozidla na firemne ucely
veronikasad
15.01.09,12:30
tu sa mi nepodari subor otvorit. Ale podla mna ani by nebola pre mna dobra - ja nepotrebujem najomnu zmluvu, ale dohodu o pouzivani sukromneho vozidla na firemne ucely
nerozumiem otázke. Ak si živnostník, chceš si uplatniť paušálne náhrady za auto vlastné alebo auto manželky, nepotrebuješ žiadnu dohodu. Stačí splniť oznamovaciu povinnosť na DU, do konca januára nasl. roka podať DP k dani z mot. vozidiel a zaplatiť daň z MV. Ak je to auto niekoho iného používané na podnikanie, potrebuješ nájomnú zmluvu.
Chobot
15.01.09,12:31
Ahojte poradáci,

robím smernicu na používanie motorových vozidiel a potrebovala by som vytvoriť dohodu o používaní súkromného motorového vozidla, dočítala som sa na týchto stránkach ako sa to učtuje ....čo mi fakt pomohlo ale potrebovala by som tú dohodu čo by mal zamestnanec dodržiavať a čo zamestnávateľ.
Ak niekto má pošli te mi, fakt mi uľahčíte a verím, že aj pomôžete.

Sem so ti to pridal, malo by sa to zobraziť po odobrení dokumentu. Ak by ti to nešlo stiahnuť, daj vedieť, pošlem ti to inak.

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=866

Asi som ťa zle pochopil. Ja som pridal dohodu o používaní služobného auta na súkromné účely, tak to ti asi nepomôže....
Timcsi
15.01.09,13:05
Takze, ked zamestnanec pouziva svoje vlastne auto na sluzobne ucely, tak o tom nie je potrebna pisomna dohoda medzi zamestnancom a zamestnavatelom? (o narokoch zamestnanca, o danovom priznani vozidla atd. viem)
Chobot
15.01.09,13:21
Takze, ked zamestnanec pouziva svoje vlastne auto na sluzobne ucely, tak o tom nie je potrebna pisomna dohoda medzi zamestnancom a zamestnavatelom? (o narokoch zamestnanca, o danovom priznani vozidla atd. viem)

Záleží od toho, na aké služobné účely. V zmysle legislatívy má zákonný nárok len ak použije súkromné auto na pracovnej ceste. Vtedy má nárok na náhrady (paušál + náhrada PHM) automaticky zo zákona, nemusí mať žiadnu zmluvu. Resp. za zmluvu sa v tomto prípade považuje cestovný príkaz, kde zamestnávateľ odsúhlasí použitie súkromného auta. Náhrady sa potom vyplácajú na základe vyúčtovania pracovnej cesty.

NA aké iné pracovné účely zamestnanec využíva súkromné auto?
JankaO
15.01.09,13:34
Ahojte poradáci,

robím smernicu na používanie motorových vozidiel a potrebovala by som vytvoriť dohodu o používaní súkromného motorového vozidla, dočítala som sa na týchto stránkach ako sa to učtuje ....čo mi fakt pomohlo ale potrebovala by som tú dohodu čo by mal zamestnanec dodržiavať a čo zamestnávateľ.
Ak niekto má pošli te mi, fakt mi uľahčíte a verím, že aj pomôžete.
napr: