bobo255
24.09.07,12:58
Mna zaujima takato vec.

Moja situacia je, ze som bol do konca februara v minulom roku ako SZCO a popri tom som pracoval na Hlavny Pracovny Pomer(do konca roka). Danove priznanie za mna podal zamestnavatel. Dohodli sme sa ze ho urobi aj ked som bol dva mesiace ako SZCO(bez prijmu). Prijem som mal iba na HPP
Je potrebne aby som podaval ja este jedno danove priznanie aj ked som, ako SZCO bez prijmu?

Zivnost bola zrusena k poslednemu februarovemu dnu.
Zoltán Kovács
24.09.07,11:16
Mna zaujima takato vec.

Moja situacia je, ze som bol do konca februara v minulom roku ako SZCO a popri tom som pracoval na Hlavny Pracovny Pomer(do konca roka). Danove priznanie za mna podal zamestnavatel. Dohodli sme sa ze ho urobi aj ked som bol dva mesiace ako SZCO(bez prijmu). Prijem som mal iba na HPP
Je potrebne aby som podaval ja este jedno danove priznanie aj ked som, ako SZCO bez prijmu?

Zivnost bola zrusena k poslednemu februarovemu dnu.
Hrubo označené mám chápať:
1. urobil ročné zúčtavanie dane za teba, alebo
2. vyplnil daňové priznanie typu B?
karpis
24.09.07,11:16
Zamestnávateľ Ti nemal robiť DP (ročné z´účtovanie) mal si si sám podať DP typ B kde by si uviedol príjmy od zamestnávateľa a zo živnosti 0,-
hanelie
24.09.07,11:16
Akého typu bolo DP, ktoré za Vás podal zamestnávateľ?
Ak FO typ B tak v tom je zahrnuté aj obdobie SZČO ak to bolo FO typ A tak je potrebné urobiť dodatočné DP aj keď príjem SZČO bol nulový:) /
povinnosť platiť odvody/:)
hanelie
24.09.07,11:19
aká rýchla trojica /1.16/:D
Pepa
24.09.07,11:32
Vôbec nič sa nestalo, ak ti zamestnávateľ urobil RZ - ak si nemal žiadne príjmy zo živnosti /pozor však, zrušil si živnosť - zásoby, pohľadávky..... v prípade, ak boli - treba dodaniť/ nemusel si podávať DP typ B.
bobo255
24.09.07,11:33
Ano odvody boli platene. Vtom nieje ziadny problem. To si este zistim aky typ DP za mna podal a uvidim co dalej. Nezdrbu ma na danovon urade ak pojdem takto neskoro podat to dodatocne DP? Su na to nejake lehoty?
karpis
24.09.07,11:35
Na dodatočné nie sú žiadne lehohy
bobo255
24.09.07,11:45
Vôbec nič sa nestalo, ak ti zamestnávateľ urobil RZ - ak si nemal žiadne príjmy zo živnosti /pozor však, zrušil si živnosť - zásoby, pohľadávky..... v prípade, ak boli - treba dodaniť/ nemusel si podávať DP typ B.

To mi spadol obrovsky kamen zo srdca. Ziadne pohladavky a zasoby v tom obdobi uz neboli.

Hlavne som to potreboval vediet koli tomu, ze mi pirisiel list od VZP aby som podal dodatocne vyuctovanie ZP, ktore mal za mna tiez podat zamestnavatel. Samozrejme ze po vzajomnej ustnej dohode s tym, ze jeho ekonomka to spravi.Myslite, ze VZP chce odomna zuctovanie ako od SZCO?

Viem ze je to trochu od temy, za co sa patricne ospravedlnujem. Mam pocit, ze to s tou temou suvisi, pretoze poistovna chce asi aj vypis z danoveho uradu.
Pepa
24.09.07,11:51
To mi spadol obrovsky kamen zo srdca. Ziadne pohladavky a zasoby v tom obdobi uz neboli.

Hlavne som to potreboval vediet koli tomu, ze mi pirisiel list od VZP aby som podal dodatocne vyuctovanie ZP, ktore mal za mna tiez podat zamestnavatel. Samozrejme ze po vzajomnej ustnej dohode s tym, ze jeho ekonomka to spravi.Myslite, ze VZP chce odomna zuctovanie ako od SZCO?

Viem ze je to trochu od temy, za co sa patricne ospravedlnujem. Mam pocit, ze to s tou temou suvisi, pretoze poistovna chce asi aj vypis z danoveho uradu.
Neviem či dobre rozumiem - ale podával si ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a na tlačive B - pýtajú po tebe tlačivo S?
Pepa
24.09.07,11:54
Neviem či dobre rozumiem - ale podával si ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a na tlačive B - pýtajú po tebe tlačivo S?
Aha - tak nie. Ty si mal od zamestnávateľa vypýtať potvrdenie pre účely ročného zúčtovania ZP a urobiť si RZZP - na tlačive S alebo X.
Johanka
24.09.07,11:57
Na dodatočné nie sú žiadne lehohy
To nie je celkom pravda ;)
§39 Zákona o správe daní a poplatkov
(2) Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená, je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná.
bobo255
24.09.07,12:04
Neviem či dobre rozumiem - ale podával si ročné zúčtovanie zdravotného poistenia a na tlačive B - pýtajú po tebe tlačivo S?


Ale nie. Od VZP mi prisiel list, ze chcu odo mna aby som podal rocne zuctovanie ZP. K tomu treba aj vypis z danoveho priznania. To za mna podaval zamestnavatel a potreboval som sa uistit, ze ci som nahodou niekde nespravil chybu.
Momentalne je zamestnavatel nedostupny. Je v zahranici. Takze som sa ho ani nemal ako na tu vec s tym priznanim opytat.
Ta otazka bola hlavne koli tomu aby som vedel ci nahodou nebudem mat nejake problemy na DU. Koli tomu DP.
bobo255
24.09.07,12:11
Aha - tak nie. Ty si mal od zamestnávateľa vypýtať potvrdenie pre účely ročného zúčtovania ZP a urobiť si RZZP - na tlačive S alebo X.

Staci iba od zamestnavatela, ked som bol 2 mesiace ako SZCO, aj ked bez prijmu?
karpis
24.09.07,12:12
To nie je celkom pravda ;)
§39 Zákona o správe daní a poplatkov
(2) Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená, je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná.

Jasné že keď to zistím že bola chyba nebudem to podávať o pol roka ale hneď asi som to blbo napísala ospravedlňujem sa. On myslel že kedy najneskôr je možné podať dodatočné priznanie
hanelie
24.09.07,13:17
bobo teba sa týka toto:
1. DP FO typ B do 31.03.2007
2. RZZP typ S all. X podľa výšky príjmu do 30.06.2007

Výpis z DP sa podáva na SP do 30.06.2007
do ZP nie - tam robíš RZZP:)
anithocka
08.10.07,20:06
ahojte, ta problem mam preto som zabludila sem ...hmm pred tyzdnom mi doslo oznamenie ze moj terajsi zamestnavatel si nesplnil povinnost ktora mu vypliva voci socialnej poistovni a to predlozit vypis z danoveho priznania kezde som len v zaciatkoch tak teraz neviem ako na to
..bola som na danovom urade a tam mi povedali ze mam ist do SP a ze mi daju na to tlacivo, na DU mi nadiktovali prijimy, vydavky a hospodarsky vysledok ale ked odictam od seba prijimy a vydaje hospodarsky vysledok nevychadza je to v poriadku? ja som s toho ucta obcas jelen ako sa hovori
..dakujem za rychlu odpoved
evina
08.10.07,20:14
ahojte, ta problem mam preto som zabludila sem ...hmm pred tyzdnom mi doslo oznamenie ze moj terajsi zamestnavatel si nesplnil povinnost ktora mu vypliva voci socialnej poistovni a to predlozit vypis z danoveho priznania kezde som len v zaciatkoch tak teraz neviem ako na to
..bola som na danovom urade a tam mi povedali ze mam ist do SP a ze mi daju na to tlacivo, na DU mi nadiktovali prijimy, vydavky a hospodarsky vysledok ale ked odictam od seba prijimy a vydaje hospodarsky vysledok nevychadza je to v poriadku? ja som s toho ucta obcas jelen ako sa hovori

..dakujem za rychlu odpoved

No anithocka, musím priznať, že i ja som z Tvojej otázky popletená na čo sa vlastne pýtaš:
1. Neviem o tom, že by zamestnávateľ mal povinnosť predložiť výpis z DP na SP - iba ak SZČO je to poviná spraviť vždy do 30.6. daného roka
2. O príjmoch a výdajoch sa účtuje v jednoduchom účtovníctve a hospodársky výsledok sa sleduje v podvojnom účtovníctve. Hospodársky výsledok v PÚ je upravovaný o pripočitateľné a odpočitateľné položky, tak tam sú rozdiely, ale u Teba sa nedá zistiť, čo máš vlastne na mysli /aspoň ja nie/.

Skús sa prosím opýtať presnejšie, myslím, že sa v konečnom dôsledku možno pýtaš aj na zdravotné:rolleyes:
anithocka
09.10.07,05:58
evina ta ja som este v zaciatkoch tak preto som to asi tak dokomolila prepac no pokusim sa to vysvetlit inac
...ano ide o SZČO a svoju povinnost do SP si nesplnil te raz mi doslo oznamenie ze nepredlozil vypis na DU ...takze ked idem urobit ten vypis ci do neho mi staci fakt napisat len prijimy, vydavky a hospodarsky vysledok aj ked prijimy a vydavky odpocitam sa mi nerovnaju hospodarskemu vysledku ..ach inac to uz neviem vysvetlit :( (zdravotné poistenie ma nezaujima momentalne) ...dakujem a pekny dnik
evina
09.10.07,06:03
evina ta ja som este v zaciatkoch tak preto som to asi tak dokomolila prepac no pokusim sa to vysvetlit inac
...ano ide o SZČO a svoju povinnost do SP si nesplnil te raz mi doslo oznamenie ze nepredlozil vypis na DU ...takze ked idem urobit ten vypis ci do neho mi staci fakt napisat len prijimy, vydavky a hospodarsky vysledok aj ked prijimy a vydavky odpocitam sa mi nerovnaju hospodarskemu vysledku ..ach inac to uz neviem vysvetlit :( (zdravotné poistenie ma nezaujima momentalne) ...dakujem a pekny dnik

SZČO má do 30.6. predložiť SP /nie DÚ-ten už s tým nič nemá/ Výpis.....
Tlačivo nájdeš tu.
Uvádzajú sa tu všetky príjmy a výdaje podľa jednotlivých paragrafov a na riadku 10 uvedieš z riadku 59 DP ČZD z podnikania, t.j. rozdiel medzi príjmami a výdajmi. To je výsledok hospodárenia SZČO. Výpis si daňovník vypisuje sám podľa DP a DÚ nemá s tým nič spoločné.
http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=1567&prm2=7710
anithocka
09.10.07,06:49
evina ja viem, ze s tym DU nema nic spolocne lenze vies ked ekonomky predo mnou nerobili kopie tak ja som sa nemala ako dostat k tym udajom
...dakujem za rada :) pekny dnik
bobo255
27.10.07,15:31
Takze mam uz aj to RZZP a netrebalo mi tam nic iba jedno tlacivko od byvaleho zamestnavatela. Dakujem za pomoc.:)