lukakim
24.09.07,12:35
Prisím niekoho o radu. Nakúpila som tovar konkrétne nápoje - doklad je bloček. Po dohode z dodávateľom som nepredaný tovar vrátila a on mi vystavil bloček s mínusom z reg. pokladne. Potrebovala by som vedieť postup zaučtovania tohto bločka v JÚ.
:mee:
karpis
24.09.07,10:38
Ja by som to dala mínusom výdavok. Teda tak ako to bolo zaúčtované pôvodne len s opačným znamienkom.
Netka
25.09.07,07:31
Mám podobnú otázku,
SZČO zaplatil DU cestnú daň a mal tam preplatok daňový údrad mu preplatok vrátil na BÚ.
Dala som to v banke ako výdavok mínusom a v prevádzkovej réžii tiež mínusom.
Podľa toho čo čítam v predchádzajúcom príspevku malo by to byť ok.
Len sa chcem utvrdiť, môže to teda tak byť?
Ďakujem.
Anja111
25.09.07,07:39
Mám podobnú otázku,
SZČO zaplatil DU cestnú daň a mal tam preplatok daňový údrad mu preplatok vrátil na BÚ.
Dala som to v banke ako výdavok mínusom a v prevádzkovej réžii tiež mínusom.
Podľa toho čo čítam v predchádzajúcom príspevku malo by to byť ok.
Len sa chcem utvrdiť, môže to teda tak byť?
Ďakujem.
Áno, máš to správne.
lukakim
25.09.07,09:04
Veľmi pekne ďakujem, zmiatlo ma to, že je to v podstate príjem do pokladne a ja budem vystavovať výdavkový doklad. Dík ešte raz.
karpis
25.09.07,09:24
Veľmi pekne ďakujem, zmiatlo ma to, že je to v podstate príjem do pokladne a ja budem vystavovať výdavkový doklad. Dík ešte raz.
Ale konečný efekt rovnaký. Pekný deň
ekopo
25.09.07,09:52
Veľmi pekne ďakujem, zmiatlo ma to, že je to v podstate príjem do pokladne a ja budem vystavovať výdavkový doklad. Dík ešte raz.
To Ťa nezmiatlo, ono to je príjem a malo by to byť zaúčtované ako pokladňa príjem a výdavok nákup tovaru mínusom. Je to problém a nedostatok sw, že to takto nejde zaúčtovať.
lukakim
25.09.07,16:29
Ja účtujem v money a zisťujem,že toto nie je jediný problém tohto sw. Napr. zúčtovanie miezd zamestnancov. Ako náhle má zamestnanec nejakú zrážku pr.stravné, program miesto toho aby vytvoril závazok voči zamestnancovi z čistého príjmu, vytvorí ho z toho čo mu máš poslať na účet.
ekopo
25.09.07,17:04
Takto by malo vyzerať zaúčtovanie úhrady dobropisu cez pokladňu do peňažného denníka. Je to položka pod por.č.11 s číselníkom PP-11. Denník je zložený z dvoch strán.
lukakim
25.09.07,17:17
Ja to chápem ak by mi vystavil dodavateľ na vrátený tovar dobropis bolo by to jasné úhrada dobropisu PP doklad. Lenže on mi vystavil len mínusový bloček.
ekopo
25.09.07,17:24
Ja to chápem ak by mi vystavil dodavateľ na vrátený tovar dobropis bolo by to jasné úhrada dobropisu PP doklad. Lenže on mi vystavil len mínusový bloček.
Bloček sa zaúčtuje do PD presne tak isto ako je uvedené v prílohe príspevku č. 9. Vystavíš si PPD.
lenkak
25.09.07,17:27
to je to isté, dobropis zaúčtuješ ako nákup tovaru mínusom, doklad z erp mínusom za vrátený tovar - nákup tovaru mínusom. Len obídeš zaevidovanie dobropisu, zápis spravíš hneď v denníku.