gerima
24.09.07,15:05
Naša spoločnosť má sídlo na Slovensku, sme reg.pre IČ DPH. Prenajali sme si kanceláriu v EU /na štáte nezáleží/. Prenajímateľ je tiež registrovaný pre IČ DPH.
1./Je spísaná nájomná zmluva / faktúry sa nevystavujú na tento nájom/, podľa ktorej platíme každý mesiac sumu v prepčte cca 10.000,- Sk. Táto suma je bez DPH. Pri platbe v banke napr. nájom za 6/2007, zaplatený 10.7.2007, podľa nájom. zmluvy, je zdaniteľ.plnením mesiac jún, alebo júl? Ja som dala zatial zd.plnenie júl a túto sumu dávam mimo DPH. Netreba to samozdaniť ako službu vstup aj výstup ?
2./Spotreba el. energie na tento nájom sa účtuje samostatne . Prenají-mateľ kancelárie urobil prefakturáciu spotreby. Faktúra za obd. 6-9/2007
vystavená v septembri 2007 je bez DPH. Zdanit. plnenie som dala sep-tember 2007 , mám to dať mimo DPH , alebo urobiť samozdanenie služby,
keďže zamestnávateľ chce , aby sme evidovali spotrebu el. energie ako súčasť nájmu kancelárie. Poradí mi niekto?
KEJKA
24.09.07,15:59
ide o nehnutelnosť a služby s ňou súvisiace v inom členskom štáte EU. Dodanie je v tom štáte. S DPH SR to nemá nič spoločné. Treba však zvážiť vznik stálej prevádzkárne, resp. povinnosť registrácie v inom členskom štáte.
Náklady na energie mali byť podľa mňa fakturované s DPH toho štátu, kde kancelária je (miesto dodania = miesto, kde sa nehnuteľnosť nachádza).