1mikki1
24.09.07,15:22
mam dotaz ked budem vystavovat fakturu za nejaku sluzbu alebo tovat,musim mat fakturu vytvorenu v nejakom programe s cislom faktury alebo ju mozem vytvorit sam s cislom fa
(ci sa da, ze pri chybe na fakture nemusim stonovat ale by som vystavil novu s tym istym cislom fa)
dakujem
Kazu
24.09.07,14:23
Faktúru si môžeš vytvoriť aj sám. Nemusí byť vystavená v nejakom programe. Ide len o to, aby si dodržiaval nejaký logický číselný rad a čísla faktúr nasledovali jedno za druhým. Ak sa vo faktúre pomýliš, dá sa vystaviť nová s tým istým číslom. Ale ak ju už má odberateľ zaúčtovanú, prípadne zaplatenú tak týmto spôsobom to už nejde.
anklar
24.09.07,14:48
Faktúru si môžeš vytvoriť aj sám. Nemusí byť vystavená v nejakom programe. - ojoj, Kazu, vďaka ti za túto odpoveď. Ja som sa na to vo svojich začiatkoch ani nepýtala, namaľovala som si svoju fa. Pochopiteľne, s údajmi, ktoré tam byť musia. Až teraz som sa dodatočne vyľakala, keď som zbadala túto zadanú otázku. Vďaka.Ide len o to, aby si dodržiaval nejaký logický číselný rad a čísla faktúr nasledovali jedno za druhým. Ak sa vo faktúre pomýliš, dá sa vystaviť nová s tým istým číslom. Ale ak ju už má odberateľ zaúčtovanú, prípadne zaplatenú tak týmto spôsobom to už nejde.

Veľmi oceňujem Tvoju odpoveď, Kazu.
Kazu
24.09.07,15:14
Dakujem za tvoje ocenenie, ale až po prečitaní tvojho príspevku som si uvedomila, že moja odpoveď nebola úplná. Zabudla som mu prízvukovať, že okrem správneho číslovania musí dodržať aj ostatné povinné náležitosti faktúry.

Dobré je pozriet si toto:
http://www.porada.sk/t45359-faktury-vzor-faktury-vysvetlenie.html