dook
25.09.07,07:24
caf ludia nemate dajake good napady ako sa toho zbavit lebo ja to totalne nenavadim a aj tak je to nanic tak pls kto bi mal daky napad hocaky piste thx
HUPKA64
30.11.07,19:17
Možno neskoro, ale predsa. Vyrážky po 25. roku života znamenajú nielen nočnú moru, ale hlavne zdravotný problém.

Niektoré orgány nášho tela dávajú varovné signály, netreba ich podceňovať.

Odporúčam z vlastnej skúsenosti /aj keď vyrážkami ako takými som nemala problém ani v puberte/ navštíviť týchto odborných lekárov.

Gastroenterológ /žalúdok, tráviace ťažkosti/, dermatológ - kožné ochorenia

internista - hormonálne zmeny, štítna žľaza, iné žľazy s vnútorným vylučovaním a iné interné problémy, odborné vyšetrenie, krv na lačno

u žien gynekológ, muži - urológ

neurológ, psychológ.

Prílišná nervozita spôsobuje svrbenie a vyrážky.

Piť bylinkový čaj, žihľavový, prasličkový, nechtík, harmanček, repík, striedať po týždni. Jeden hrnček bylinkového čaju a pozitívne myslenie urobí divy.

Sedací kúpeľ - horúca voda, do nej pridaný macerát z prasličky /nielen z nej/ je nielen dobrý na kožu, ale aj na naše nervy a celkové zdravie.

Do väčšieho hrnca - asi 4 l - dáme vodu, neprevarenú a do nej dve hrste byliniek. Necháme lúhovať 24 hodín. Macerát /precedený cez jemné sitko/ vylejeme do vane a dolejeme horúcu vodu.

Sedíme /neležíme, srdce nemá byť v horúcej vode, aby nám neprišlo zle/ vo vani 20 minút - URČITE NIE VIAC - zabalíme sa do uteráka, do deky a ležíme 2 hodiny. Najlepšie kúpeľ absolvovať pred spaním. Poriadok môžeme urobiť aj na druhý deň, veď sa nič nedeje, naše zdravie je prednejšie.

Nevymyslela som tento postup ja, ale pani Trebenová. Pred rokmi som ho vyskúšala a pomohol mi. Naše staré mamy nemali značkové mastičky, používali bylinky a boli nielen krásne, ale hlavne zdravšie ako my.

Dá to viac námahy, je z toho neporiadok, chce to čas a trpezlivosť, ale oplatí sa, naše telo sa nám poďakuje a my budeme opäť fit.
Maruška54
30.11.07,19:27
Lenže pôvodca príspevku nemá 25 ale 14 a riadne s ním niečo trieska. Jedna z jeho tém už bola preto vymazaná.
HUPKA64
30.11.07,21:09
Aha, to som nevedela, alebo nedávala pozor, dlho som tu nebola a nie som ešte dostatočne v obraze. Za pochopenie ďakujem. Prepáčte.
Maruška54
30.11.07,21:21
Nie je sa za čo ospravedlňovať, buď rada že si tú tému nečítala.