iiiii
25.09.07,08:34
Dobrý deň p. Ascová,potrebovala by som ešte poradiť v jednej veci.

Česká firma nám vyfaktúrovala tovar, na faktúre je uvedená suma bez DPH + DPH a suma s DPH. K prebratiu tovaru došlo v ČR. Keď som tam napísala prečo nám faktúrujú aj DPH-čku, tak mi odpovedali že práve preto lebo tovar sme prebrali v čechách, máme si uplatniť DPH pri vývoze.
Je to tak správne? Všetky firmy zo zahraničia nám doteraz posielali faktúry bez DPH.Ďakujem za odpoveď
Zita5
25.09.07,06:41
V dobrom :) ;)


ETIKETA PORADY

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.


P.S. A ešte aj názov témy.....:rolleyes:
emgeton
25.09.07,07:51
Dobrý deň p. Ascová,potrebovala by som ešte poradiť v jednej veci.

Česká firma nám vyfaktúrovala tovar, na faktúre je uvedená suma bez DPH + DPH a suma s DPH. K prebratiu tovaru došlo v ČR. Keď som tam napísala prečo nám faktúrujú aj DPH-čku, tak mi odpovedali že práve preto lebo tovar sme prebrali v čechách, máme si uplatniť DPH pri vývoze.
Je to tak správne? Všetky firmy zo zahraničia nám doteraz posielali faktúry bez DPH.Ďakujem za odpoveď

Česká firma pochybila.

Pokiaľ ste si objednali tovar pod slov IC DPH a tovar opustil územie ČR, mali Vám vystaviť fa bez DPH (českej).

Vás však toto pochybenie českého partnera nezbavuje povinnosti vykonať samozdanenie tovaru nadobudnutého v tuzemsku z iného čl. štátu.

Požiadajte o opravu fa českého partnera. V prípade, že fa nebola vystavená v súlade so zákonom, nevyhovie Fin. úrad Praha 1 Vašej prípadnej žiadosti o vrátenie dane.
ALBO
25.09.07,08:06
Dobrý deň p. Ascová,potrebovala by som ešte poradiť v jednej veci.

Česká firma nám vyfaktúrovala tovar, na faktúre je uvedená suma bez DPH + DPH a suma s DPH. K prebratiu tovaru došlo v ČR. Keď som tam napísala prečo nám faktúrujú aj DPH-čku, tak mi odpovedali že práve preto lebo tovar sme prebrali v čechách, máme si uplatniť DPH pri vývoze.
Je to tak správne? Všetky firmy zo zahraničia nám doteraz posielali faktúry bez DPH.Ďakujem za odpoveď
U nás by sa toto oslobodenie a teda prenos daňovej povinnosti na odberateľa dokladovalo podľa § 43/5/c. V českom zákone je to tiež §64/5. Mali by sa tým riadiť a vystaviť Fa bez DPH.