karpis
25.09.07,09:22
Moja dcéra bývala v mestskom nájomnom byte, ktorý teraz odovzdáva mestu. Pri preberaní bytu im povedali, že sú diery v stenách po vŕtaní,
škrabanec na PVC, a iné menšie nedostatky, a všetko mesto opraví a náklady im bude fakturovať. Nemáte niekto s týmto skúsenosti. Ako ďalej?
AlaNR
25.09.07,08:59
Priznám sa, vôbec takýmto veciam nerozumiem, ale nemali by mať dôkaz o tom, že to nebolo poškodené už predtým, ako sa tam ona sťahovala? Nejaký preberací (alebo odovzdávací) protokol alebo niečo?
Zita5
25.09.07,09:03
Ja som tiež toho názoru , že mal byť odovzdávací protokol o odovzdaní bytu zo strany mesta k užívaniu .V prípade poškodenia to malo byť zohľadnené písomne ,tak isto ako aj teraz pri vrátení bytu a ukončení užívania . Zvyčajne sa uvádza , že byt sa má odvzdať v takom stave, v akom ho dostal nájomca do užívania .


Odporučím : najdite si cez google Váš MÚ alebo OÚ

a tam pohľadajte VZNM
DOMOVÝ PORIADOK - domový poriadok upravuje najmä práva a povinnosti prenajímateľa /resp. spoločenstva/ a nájomcu /vlastníka/ bytu vyplývajúce z nájmu bytu, ich vzájomné vzťahy a vzájomné vzťahy nájomcov a vlastníkov bytov v dome, spôsob zabezpečenia poriadku a čistoty v dome a spôsob užívania spoločných priestorov a zariadení domu.

Kde by okrem iného malo byť aj:

ODOVZDANIE BYTU PRENAJÍMATEĽOVI
1.Po skončení nájmu je nájomca povinný odovzdať byt prenajímateľovi v stave, v akom ho prevzal, s prihliadnutím na opotrebenie aké je obvyklé pri riadnom užívaní a údržbe.
2. Pri odovzdaní bytu sa spisuje protokol, v ktorom sa opíše stav bytu, jeho vybavenia a zariadenia a stav príslušenstva bytu. Protokol podpisuje prenajímateľ alebo ním poverená osoba a nájomca bytu. Jedno vyhotovenie protokolu prenajímateľ odovzdá nájomcovi.
karpis
25.09.07,09:44
Ďakujem za odpovede