Richard
25.09.07,12:18
Dovoľte, aby sme Vám ako prví na Slovensku predstavili nový spôsob školenia prostredníctvom internetu a videa.

Viac info a ukážku nájdete tu:
Videoškolenie Novela Zákonníka práce - ukážka (http://www.porada.sk/view.php?pg=skusdoba)

Želám Vám príjemné sledovanie :)

editácia:
Školenie si teraz môžete aj objednať, viac info tu:
http://www.porada.sk/t61760-predaj-videoskolenia-spusteny.html

Každé videoškolenie je prístupné na 6 mesiacov a počas týchto mesiacov si môžete pozrieť video koľkokoľvek krát :)
Braňo
25.09.07,10:28
Super myšlienka ! úspora času. vyžaduje však rýchlejšie pripojenie.
účtovník 007
25.09.07,10:31
Veľmi zaujímavá myšlienka. Nevýhodou pre záujemcov bude asi obmedzený prístup na net v prípade predplatených dát. Mne by sa takéto niečo celkom páčilo. Ale mzdy nie sú moja parketa. Počkám na DPH.;)

PS: Richard ako chceš zabezpečiť, aby pri jednej úhrade za videoškolenie nesedelo pri PC 20 účtovníkov? Vieš....slovenská mentalita.
fimka
25.09.07,10:35
U mňa na jedničku! Chodí to výborne.
cactus
25.09.07,10:47
Práve som si to pozrela. Je to výborná myšlienka.

Ale tých 20 účtovníkov ma nenapadlo!? Ošetriť? Ako?
maja
25.09.07,10:48
Krásne Jožka počuť aj vidieť :D, výborný nápad !
účtovník 007
25.09.07,10:56
Ale tých 20 účtovníkov ma nenapadlo!? Ošetriť? Ako?

Preto sa pýtam.:) Ale inak sa mi to veľmi páči.
Kuzelnicka
25.09.07,11:07
Perfektny napad:)
Richard
25.09.07,11:07
PS: Richard ako chceš zabezpečiť, aby pri jednej úhrade za videoškolenie nesedelo pri PC 20 účtovníkov? Vieš....slovenská mentalita.

Budem chodiť na inšpekciu :D:D:D

Teraz Vážne. Ak si kúpite DVD, tiež ho nemôžete "verejne" premietať. Rovnako je to aj s takýmto videoškolením. Nepredpokladám, že niekto bude tak uletený, že bude volať svojich známych, aby si to pozrel :) Ak je však v jednej firme viac účtovníkov, zabrániť sa tomu veľmi nedá.
Heslo poslať nebude môcť lebo to bude prístupné len pod jeho prístupovým menom a heslom, tak ako drak.

Podvodníkov sa však vždy nájde zopár.
Dvojité registrácie sa snažíme odchytávať, skutočne sa vyskytujú.
Timka1
25.09.07,11:07
Vynikajúci nápad, konečne sa k nám vzdialeným od BA, bude prihovárať p. Mihál aj slovom nielen písmom. Keďže sa rada zúčastňujem seminárov, teším sa aj na tieto.
Gabi03
25.09.07,11:13
Musím zložiť svoj pomyselný klobúk pred vašou inovatívnosťou, ktorá sa mi teraz neuveriteľne hodí.

PS: Koľko bude asi stáť prístup k tomuto videu? Budú mať predplatitelia Draka na mzdy nejaké zvýhodnenia? :D
EPk
25.09.07,11:21
Teším sa. lebo na školenie som sa nedostala. Najviac sa mi páči , že si ho možem pozrieť kedykoľvek, keď budem mať trochu času a nie naraz.
Richard
25.09.07,11:31
Samozrejme, že draci budú zvýhodnení :) Ako ináč :)

Cena bude zaujímavá, čiže nižšia ako klasické školenia, cca polovičná oproti školeniam, ktoré organizujú iné agentúry. Ale zverejníme ju až štvrtok-piatok, kedy predpokladáme zahájenie predaja.

Bude stačiť prístup k videu na týždeň? Alebo si myslíte, že by ste mali mať prístup dlhšie?
Kazu
25.09.07,11:31
Je to vynikajúca vec, mrzí ma však, že mám pomalý net a Jožko sa dostane k slovu len občas. No nejak to budem musieť poriešiť.
Gabi03
25.09.07,11:38
Bude stačiť prístup k videu na týždeň? Alebo si myslíte, že by ste mali mať prístup dlhšie?

Časovo obmedzené? :eek: No minimálne dovtedy, pokiaľ nebudú zmeny. :rolleyes: Pre mňa týždeň iste nebude stačiť: 1. neobmedzený prístup na net mám iba z práce, čiže nadčasovať niekoľko hodín iba kvôli školeniu...
2. začiatok mesiaca asi nie je príliš najideálnejší ani pre mzdárov, ani účtovníkov (možno tak personalistov :rolleyes: ).
Nechcem byť moc drzá, ale keď už si to predplatím, musím si nájsť čas na prezretie toho videa, čo bohužiaľ v tomto období nie je pre mňa to najdôležitejšie. No a v najbližšom období to bude niekedy v priebehu mesiaca, no určite nie kratšie obdobie.

Bolo by fajn mať upresnené podmienky ešte pred konkrétnou ponukou. :o
workerka
25.09.07,11:43
SUPER!!! SUPER!!! SUPER!!! ..... kto by to bol povedal, čo všetko sa ešte dá na našom malom Slovensku vymyslieť ;) Skladám poklonu, len tak ďalej chlapci!!! Nech sa Vám darí ...

Platený prísup iba na týždeň? :mad: Nie je to málo? Prečo vlastne by mal byť prístup obmedzený časom? Čo keď si budem chcieť niečo vypočuť za dva mesiace? ... hmm ... no ja neviem. Taký archív by nebol zlá vec! :)
Richard
25.09.07,11:44
Veď práve preto sa pýtam :)

Ok zvážim ten mesiac. Viac asi nie je potrebné. Za mesiac sa to snáď dá zvládnuť dokonca aj na dial-upe :D :D
JankaO
25.09.07,11:56
Bude stačiť prístup k videu na týždeň? Alebo si myslíte, že by ste mali mať prístup dlhšie?

Určite dlhšie, za týždeň sa niektorí ani nestačíme spamätať, že ubehlo 7 dní. mimotemy A chlebíčky nebudú???:mee:
workerka
25.09.07,12:00
Určite dlhšie, za týždeň sa niektorí ani nestačíme spamätať, že ubehlo 7 dní. mimotemy A chlebíčky nebudú???:mee:

mimotemy Janka, tak dobre schuti som sa už dávno nezasmiala :D :D :D Tie chlebíčky ma proste dostali :D :D :D .... v podstate ale máš pravdu :) aj to patrí k dobrému školeniu!!
Zoltán Kovács
25.09.07,12:02
Trefa do čierneho. Len musím nainštalovať zvuk na môj PC. :D
účtovník 007
25.09.07,12:15
Veď práve preto sa pýtam :)

Ok zvážim ten mesiac. Viac asi nie je potrebné. Za mesiac sa to snáď dá zvládnuť dokonca aj na dial-upe :D :D

Neviem Richard, či obmedzená platnosť nespôsobí nezáujem.:rolleyes: Čo ak si za 2 mesiace zmyslím na nejakú pasáž a budem si ju chcieť pozrieť znova? Počkám, čo povedia na to ostatní.
Gabi03
25.09.07,12:18
Ale ak si to tak vezmete, ani školenie si už nikdy viac nezopakujete. Hoci... :rolleyes: práve tým časovo neobmedzeným prístupom by táto forma mohla byť iná a určite by to patrilo medzi tie pozitívne vlastnosti.
Melnick
25.09.07,12:20
Hurá ja nemusím cestovať do Žiliny, ale urobím si 4 bagety ,/keby nie Janka O tak sledujem video hladná / a budem sa videovzdelávať. No chlapci, zaslúžite pochvalu,pred nastúpenými poraďákmi.:)
Richard
25.09.07,12:25
Hmm bagetky :)

Rozmýšľal som nad tým, ale bagetky nemôžu byť.
Musíme predsa dodržať energetickú rovnováhu :) Keďže na klasické školenie musíte čo to prejsť pešo, takže bagetku spálite. Tu sedíte za kompom, takže energiu nepotrebujete :D . Navyše ak budete pozreať video na viackrát, mohla by sa bageta pokaziť alebo by ste ich zjedli toľko, že by ste nás zažalovali za poškodenie tráviacich orgánov :D
účtovník 007
25.09.07,12:29
Ale ak si to tak vezmete, ani školenie si už nikdy viac nezopakujete. Hoci... :rolleyes: práve tým časovo neobmedzeným prístupom by táto forma mohla byť iná a určite by to patrilo medzi tie pozitívne vlastnosti.

To by bola tá najpozitívnejšia vlastnosť. A taký archív školení...;)

A máš pravdu nie je to klasické školenie. Je síce bez chlebíčkov, ale môžeš si doma urobiť pukance a kúpiť Coca Colu.:D
Kačena I.
25.09.07,12:39
Pripájam sa k tomu, že je to super vec takto sa školiť!!!!!
A bola by som aj za ten archív, keby ste to nejako vymysleli.
...len ma napadla teraz jedná vec: kam tá technika speje, nezabudneme už aj rozprávať a udržiavať priame vzťahy medzi sebou?
pavel9
25.09.07,12:45
Vynikajuci napad s videoskolenim.Zial, ako citam tu, ste viac menej mzdari, personalisti u zamestnavatelov. Ja len radovy zastupca zamestnancov,ktory sa snazi pomahat kolegom pri problemoch v praci a roznych pracovnych nejasnostiach. Cize uvod som videl a pokracovanie zial, uz nebude mozne. Ja si to s platom na hranici minimalnej mzdy, ako sukromna osoba nemozem dovolit.

Ale aj tak dakujem a ocenujem dobry napad!!!
durisovad
25.09.07,12:45
Pozrela som si ukazku, celkom sa mi paci, aj ked mzdy nerobim. Napadla ma vsak jedna myslienka - ked ste uz vybrali od ludi poplatky za DRAK-a, nemohli ste im toto dat ako bonus?
Melnick
25.09.07,12:46
Pripájam sa k tomu, že je to super vec takto sa školiť!!!!!
A bola by som aj za ten archív, keby ste to nejako vymysleli.
...len ma napadla teraz jedná vec: kam tá technika speje, nezabudneme už aj rozprávať a udržiavať priame vzťahy medzi sebou?
Nie nezabudneme. Ja napr. zajtra cestujem za dvoma superporaďáčkami až do BA.:) A teším sa .:)
Melnick
25.09.07,12:50
Vynikajuci napad s videoskolenim.Zial, ako citam tu, ste viac menej mzdari, personalisti u zamestnavatelov. Ja len radovy zastupca zamestnancov,ktory sa snazi pomahat kolegom pri problemoch v praci a roznych pracovnych nejasnostiach. Cize uvod som videl a pokracovanie zial, uz nebude mozne. Ja si to s platom na hranici minimalnej mzdy, ako sukromna osoba nemozem dovolit.

Ale aj tak dakujem a ocenujem dobry napad!!! pavel9 a čo tak stretnúť sa u nejakého poraďáka z Popradu a ešte to video aj prekonzultovať môžete.. A bol by v tom čert,aby aj tie chlebíčky neboli.
A k tým zamestnancom - veď my tu tiež chránime ich práva,čudoval by si sa, ale je to naozaj tak.:) :) :)
veronikasad
25.09.07,13:00
Oceňujem Richardov nápad prezentácie školení takýmto spôsobom. Niet však nad osobnú účasť na školení...
Pokiaľ p.Mihál "nezabudne" na Prievidzu.

------
Veronika
symona
25.09.07,13:10
Vďaka múdrym hlavičkám, že vymysleli Poradu, Draka, Dráčika, videoškolenie atď., atď. a budem im držať palce, aby studnica ich múdrych nápadov nikdy nevyschla. Len dúfam, že popri mzdách nezabudnete aj na iné témy vhodné na školenie. Keďže som na rodičovskej dovolenke a popri tom pracujem, tak ste mi týmto nápadom vyriešili problém, ako nebyť bez informácií.
fimka
25.09.07,13:11
Veď práve preto sa pýtam :)

Ok zvážim ten mesiac. Viac asi nie je potrebné. Za mesiac sa to snáď dá zvládnuť dokonca aj na dial-upe :D :D


A čo keby si to nelimitoval jedným mesiacom, ale počtom prístupov? Je potom na každom, či tie prístupy využije za týždeň, mesiac či rok. Tým by sa možno vyriešila aj možnosť opätovného prehrávania napr. po 2 mesiacoch ako to navrhoval vo svojom príspevku účtovník 007.
Richard
25.09.07,13:21
Vďaka múdrym hlavičkám, že vymysleli Poradu, Draka, Dráčika, videoškolenie atď., atď. a budem im držať palce, aby studnica ich múdrych nápadov nikdy nevyschla. Len dúfam, že popri mzdách nezabudnete aj na iné témy vhodné na školenie. Keďže som na rodičovskej dovolenke a popri tom pracujem, tak ste mi týmto nápadom vyriešili problém, ako nebyť bez informácií.

Ak bude záujem, budú aj školenia. Určite plánujeme okrem mzdárskych videoškolení aj školenie k účtovnej závierke 2007.

Ešte som zabudol dodať, že ku školeniu budú aj študijné materiály (tak ako ku klasickému).
petovsan
25.09.07,13:23
Hmm bagetky :)

Rozmýšľal som nad tým, ale bagetky nemôžu byť.
Musíme predsa dodržať energetickú rovnováhu :) Keďže na klasické školenie musíte čo to prejsť pešo, takže bagetku spálite. Tu sedíte za kompom, takže energiu nepotrebujete :D . Navyše ak budete pozreať video na viackrát, mohla by sa bageta pokaziť alebo by ste ich zjedli toľko, že by ste nás zažalovali za poškodenie tráviacich orgánov :D
mimotemy Ja by som tiež bola za tie bagetky a pre obhajobu ich podávania by som uviedla skutočnosť, že pokiaľ by som chcela bez ujmy na svojom zdraví absorbovať všetky informácie, servírované p. Mihálom, v plnej miere, tak budem na to potrebovať toľko energie, že sa to 1 ani 2 bagetkami neporieši ... :):):)
Richard
25.09.07,13:29
hmm,

mozok pracuje na cukor, takže potom odporúčam hroznový cukor :)
skocka
25.09.07,14:34
Videoškolenie - beriem všetkými desiatimi.
Ak sa videoškolenia rozbehnú, možno by stálo za úvahu informovať o nich poraďákov (dračákov) formou mialu, lebo ak bude ich dostupnosť časovo obmedzená, tak nejaké môžem(e) prepásť len preto, že si Poradu neotvorím(e) dlhší čas (2-3 týždne).
A premeškať také dobré videoškolenie by bola škoda!!!

Skočka
Infarkt
25.09.07,15:01
Výborný nápad !!!

Všetko však si myslím bude záležať ako na cene, tak aj na spôsobe spoplatnenia prístupov...tiež sa prikláňam k verzii na počet prístupov, lebo nie každý má dostatočné neobmedzené pripojenie...

Držím palce a verím, že aj do budúcnosti budete pokračovať v nastúpenom trende.
;) :) :D
GROSO
25.09.07,16:29
HURÁ ! TAK NA TOTO SOM ČAKALA CELÝ ŽIVOT. KOLEKTÍVNE ŠKOLENIA MA TOTIŽ VEĽMI DEPTALI. SKVELÝ NÁPAD A JA ZA NEHO ĎAKUJEM A URČITE SA BUDEM RADA TAKTO ŠKOLIŤ. VEĎ TO MôŽEM POUZIŤ KEDY CHCEM A DOKONCA SI VYBRAŤ TÉMU, KTORÚ PRÁVE POTREBUJEM RIEŠIŤ. EŠTE RAZ VĎAKA. ... OZAJ, UŽ SI TO VIDEJKO MôžEM KÚPIŤ ?
polka
25.09.07,17:53
Dnes som náhodou objavila tému videoškolenie, pozrela som si ukážku a konštatujem, že je to fakt niečo úžasné. Autorom tohto skvelého nápadu patrí srdečná vďaka.
sway
25.09.07,18:14
PERFEKTNÉ !!!
Tak už sa teším na celé školenie, naozaj super nápad !!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
lenkak
25.09.07,18:36
Parádička. Teším sa na takéto školenia.
tuta
25.09.07,18:43
Skvelý nápad a školiť sa môžem kedy mám chuť.
fizzy
26.09.07,05:50
Dobry napad,
len jedno mi bude chybat a to spatna vazba. Niekedy sa clovek chce opytat na konkretnu vec a tu to nepojde, jedine cez forum. Predpokladam ze nahravky budu z real skoleni, neviem ci tam vlozite aj otazky a odpovede zucastnenych ucastnikov. A tak.
Urcite rozhodne cena a moznost pristupu, ten neobmedzeny pristup by bol fakt super, jedinecny, alebo na pocet pristupov. No verim ze nieco dobre vymyslite ;)

Vela zdaru.
Fany
26.09.07,09:11
Nikdy som nebola na školení p.Mihála, žiaľ, hoci som mnohokrát chcela, časovo mi to napokon nevyšlo. Preto toto iba vítam a pridávam, že p.Mihál veľmi dobre prednáša. Jasne a zrozumiteľne. Pochvala patrí aj jemu. Tiež sa prikláňam k obmedzenému počtu prístupov na takéto školenie. Verím, že všetky technické požiadavky hravo zvládnete a bude to fajn. Držím Vám všetkým palce - super nápad.
Terezap
26.09.07,09:11
SUPER nápad. To by mi ani vo sne nenapadlo. Už dlhšie koketujem s myšlienkou ísť na školenia p. Mihála, lenže keď človek musí cestovať, ísť do neznáma a medzi neznámych ľudí, tak od tohto nápadu upustí a ide na školenia, ktoré má vo svojom meste. A na videoškolenia môžem chodiť aj o polnoci a v kľude domova. Veľmi vítam tento nápad, pretože p. Mihál má dar vysvetľovania. Vie zrozumiteľne a jasne povedať to, čo je potrebné. Mnohí školitelia rozprávajú a nie je mi z toho jasné nič. Čo sa týka p. Mihála a jeho odpovedí či už na porade alebo na drakovi tak to je úplne super. Shvaľujem a už sa teším na prednášky.
apo
26.09.07,16:22
Je to dobré. Ja si lepšie pamätám počuté slovo. Budem musieť zmeniť internet na bez obmedzenia prenesených dát.

Držíme krok so svetom.

apo
holubička1
26.09.07,18:18
Je to super už aby bol koniec týždňa teším sa vopred!!
Zdeni
26.09.07,18:26
No som asi jediná, ale mne to nefunguje.:eek: Kliknem na Jožka a objaví sa Vitajte...........atď, ak kliknem znova tak stránka nabehne zvova.:confused: Ak si chcem stiahnuť prehliadač videa nasmeruje ma to na Adobe a to už mám.
Čo s tým.
Jozef Mihál
26.09.07,19:31
Dobre sa čítajú vaše reakcie...

O to viac sa teším na ďalší seriál školení "Novela zákona o sociálnom poistení a veselosti z toho vyplývajúce". Aj z neho bude určite video.
Dada
27.09.07,03:59
Videoškolenie je super! Včera som si tu ukážku pozrela. Len bohužiaľ, v práci mi to nejde. Doma áno. Ako si to mám v práci spojazdniť? Ukazuje mi len červený krížik v bielom poli a napísané Videoškolenie Novela Zákonníka práce a keď na to kliknem, tak nič. Zrejme to treba nejako nastaviť. Poradíte mi ako?
Jozef Mihál
27.09.07,08:02
Usilovne s Richardom robíme posledné "strihy", čo nevidieť (zajtra) to bude.

Najlepší bude špeciálny "srandičkový" zostrih tých naj-scén zo školenia.
mina311
27.09.07,11:58
Super, super... aj ked zatial sme v praci len na dial-up-e.... ale uz cochvila mame prejst na wifi... tak dufam, ze ta rychlost bude ovela, ovela lepsia!!! Tesim sa na vsetky nasledujuce skolenia!:)
Janurka
27.09.07,13:27
Či už tento spôsob školenia bude na internete týždeň, alebo dlhšie, vítam ho. Spravidla sú školenia jednodňové a ak si z nich má človek niečo odniesť, nestačí len počúvať, treba robiť poznámky. To sa dá aj tu. Ale zas je rozdiel sedieť v preplnenej miestnosti, veľakrát s účastníkmi, ktorí sa správajú ako deti v zákl. škole a bavia sa o všeličom, takže prednášajúceho nie je ani počuť - a sedieť doma s otvoreným zákonom a robiť si tie poznámky v kľude a ešte si pritom aj popíjať kávičku. Želám neskutočné množstvo dobrých nápadov.
korduľa
27.09.07,13:50
je to super, dufam, ze videoskolenia budu z roznych oblasti.
Rozalka
27.09.07,14:05
Veľmi sa mi páči tento spôsob školenia. Nerozmýšľali ste to vydať aj na DVD? Pre takých, ktorým raz počuť nestačí.:)
Richard
28.09.07,07:40
Predaj videa je spustený.

Bežná cena za školenie, ktoré ponúkajú rôzne školiace agentúry je cca 1.200, -Sk .
Cena nášho videoškolenia
599,- Sk
499,- Sk Zvýhodnená cena pre predplatiteľov encyklopédie mzdového účtovníka www.drak.porada.sk (http://www.drak.porada.sk)Prístup k videoškoleniu si môžete objednať tu: Objednávka školenia (http://www.porada.sk/profile.php?do=extra)(musíte byť prihlásení pod užívateľským menom a heslom na www.porada.sk (http://www.porada.sk) resp. www.drak.porada.sk) (http://www.drak.porada.sk%29)
K cene nie je účtovaná DPH.
Gabi03
28.09.07,07:44
Aké sú obmedzenia tohto prístupu? Časové alebo počtom...?
Richard
28.09.07,07:50
Enrika
28.09.07,09:04
Videoškolenie je výborná myšlienka, ibaže musíte reagovať rýchlejšie.
Ja som už na školení výkladu novely Zákonníka práce bola, ale keby som bola vedela, že v čase pred platnosťou novely sa dá zakúpiť videoškolenie, vôbec by som neváhala a túto ponuku využila.
Richard
28.09.07,09:17
Nabudúce budeme rýchlejší :)
Toto je vôbec prvý krát, takže je to skôr akýsi test, či je vôbec o niečo takéto záujem.
Pripravujeme aj ďalšie videoškolenia, napr. k účtovnej závierke za rok 2007. Informovať budeme vopred.
Richard
28.09.07,09:19
Veľmi sa mi páči tento spôsob školenia. Nerozmýšľali ste to vydať aj na DVD? Pre takých, ktorým raz počuť nestačí.:)

Nie zatiaľ neplánujeme DVD. Videoškolenie sa dá spustiť niekoľko krát opakovane, dokonca môžete v rámci videa preskakovať jednotlivé časti videa.
Videoškolenie je navyše rozbité na niekoľko videočastí, podľa jednotlivých téme prednášky.
VladoaKatka
28.09.07,09:19
Bude aj JÚ aj PÚ?
Richard
28.09.07,09:20
Myslíte účtovnú závierku? JU a PU?
VladoaKatka
28.09.07,09:21
Ano závierku a so všetkým čo to obnáša. A ďakujem.
Richard
28.09.07,10:11
Bude aj so všetkým čo to obnáša - aj JU aj PU.
skocka
28.09.07,10:52
Predaj videa je spustený.

Prístup k videoškoleniu si môžete objednať tu: Objednávka školenia (http://www.porada.sk/profile.php?do=extra)

Klikám na objednávku školenia a keď si chcem dať vytlačiť zálohovú faktúru, tak mi dáva zálohovú faktúru na "DRAK"-a a nie na videoškolenie.
Ako mám postupovať, keď chcem záväzne objednať videoškolenie a zárovaň si vytlačiť k tomu zálohovú faktúru?

Skočka
Richard
28.09.07,10:54
najskôr je potrebné zašktrnúť objednávku videoškolenia a dať uložiť zmeny úplne na konci formulára. Potom sa Vám objaví tlačítko zálohová faktúra na videoškolenie.
romanpp
28.09.07,16:08
Skutočne veľmi dobrý nápad. Hneď som si to objednal.

To obmedzenie na dva mesiace sa mi javí ako čosi ťažko pochopiteľné. Nedochádza mi podstata toho, že o dva mesiace si to už nemôžem pozrieť.

Je to trest pre mňa? Za čo?

Alebo je to ochrana pre Vás? Ak áno, tak ochrana čoho a pred čím?

Téma konkrétneho videoškolenia je predsa vždy aktuálna a platná len počas určitej doby (napríklad do nasledujúcej novelizácie príslušných zákonov). Uvítal by som, keby konkrétne nahrávky boli kupujúcemu (teda mne) trvale k dispozícii (po ich úhrade). Naopak ak chcete ochrániť mňa pred omylom, mali by byť jednotlivé nahrávky veľmi jasne označené z hľadiska ich aktuálnosti.

Zreteľné označenie aktuálnosti a platnosti čohokoľvek na Porade mi dosť chýba od prvého pripojenia sa. Po určitej dobe je nutne potrebné mnohé staré príspevky zreteľne označiť ako príspevky neaktuálne, dokonca v mnohých prípadoch (práve v nadväznosti na zmenu zákona) neplatné a zavádzajúce. U väčšiny príspevkov je možné po určitej dobe vymedziť ich platnosť (od - do) a niekde v hlavičke príspevku to výrazne uviesť.
Richard
28.09.07,16:33
Vďaka za názor.
Viem, že to je zvláštne - obmedzovať prístup, ale ja nevidím veľmi praktický dôvod na to aby sa to ponechávalo dlhšie.
Vidím v tom skôr riziká
- pre nás to je údržba a obsadenosť diskového priestoru (ktorý treba stále napríklad aj zálohovať atď.). Ďalej je to aj poskytovanie podpory pre predplatiteľov a vznik záväzkov na dlhé obdobie. Tieto faktory by zbytočne zvyšovali cenu školenia...
- pre Vás neaktuálnosť - kľudne sa môže zmeniť malý obsah a už sa môže video považovať za neaktuálne (napríklad, už teraz sme vystrihli niečo čo už nebolo aktuálne a to prešli len dva týždne od nahrávky).
Prakticky je nerealizovateľné aktualizovať video, alebo ho označovať za neaktuálne... Ako kontrolovať obsah na "akékoľvek" zmeny v zákone?

Na vždy aktuálny obsah tu máme draka - tam to funguje presne podľa toho čo ste popísali. Ak sa niečo zmení, zobrazí sa tam aktuálna verzia, plus historická verzia.
Na Porade nie je možné robiť takúto službu. Vyhľadávanie je robené tak že najnovšie príspevky sú prvé. Ak čítate starý príspevok, musíte zvážiť jeho vek...

Akokoľvek porovnáte videoškolenie voči klasickému školeniu, dva mesiace prístupu Vám klasické školenie nikdy neposkytne :)

Každopádne nevylučujem, že vznikne archív školení aj s dlhším prístupom...
apo
28.09.07,16:51
Zreteľné označenie aktuálnosti a platnosti čohokoľvek na Porade mi dosť chýba od prvého pripojenia sa. Po určitej dobe je nutne potrebné mnohé staré príspevky zreteľne označiť ako príspevky neaktuálne, dokonca v mnohých prípadoch (práve v nadväznosti na zmenu zákona) neplatné a zavádzajúce. U väčšiny príspevkov je možné po určitej dobe vymedziť ich platnosť (od - do) a niekde v hlavičke príspevku to výrazne uviesť.

Dal som súhlas s romanpp v tom, že ak by sa dalo vyriešiť označenie aktuálnosti príspevkov veľmi by to pomohlo. Hlavne pri vyhľadávaní v niektorej porade sa môže surfovač po Porade nechtiac dostať k neaktuálnym informáciám.

My prispievači do Porady by sme mali využívať možnosť uzavierať témy, aby sa nestalo, že príspevky na začiatku sú v rozpore s poslednými príspevkami VPLYVOM legislatívnych zmien. Ako začínajúci poraďák som mal s tým dosť problém.

apo
Zoltán Kovács
28.09.07,16:56
Keď som si objednal a aj zaplatil videoškolenie za aký čas môžem očakávať povolenie prístupu k plnej verzii?
Richard
28.09.07,20:00
Na druhý deň sa robia aktivácie za platby, ktoré boli pripísané na účet v predošlom dni.
anna sevcikova
29.09.07,18:30
Je to výborne a fantastická úspora času. Veľmi rada si vždy prečítam všetky príspevky i školenia čo sa týka od RNDr. Mihála.
Jozef Mihál
01.10.07,11:03
Ohlasy od tých, čo si už videoškolenie pozreli?

(...nás v práci posúvajú ďalej)
Janščová
02.10.07,04:39
Je to ozaj výborne, mne to funguje tiez na 100 %. Urcite si objednam tieto školenia. Dovi Ala :o
Zoltán Kovács
02.10.07,05:24
A ako sa dozviem, že už mám povolený prístup?
Jozef Mihál
02.10.07,05:34
Skús, či sa vieš dostať sem:

http://www.porada.sk/view.php?pg=skolenienzp
mysimis
02.10.07,05:38
:mee: :mee: zaplatila som včera priamo na účet a neviem sa tam dostať......asi som netrpezlivá:mee:
Zoltán Kovács
02.10.07,05:41
Asi mám pomalú banku. Platil som 28.9., a ešte nemám prístup.
Jozef Mihál
02.10.07,05:42
Aj Richard má len jeden pracovný čas a ten nie je vždy od 0:00 do 24:00, treba "sekundičku" počkať.
Zoltán Kovács
02.10.07,05:46
Aj Richard má len jeden pracovný čas a ten nie je vždy od 0:00 do 24:00, treba "sekundičku" počkať.

To je jasné. Skôr som to myslel ako srandu. Lebo občas ma tie banky udivujú, ako rýchlo vedia vybaviť prevody, a inokedy zase aj im to trvá. S mojím príspevkom som nechcel nikoho dotknúť. Nenaháňam nikoho, len už sa neviem dočkať, aby som si mohol vyskúšať túto formu školenia, ktorá je aj pre mňa novinkou. Konečne si budem môcť robiť poznámky v tempe, ktorý vyhovuje mne, bez rušivého "šumu" prednášajúcej sály. Ďakujem.
Richard
02.10.07,06:31
Nuž keby ma niečo nezdržalo, tak by ste veru nestihli tieto príspevky napísať :)
Napr. som aj niekomu musel vysvetlovať ako pridať tému do Porady (vraj to máme zle spravené - už neviem ako to urobiť jednoduchšie ako cez jedno tlačítko, krikľavo zvýraznené na začiatku stránky :D ).

Takže príjemné sledovanie...
Zoltán Kovács
02.10.07,07:44
No skladám dole virtuálny klobúk pred tvorcami tohto školenia. Je to výborné. Najprv som si vytlačil pomocný materiál k tomu, preštudoval. Povyznačoval (teraz to vyzerá ako farebná vymalovávanka), a až potom som si pustil video (preštudoval som najprv materiál preto, aby som bol v obraze).
Momentálne som potreboval riešiť prac.pomer na dobu určitú. Tak som si pustil iba tú časť. Keď som potreboval niečo viac krát počuť, tak som si to posunul späť.

Je to výborné, patrí vám veľká vďaka a pochvala.

Ale na záver ešte niečo: Pri diskusii otázky z obecenstva sú dosť nezrozumiteľné (horšia kvalita zvuku, asi v dôsledku absencie mikrofónu).
szrk
02.10.07,16:51
Je to úžasné, chválim tvorcov výborného nápadu....ale co po dvoch mesiacoch? Velmi by som uvitala potom napr. možnosť prehrať z CD.

Je to výborné, patrí vám veľká vďaka a pochvala.
Jozef Mihál
02.10.07,17:17
Dobre sa to číta, čo píšete.

Určité chybičky krásy sú na videu zámerne, aby to nebolo hneď na prvýkrát dokonalé a nenastavili sme si latku pre ďalšie videoškolenia príliš vysoko (smajl). Napríklad tie otázky z publika -pre tentokrát dúfam, že z odpovedí je viac menej jasné, o čom bola otázka. Nabudúce to však prešpekulujeme inak.

Pokiaľ ide o tie dva mesiace "životnosti" - osobne verím, že sa táto doba predĺži, avšak praktické skúsenosti musia ukázať, čo bude najlepšie.
ZDENIELA
04.10.07,07:20
Chystám sa videoškolenie zakúpiť, ukážku som si pozrela... STE PROSTO NENORMÁLNE NAMAKANÍ CHALANI :D :D :D

:mee: Ale kto bude riešiť moje prípadné otázky ????
Možno dané publikum bolo tak skvelé, že sa opýtalo na všetko možné i nemožné ???:confused:
silvia
04.10.07,12:52
...je to proste skvelé...určite si videoškolenie zakúpim a verím, že nie len toto prvé...

KLOBÚK DOLU PÁNI, ĎAKUJEME!
TOKY
04.10.07,16:44
:mee: Ale kto bude riešiť moje prípadné otázky ????
Možno dané publikum bolo tak skvelé, že sa opýtalo na všetko možné i nemožné ???:confused:


Nevýhoda videoškolenia, ale na prípadné nezodpovedané otázky je tu Drak;)
endzi1
05.10.07,08:04
je to uplne super napad. som velmi potesena. Privitala by som keby takychto skoleni bolo viac. dakujem
Kremnicka
05.10.07,08:45
Je to vynikajúce. Vzhľadom na to, že poznám ľudí, ktorí nie sú schopní zvládnuť bežné jednodňové školenie (poruchy pamäti a sústredenia), je toto konečne možnosť vzdelávať sa i napriek handicapu. Ja osobne by som však privítala možnosť kúpiť si školenie na DVD nosiči, aby som sa k tomu mohla častejšie vracať. Pretože z tohto dôvodu mi vyhovuje i PORADA a DRAK. Žiaľ, keď mám horšie stavy, neviem sa dopátrať pomoci ani tam a PC mi povie, že tam nemám právo vstupu, lebo nie som aktívna. Ale aj toto som dlho hľadala a je to pre mňa veľký výkon. Inak srdečná vďaka, ste vynikajúci....
airin.nice
05.10.07,08:46
dobry den-je to skutocne skvely napad ako pomoct nam uctovnikom, ale aj ja mam iste vyhrady-tiez nechapem preco by som sa po 2 mesiacoch nemala dostat k informaciam..mozno budem riesit nejaky problem o 3 mesiace a k videozaznamu sa uz nedostanem..nechapem-ked za nieco zaplatim, preco by som sa uz nemala dostat spat k informaciam?Bezne skolenia su podstatne drahsie -to je pravda.Ale z beznych skoleni mi ostatne aspon skoliaci material do ktoreho sa mozem vratit kedykolvek..Preto by som Vas chcela poprosit-aby aj tato technicka zalezitost bola trosku dotiahnuta..:)dakujem,Katka.
Jozef Mihál
05.10.07,08:58
Školiaci materiál máte pri videoškolení k dispozícii na stiahnutie. Pozrite si vyššie príspevok č.84 od "smith".

A na rozdiel od bežného školenia, ktoré "máte k dispozícií" 5 hodín, videoškolenie si môžete púšťať 2 mesiace...
Richard
05.10.07,09:06
Vzhľadom na ohlasy predlžujeme dobu prístupu k videoškoleniu na 6 mesiacov. To platí aj spätne pre všetkých, ktorí prístup už majú.
Rozmýšľam aj nad technickým riešením archívu videoškolení, ale nehcem momentálne nič sľubovať, pretože každý sľub je pri platenej službe záväzný a nemôžeme sa momentálne zaväzovať k "donekonečnej" službe...

----------------
čo sa týka materiálu ku školeniu ten máte možnosť si stiahnuť vo worde a ponechať si ho navždy :)
zita1
05.10.07,17:26
je to skvelá myšlienka, len či by sa dalo porozmýšľať o tom, ak si predplatím videoškolenia, aj ked budem mať podklady ku školeniu, či by predsa nebola tá možnosť, že videoškolenie by som mala možnosť si ho pozrieť hocikedy ako to budem potrebovať na základe povedzme dátumu,alebo kódu ...
- prípadne otázky, ktoré ma napadnú s témou školenia ako sa budú riešiť, odpovedou na naš e-mail, alebo bude vytvorená schránka k danej téme a dátumom školenia?
AMEA
05.10.07,18:31
Výborný nápad. Perfektné. Vďaka.
GROSO
05.10.07,18:44
Dnes som dostala prístup na VIDEOŠKOLENIE. Poviem Vám, je to výborné. Editovala som si fotografie a popri tom som počúvala. Nádherná pohoda. Spojila som si príjemné s úžitočným. Ak tak urobím viac krát, môžem ísť školiť aj ja :).
Ešte raz ďakujem za super nápad.
Jozef Mihál
05.10.07,19:00
Dobre sa to číta, to čo píšete...

Čo by mohlo a malo byť ďalej (menujem len videoškolenia, na ktorých by som účinkoval ako lektor, Richard má v pláne s inými lektormi videoškolenia k účtovnej závierke a pod.):

1. Zmeny v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2008
2. Nemocenské dávky (materské) po 1.1.2008
3. Ročné zúčtovanie dane a daňové priznanie za rok 2007 závislá činnosť
4. Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2007

Vaše ohlasy na tento plán?
GROSO
05.10.07,19:22
Plán je výborný, som nadšená. Ja totiž nie som prívrženec mzdárskych školení a seminárov. Vždy sú tam utrápené, bledé mzdárky, znudení personalisti a manageri. Toto mi veľmi vyhovuje.
Pozdravujem Vás. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
Zoltán Kovács
05.10.07,19:23
Dobre sa to číta, to čo píšete...

Čo by mohlo a malo byť ďalej (menujem len videoškolenia, na ktorých by som účinkoval ako lektor, Richard má v pláne s inými lektormi videoškolenia k účtovnej závierke a pod.):

1. Zmeny v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2008
2. Nemocenské dávky (materské) po 1.1.2008
3. Ročné zúčtovanie dane a daňové priznanie za rok 2007 závislá činnosť
4. Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2007

Vaše ohlasy na tento plán?
Ten edičný plán videoškolení je dobre navrhnutý. Verím, že budú na rovnakej úrovni, veď garanciou na to si ty Jozef. A verím aj tomu, že aj termínovo budú tak naplánované, že to nebude na poslednú chvílu.
pandorasbox
06.10.07,23:44
geniálny nápad pre všetkých uponáhľaných.....nenásilný spôsob pomoci....teším sa.....doma z "postele" môžem sosať múdrosti a aktualizovať "dáta" v pamäti.....držím palčeky...veľa profesných úspechov
Martasch
08.10.07,06:38
Vynikajúci nápad! :---
Jozef Mihál
08.10.07,09:46
Upresním plán "mojich" videoškolení:

(menujem len videoškolenia, na ktorých by som účinkoval ako lektor, Richard má v pláne s inými lektormi videoškolenia k účtovnej závierke a pod.):

1. Nemocenské poistenie, nemocenské dávky a materské "po novom (1.1.2008)"
- dostupné od 26.11.2007

2. Zmeny v sociálnom a zdravotnom poistení k 1.1.2008
- dostupné od 3.12.2007

3. Ročné zúčtovanie dane a daňové priznanie za rok 2007 závislá činnosť
- dostupné od 4.2.2008

4. Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie za rok 2007
- dostupné od 5.5.2008
mysimis
08.10.07,10:01
P. Mihál, Pre mňa Vaše videoškolenie týkajúce sa novely ZP je naozaj veľkým prínosom. Nakoľko môj zdravotný stav mi nedovoľuje kedykoľvek sa zúčastňovať školení, toto je pre mňa úplne ideálna možnosť a už teraz sa "hlásim", že mám záujem aj o ďalšie videoškolenia. Je to super.....
Jozef Mihál
08.10.07,10:27
Ďakujem takéto ohlasy potešia a vlejú nové sily, zvlášť v tomto pomaly začínajúcom chrípkovom období.
renka12
11.10.07,06:49
Dobrý deň.
Neprešla som si všetky odpovede, tak prepáčte, ak opakujem.

Aký rozsah dát predpokladáte u 1 videoškolenia?

Inak - konečne s tým niekto prišiel!!! Ideálne nielen pre matky-účtovníčky :)
Richard
11.10.07,08:57
Máte obmedzené dáta?
Konkrétne toto video má 733MB dokopy (sledovanie si teoreticky mozete rozlozit na niekolko mesiacov).

Zo zaciatku sme mali v zamere dat popri videu aj audio verziu - cize data by bolo dost mensie. Bolo vsak malo ohlasov na velkost dat a dnes ma kazda normalna firma neobmedzeny pristup do internetu, takze sme nad tym dalej nerozmyslali.
Ak budu viacere ohlasy, ze by ste chceli len zvukovy zaznam, nie je problem spravit to...
renka12
11.10.07,12:36
možem pracovať doma a prístup na internet mám obmedzený na 0,6 GB mesačne. Všetko navyše doplácam.
...ibaže by som na videoškolenia chodila do kancelárie... aj tak sa dá :)
Richard
11.10.07,13:12
Na internete si treba dožičiť voľnosť :)
Martina2
15.10.07,08:37
Je to perfektny napad, velmi som sa potesila. Mam male babo, popritom doma pracujem, na skolenie som poslala kolegynu s diktafonom, ale nie je to dobre pocut, takze sa tesim, ze sa mozem skolit priamo z domu a v case akom mi vyhovuje. Dakujem
JajaFabša
18.10.07,08:32
Výborná vec toto videoškolenie, oceňujem a určite sa budem zaujímať aj o ďalšie vyššie spomínané školenia.
jamis
22.10.07,09:50
Milí poraďáci.
Predplatila som si videoškolenie Zákonníka práce. Nemala čas si ho celé čas vypočuť a teraz som z toho mimo, lebo mi prehráva iba ukážku videoškolenia a nie celý Zákonní práce.
Neviete, kde robím chybu ?

Jarka
jamis
22.10.07,10:00
Už mi to ide, tak idem pracovať a počúvať....
dosi
25.10.07,16:09
Tak toto ma veľmi potešilo, lebo školenia sú veľmi náročné a nie vždy sa mi podarí pochopiť problematiku a nie vždy si stíham písať dostatočné poznámky a po školení na základe stručných bodov siaham po odbornej literatúre a lúskam a lúskam.
Ďakujem za dobrý nápad.

Dosi.
Emwa
29.10.07,04:29
Pekne rano prajem,
chcem sa opytat, kedy zacnem mat pristup na videoskolenie. Platba
k predfakture odisla z mojho uctu 26.10.2007.
dakujem
Chvojkova
30.10.07,10:08
Dnes som konečne objednala školenie, teším sa na pohodlné vzdelávanie. Možno by stálo za úvahu, či sa nedá vymyslieť nejaká paušálna suma na všetky školenia na celý rok ako nejaké predplatné s neobmedzeným prístupom. Pýtam sa kôli tomu že tých školení plánujete asi viac , a zakaždým ich platiť a čakať na prístup je dosť nepraktické, taká možnosť by bola dosť zaújmavá.
Bogica
04.11.07,20:18
Videoškolenie je výborné, chcela by som predplatiť aj ďalšie - PÚ aj JÚ. Mala by som však jednu pripomienku: otázky resp. diskusiu počuť veľmi slabo alebo vôbec, ale aj z tých sa dá naučiť veľa.
Keby sa to dalo akosi ošetriť. Ďakujem.
Jozef Mihál
04.11.07,21:01
Áno, zlé je, že otázky z publika nie je dobre počuť, v budúcnosti na to dáme pozor.
MELGIBSON
06.11.07,20:29
Zdá sa to byť fajn. Je to možné nahrať si to aj na CD????
GROSO
06.11.07,21:19
Všetkých srdečne pozdravujem. :-)
Videoškolenie som tu už ocenila a naozaj je to výborný nápad.
Kúpila som si licenciu do konca novembra. Keď som to počúvala, uvedomila som si, že by bolo fajn, keby boli k dispozícii aj na CD.
Dôvod mám taký, že si nerada zaplňujem mozog momentálne nepotrebnými pracovnými informáciami. Čiže by som si z CD mohla pustiť iba tú časť informácii, ktorá by ma v danej chvíli zaujímala a bola pre mňa aktuálna, pri riešení pracovných postupov.
Ak by to bolo možné, rada by som si tieto videoškolenia zakúpila aj na CD, vlastne ako licenciu pod určitým kódom.
Môžem poprosiť o odpoveď ?
juljana
07.11.07,06:52
Koľko hodín z hľadiska času bude poskytovať videoškolenie? Bude to presný nezostrihaný záznam zo školenia? Môžeme objednávať videonahrávku vopred alebo to bude možné až po školení? (školenia v Bratislave sa určite nezúčastníme ale už teraz nás to zaujalo).
Jozef Mihál
07.11.07,07:00
juljana: Videoškolenie k nemocenským dávkam bude trvať asi 4 hodiny, viacmenej to bude nezostrihaný záznam zo školenia. Objedávať sa zatiaľ dá len keď bude videoškolenie k dispozícií.
JajaFabša
07.11.07,07:56
V pláne sú školenia, ktorých súčasťou je aj poplatok za videoškolenie, konkrétne som zaregistrovala školenie Účtovná závierka 2007 PÚ + zmeny od 1.1.2008. Časovo nezvládnem účasť na tomto školení, ale mala by som záujem o videoškolenie. Budete, prosím, myslieť aj na túto možnosť?
Vám, tvorcom tohoto nápadu s videoškoleniami, som veľmi vďačná za tento druh školení, je to iste pohodlnejšie a určite komfortnejšie.
Richard
07.11.07,08:17
Koľko hodín z hľadiska času bude poskytovať videoškolenie? Bude to presný nezostrihaný záznam zo školenia? Môžeme objednávať videonahrávku vopred alebo to bude možné až po školení? (školenia v Bratislave sa určite nezúčastníme ale už teraz nás to zaujalo).

Bude to presný záznam, dĺžka školenia je individuálna. Jozef spomínal jedno školenie, ktoré bude mať 4 hodiny, iné školenia môžu mať 5-6 hodín (účtovné závierky).

Záznam bude nezostrihaný, resp. ak budú vystrihnuté časti tak len napr. odmlky a pod.
Richard
07.11.07,08:31
Všetkých srdečne pozdravujem. :-)
Videoškolenie som tu už ocenila a naozaj je to výborný nápad.
Kúpila som si licenciu do konca novembra. Keď som to počúvala, uvedomila som si, že by bolo fajn, keby boli k dispozícii aj na CD.
Dôvod mám taký, že si nerada zaplňujem mozog momentálne nepotrebnými pracovnými informáciami. Čiže by som si z CD mohla pustiť iba tú časť informácii, ktorá by ma v danej chvíli zaujímala a bola pre mňa aktuálna, pri riešení pracovných postupov.
Ak by to bolo možné, rada by som si tieto videoškolenia zakúpila aj na CD, vlastne ako licenciu pod určitým kódom.
Môžem poprosiť o odpoveď ?

GROSO, spomínal som že prístup ku školeniu bol predĺžený na 6 mesiacov.
Ak mal niekto 2mesačný prístup, bude mu predĺžený.

Moja malá rada, vypočujte si celý videozáznam školenia. Robte si poznámky podľa jednotlivých kapitol (napr. novela zak.prace ma 19 kapitol).

Ak si budete chcieť spätne vypočuť nejakú problematiku, nielenže sa budete vedieť rýchlo zorientovať vo videoškolení podľa názvov kapitol, ale navyše budete vedieť rozpoznať obsah ešte viac pretože ste si ho spoznámkovali "po svojom".
Na ten istý účel môže poslúžiť aj materiál ku školeniu, ktorý podrobnejšie rozoberá jednotlivé kapitoly a názvy kapitol v materiáli sa zhodujú s názvami jednotlivých častí (kapitol) videozáznamu.

S CD verziou zatiaľ nepočítame.
ivo_b
07.11.07,15:14
Podla mna by bolo dobre mat kazde skolenie k dispozicii aspon pol roka (do vtedy predpokladam, ze sa udeje dalsie skolenie na podobnu temu), nech si moze zaujemca vyberat medzi skoleniami podla toho, co ho prave zaujima a kedy si na to najde cas.
Zoltán Kovács
07.11.07,15:18
Podla mna by bolo dobre mat kazde skolenie k dispozicii aspon pol roka (do vtedy predpokladam, ze sa udeje dalsie skolenie na podobnu temu), nech si moze zaujemca vyberat medzi skoleniami podla toho, co ho prave zaujima a kedy si na to najde cas.

VeĎ prístup je na 6 mesiacov.
Monika68
08.11.07,15:12
Super, super a ešte raz super!!! Chválim všetkých, čo sa na tomto nápade podieľali.
pandorasbox
12.11.07,20:16
GROSO, spomínal som že prístup ku školeniu bol predĺžený na 6 mesiacov.
Ak mal niekto 2mesačný prístup, bude mu predĺžený.

Moja malá rada, vypočujte si celý videozáznam školenia. Robte si poznámky podľa jednotlivých kapitol (napr. novela zak.prace ma 19 kapitol).

Ak si budete chcieť spätne vypočuť nejakú problematiku, nielenže sa budete vedieť rýchlo zorientovať vo videoškolení podľa názvov kapitol, ale navyše budete vedieť rozpoznať obsah ešte viac pretože ste si ho spoznámkovali "po svojom".
Na ten istý účel môže poslúžiť aj materiál ku školeniu, ktorý podrobnejšie rozoberá jednotlivé kapitoly a názvy kapitol v materiáli sa zhodujú s názvami jednotlivých častí (kapitol) videozáznamu.

S CD verziou zatiaľ nepočítame.

Milí poraďáci, veľmi som sa potešila myšlienke sa "vzdelávať" cez internet, času málo, zmien veľa. Nie je mi ale jasné, či každý, kto si predplatí videoškolenie má nárok aj na materiály, ktoré dostávajú účastníci školení, ktorí počuté môžu rovno v materiáloch v poznámkach si upresniť. Túto možnosť nemajú tí, ktorí majú iba videoškolenie bez predložených materiálov. Hádam predplatitelia nebudú musieť si všetko prepisovať...alebo hej? Potom by som celkom o výhode nehovorila. Iba ak by ten materiál bol priložený k videoškoleniu a dal by sa stiahnuť. Ako to je vlastne prosím? Ďakujem za info. Prajem príjemný a úspešný deň
Jozef Mihál
12.11.07,20:48
pandorasbox: ten, kto si zakúpi videoškolenie, dostane súčasne prístup k materiálu, ktorý dostali účastníci riadneho školenia. Môže si ho stiahnuť, vytlačiť...
romanpp
15.11.07,06:59
Bolo by asi veľmi prospešné (a myslím si, že by o to bol veľký záujem), spracovať vo forme videoškolenia napríklad "svokrina kuchyňa - minikurz PÚ", dtto pre JÚ a podobné témy.
jaanna
16.11.07,17:20
Dobrý deň, prosím o informáciu či nepripravujete videoškolenie k účtovníctvu a uzávierke v podvojnom účtovníctve neziskových organizácií. Ďakujem
Richard
16.11.07,17:30
Zatiaľ nepripravujeme, možno niekedy v budúcnosti :)
marcelaStanakova
07.01.08,18:01
Takže platím len za tých 6 mesiacov
marcelaStanakova
07.01.08,18:03
Dá sa stiahnuť toto viedoškolenie samozrejme keď si ho zaplatím na dlhšiu dobu do PC myslím viac ako na ž mesiacov
Richard
07.01.08,19:29
Nie, takéto sťahovanie neumožňujeme ani nepovoľujeme.
mojto
24.01.08,15:53
Máme predplatené všetky videoškolenia.
- Je možné, aby na rôznych PC prebiehali rôzne školenia? (3 ľudia absolvovali 3 rôzne školenia)
- Niekedy sa nezobrazí celé menu, napr. Uzávierka PU - pozreli sme 1. časť a keď sme chceli pokračovať druhou, išla len diskusia a pod obrazovkou videa bola len čierna plocha a nedalo sa vyberať z menu
- Ing. Acsová - pod obrazovkou nie je žiadne menu, a dá sa pozerať len inventarizácia

Čo robíme zle?
Richard
24.01.08,16:06
V akom prehliadači to pozeráte? Skuste si refrešnúť stránku (napr. pomocou F5).

Pošlite mi printscreen na email ako to vyzera. (admin zavinac porada.sk).
mojto
25.01.08,10:30
Teraz to na potvoru ide, ak sa to zopakuje, pošleme PSc
mojto
26.01.08,16:59
Skuste si refrešnúť stránku (napr. pomocou F5).

Pri opakovaní chyby pomohol "refreš". Vďaka za pomoc.

Pýtame sa však opäť, či je možné z rôznych PC absolvovať rôzne školenie, napr. jeden by sledoval Ing. Acsovú, druhý zase na inom PC Ing. Baláža, pričom by však boli prihlásení pod tým istým nickom. Je to možné?
Doplním ešte: ide o zamestnancov u SZČO.
mojto
29.01.08,13:40
Pri opakovaní chyby pomohol "refreš". Vďaka za pomoc.

Pýtame sa však opäť, či je možné z rôznych PC absolvovať rôzne školenie, napr. jeden by sledoval Ing. Acsovú, druhý zase na inom PC Ing. Baláža, pričom by však boli prihlásení pod tým istým nickom. Je to možné?
Doplním ešte: ide o zamestnancov u SZČO.

posúvam ...
Richard
31.01.08,11:58
Konto je vždy len pre jedného užívateľa. Nemali by sa viacerí pripájať na jedno konto. To by sa začalo rýchlo zneužívať.

Máme technické prostriedky na sledovanie koľko ľudí používa jedno konto.
Ak však prizvete niekoho k sledovaniu Vášho videa je to ok, pokiaľ to nerobíte pre väčšie skupiny, alebo pre tretie osoby či už za odplatu alebo nie.
UTA
31.01.08,21:06
Ahojte, prave som dopozerala videoskolenie "rocne zuctovanie DzPZC za rok 2007 - s panom Mihalom" a musim skonstatovat, ze som uplne unesena :)

ako zena, ktora popri rodicovskej dovolenke pracuje na polovicny uvazok, sa snazim nejako sklbit cas pre dieta i pre pracu, a tento sposob je pre mna ako sity na mieru. (setri mi cas i peniaze, co je pre mna v sucasnosti priorita)

takze srdecna vdaka za tento genialny napad, a ak by do buducna bola ponuka rozsirena aj na inu ako mzdovu problematiku (DPH, DzPPO, postupy uctovania, atd..) asi vyskocim od radosti z koze...

UTA
Jozef Mihál
31.01.08,21:10
Hoci dobitý po každý deň tvrdo "odmakaných" školeniach, tento príspevok ma doslova oživil. Ďakujem.
mojto
01.02.08,11:33
Konto je vždy len pre jedného užívateľa. Nemali by sa viacerí pripájať na jedno konto. To by sa začalo rýchlo zneužívať.


Keby sme to chceli zneužívať, nepýtame sa. Ide o to, že je teraz taká doba, že všetci sedíme nad papiermi do neskorého večera, tak sme chceli, aby si každý zamestnanec niečo cez víkend ešte poštudoval. Ak v jeden moment len jeden môže študovať, aj tak môže sledovať len jedno videoškolenie, ostatné sú voľné. Týmto tempom skončí daňová sezóna, kým si moji zamestnanci odsledujú školenie. Ale keď sa nedá, tak sa nedá ...
Richard
01.02.08,12:59
Keby sme to chceli zneužívať, nepýtame sa.

to som pochopil :) a vážim si to! - ja som len vysvetľoval prečo to tak funguje...

Môžem Vám poskytnúť zvýhodnenú multilicenciu pre viacerých užívateľov, kontaktujte ma prosím. Ak by ste si kúpili aj dva prístupy, ešte stále by ste to mali v cene jedného klasického školenia :)

Len doplním, že ani na klasické školenie nemôže ísť viacero zamestnancov cez jeden prístup, ani používať softvér ani čítať naraz jednu knihu...
mojto
01.02.08,19:25
Len doplním, že ani na klasické školenie nemôže ísť viacero zamestnancov cez jeden prístup, ani používať softvér ani čítať naraz jednu knihu...

Veď práve o to ide, že jeden zamestnanec by bol na jednom školení a druhý na druhom. Jedno školenie by v jednom momente absolvoval výlučne jeden zamestnanec. Vďaka za odpoveď.
JuKaS
07.02.08,21:18
Práve som dopozerala ukážku z videoškolenia "Hlásenie o vyúčtovaní dane". Musím povedať PERFEKTNÉ. Veľké ďakujem.
e.v.a.
11.02.08,20:32
Dobrý večer, ja by som vás chcela poprosiť o radu. Rada by som si pozrela ukážku z videoškolenia, ale nejde mi to spustiť. Kliknem na ukážku, ale nič, neviem v čom je problém. Rada by som sa zapojila a aj ja by som si rada objednala videoškolenie, ale keď mi nefunguje ukážka, tak neviem, či mi pôjde aj ostatné. Viete poradiť?
Richard
11.02.08,21:42
Aké máte pripojenie? Je dostatočné?

Vidíte prehrávač videa? Nemáte tam hlášku, že si muíste nainštalovať flash player pre Váš prehliadač?

A ešte treba skúsiť starý dobrý "Refresh" /obnovenie stránky/ napr. stlačením F5
Vranová
12.02.08,09:54
Tak to by ma fakt nenapadlo. A hlavne po finančnej a časovej stránke je to vynikajúci nápad. Tie semináre sú čoraz drahšie. Poďakovanie patrí tomu, koho to napadlo. Síce ešte som nevidela brožúrky k danému video záznamu a poznámky. Dúfam, že budú spracované zrozumiteľne.
IVEB
22.04.08,06:28
Video z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2007 je už dostupné? Môžme si ho už objednať ? Nevidím v ponuke videoškolení , kto je lektorom / predpokladám , že RNDr. Mihál/ a nevidím tam ani brožúru tak ako u ostatných videoškolení. Alebo máme ešte počkať? Vďaka.
Richard
22.04.08,07:53
Videoškolenie k RZZP je už dostupné.

na www.porada.sk/videoskolenia je medzi dostupnými škoelniami na prvom mieste.
Je k tomu aj 87 50 stranová brožúra.

Takisto sa nachádza v objednávke na www.porada.sk/videoskolenia

Ak sa Vám to nezobrazuje skúste refresh (F5).
Richard
22.04.08,14:27
Pardon, tá brožúrka má 87 strán :)
petkor
22.05.08,18:42
Dobrý deň,
chcela by som si objednať videoškoklenie, je to super nápad. Len som sa zľakla tých predplatených dát na stiahnutie. Keďže som na materskej, tak by som to chcela pozerať z domu. Koľko potrebujem stiahnuť dát? Máme neobmedzený prístup na internet, ale objem dát si len budem musieť zistiť. Bojím sa, aby to kvôli tomuto nestroskotalo.
Richard
26.05.08,11:27
Ak máte neobmedzený prístup na internet, tak v podstate by to malo znamenať že máte neobmedzené dáta. O čase sa už dnes viacmenej v zmluvách nehovorí - to bolo v časoch dial-up pripojení.

Každopádne môžete rátať že na školenie spotrebujete cca 500-700 MB.
henrieta001
02.06.08,16:15
Dobrý deň,
Mám problém s prehraním videoškolenia z ročného zúčtovania zdravotného poistenia za rok 2007. Asi tak pri 15% prehrania sa mi to vypne a vráti sa mi to na začiatok. Kde môže byť problém?
Za radu vopred ďakujem.
Henrieta