Rezo
25.09.07,12:30
Mohol by mi prosim niekto vysvetlit, ako by sa dala splatit nehnutelnost, ktoru som nadobudol pomocou navysenia equity. Prilis tomu nerozumiem. Vdaka.
d3 !Ur3
25.09.07,11:19
Spôsob nadobudnutia nehnuteľnosti je aký?
Rezo
25.09.07,11:47
Presne to neviem, ale zrejme klasickou kupou. Malo by sa to uskutocnit nejakym upisanim pohladavky. Ibaze neviem ako.
d3 !Ur3
25.09.07,12:11
Potom ti ťažko poradím... Si vlastník teda?

M I E R
Rezo
25.09.07,12:21
Nie som vlastnik, len kamarat ma poprosil o odpoved, ci by sa dala nejaka nehnutelnost zafinancovat takymto sposobom.
d3 !Ur3
25.09.07,12:25
Dohodnutie spôsobu platenia kúpnej ceny za prevádzanú nehnuteľnosť je obsahom zmluvnej slobody strán.


M I E R
Rezo
25.09.07,13:14
Príliš jasno v tom nemám. No nič, veľmi pekne ďakujem za ochotu. :)
d3 !Ur3
25.09.07,14:50
Keby si to opísal aspoň, napr. A kupuje od B nehnuteľnosť, A sa zaviazal zaplatiť B 1000000,- Sk, strany A a B sa dohodli, že cena s plati, atď.

M I E R
rickman
25.09.07,15:35
"Splatenie nehnutelnosti pomocou navysenia equity."

Pod tymto si viem predstavit len jednu vec:
Spolocnost A kupuje od spolocnosti B nehnutelnost, no spolocnost A ma v spolocnosti B vlastnicky podiel. Spolocnost A si chce v spolocnosti B zvysit vlastnicky podiel, a tym zaplatit nehnutelnost.

Lenze nehnutelnost sa takto neda zaplatit cela. Bolo by asi potrebne kupit celu spolocnost B.

Jednoducho niekomu sa viac oplati kupit celu firmu, aby ho jej produkt vysiel lacnejsie :). No pochybujem, ze by tu slo o nieco take ;).
d3 !Ur3
25.09.07,17:01
Nechápem prečo by to robila spoločnosť B?
Rezo
26.09.07,06:31
Večer som sa stretol s kamošom a rozprával som sa s ním o tom. rickman, neuveríš, ale ide o niečo podobné. Jedna spoločnosť vytvorila dcéru, na ktorú previedla nehnuteľnosť. V zápätí bola celá táto dcéra predaná a nový vlastník nechal tú nehnutelnosť oceniť (zrejme išlo o nárast ceny) a v zápäti ju predal. (Tak nejako to bolo) Len neviem aký je vzťah medzi kupcom a predávajúcim a prečo je vlastne lepšie kúpiť celú spoločnosť. A už vôbec nechápem, prečo je lepšie splácať pohľadávku navyšením imania.