zsazsula
25.09.07,12:47
Stala sa taká vec s čoho som trošku vážne vedľa už nikomu človek nemože veriť pred dvoma dňami mi poslala firma XX vypracovanú zmluvu o dielo či naša firma s podmienkami súhlasi preštudovala som to poriadne a všetko bolo o.k hneď som volala konateľovi že može zmluvu podpisať pravdaže podpisal došiel domov a ta zmluva obsahovala úplne niečo ine ..... tak pýtam sa Vás ako sa dá odstúpiť od zmluvy ak sa ešte to dá zachrániť............:mee:
rada
26.09.07,16:50
Stala sa taká vec s čoho som trošku vážne vedľa už nikomu človek nemože veriť pred dvoma dňami mi poslala firma XX vypracovanú zmluvu o dielo či naša firma s podmienkami súhlasi preštudovala som to poriadne a všetko bolo o.k hneď som volala konateľovi že može zmluvu podpisať pravdaže podpisal došiel domov a ta zmluva obsahovala úplne niečo ine ..... tak pýtam sa Vás ako sa dá odstúpiť od zmluvy ak sa ešte to dá zachrániť............:mee:
Nemám po ruke obchodný zákonník - treba pozrieť do príslušných ustanovení o zmluve o dielo za akých podmienok sa dá od zmluvy odstúpiť resp. skoro v každej zmluve sa používa ustanovenie o možnosti odstúpenia. Ak nie je také ustanovenie v zmluve a neviem sa bez zákona vyjadriť či je v ustanoveniach o zmluve o dielo tak sa treba pozrieť do všeobecných ustanovení obchodného zákonníka ( za podmienky, že zmluva bola uzavretá podľa neho).