sybila3
25.09.07,13:47
Ahojte, v téme sklady mi nikto neodpovedá, tak sa opýtam takto, je to dosť súrne, takže prijatá faktúra, položky dávam na sklad, je tam doprava 500,- teraz neviem či pod tovar mám dať ďalšiu položku doprava so sumou 500 a účtovanie je tam ako za tovar-a potom stlačím tlačítko Náklady a vypíšem sumu 500 alebo sa tam tá položka zvlášt doprava nedáva a dávajú sa len náklady? Neviem či som to zrozumiteľne napísala a ešte mi z faktúry neberie hal.vyrovnanie na sklad, hodí mi tam cenu bez hal.vyrovn. díky
sybila3
25.09.07,15:37
Prosím Vás poradí mi niekto s tým?
seda
25.09.07,15:56
Skúsim poradiť, ak mám na DF aj tovar aj prepravu tovaru, tak položku tovaru dávam cez sklad s predkontáciou napr. 504010, potom píšem do položiek preprava s predkontáciou napr. 504011. Tým pádom mám prepravu zaúčtovanú v účtovníctve. Taktiež chcem aby táto preprava bola v nákupnej cene tovaru na sklade, tak to dávam tak ako píšete náklady a dám rozpočítať na počet ks. Ja halierové vyrovnanie nedávam na 504.
sybila3
25.09.07,16:31
A dopravu dávaš tiež cez sklad? Lebo potom mi nesedí cena faktúry, ktorú mám medzi prijatými faktúrami a príjemka na sklade je bez tej dopravy, lebo som ju nedala na sklad. Prepravu účtujem ako tovar, nedávam ju zvlášť. Už sa s tým trápim od rána a potrebovala by som to doriešiť........
sybila3
25.09.07,16:50
A aj halierové vyrovnanie by som mala dávať cez sklad?
seda
25.09.07,17:02
A dopravu dávaš tiež cez sklad? Lebo potom mi nesedí cena faktúry, ktorú mám medzi prijatými faktúrami a príjemka na sklade je bez tej dopravy, lebo som ju nedala na sklad. Prepravu účtujem ako tovar, nedávam ju zvlášť. Už sa s tým trápim od rána a potrebovala by som to doriešiť........

Neviem ako myslíte cez sklad. Prepravu dávam stále cez DF v možnosti náklady, tým pádom sa mi zvýši ks tovaru o prepravu. Ja prepravu zvlášť nedávam mám len na ňu urobenú analytiku 504.
sybila3
25.09.07,17:35
Takže vôbec nevypisujete položku preprava, ako býva na faktúrach ale dávate to len cez náklady?
Ale ked účtujem halierové vyrovnanie, tak o to mi potom nesedí príjemka na sklade.