mamina h.
25.09.07,16:49
prosim vas, registrovat sa treba na adrese trvaleho bydliska alebo na DU, kde sa nachadza byt? vopred dakujem.
Zoltán Kovács
25.09.07,14:49
prosim vas, registrovat sa treba na adrese trvaleho bydliska alebo na DU, kde sa nachadza byt? vopred dakujem.

Na adrese trvalého bydliska.

Doplnenie:
http://www.porada.sk/t55769-p3-pozor-registracia.html
V tomto linku betka hneď na úvod píše, že na miestne príslušnom DÚ sa treba registrovať. Miestne príslušný DÚ je podľa trvalého bydliska.
mamina h.
25.09.07,14:52
srdecna vdaka, pekny den
mamina h.
25.09.07,14:56
len si chcem potvrdit, som odcestovana v zahranici, mozem tu prihlasku poslat postou doporucene na slovensko?
Zoltán Kovács
25.09.07,14:57
len si chcem potvrdit, som odcestovana v zahranici, mozem tu prihlasku poslat postou doporucene na slovensko?

ÁNo samozrejme. Stiahni si n www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) tlačivo a pošli.
Johanka
25.09.07,14:58
Po odpovedi Smitha bol doplnený názov témy :confused: , čím sa zásadne zmenila pointa otázky.Zadávateľ otázky tu zbytočne vniesol chaos. Ak ide o daň z nehnuteľnosti je otázka zle zaradená.
Smith odpovedal na registráciu pre daň z príjmov.
Pre daň z nehnuteľnosti je miestne príslušný obecný/mestský úrad, v katastri ktorého sa nehnuteľnosť nachádza.
mamina h.
25.09.07,15:05
ospravedlnujem sa za zmatok, ide samozrejme o REGISTRACIU

na porade som dost dlho nebola, funguje stale lepsie a lepsie, odpoved prisla takmer rychlejsie ako som odoslala odpoved :) , dakujem

takze este raz: registraciu mozem poslat aj postou, a to na adresu DU v mieste mojho trvaleho bydliska

moj priatel (spolumajitel bytu) ma slovenske obcianstvo, ale trvaly pobyt na slovensku uz nema, dane plati mimo SR, kde sa ma registrovat on?
Johanka
25.09.07,15:08
Takže sa pýtaš na registráciu pre daň z príjmov ...
mamina h.
25.09.07,15:10
ano, registracia

v nazve som to poplietla, bohuzial sa uz neda zmenit...
Johanka
25.09.07,15:13
Nevadí, trpezliví dočítajú do konca a pochopia ;) .
Johanka
25.09.07,15:28
moj priatel (spolumajitel bytu) ma slovenske obcianstvo, ale trvaly pobyt na slovensku uz nema, dane plati mimo SR, kde sa ma registrovat on?
V akej krajine je daňový rezident? Na prvý pohľad sa pre SR javí ako daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou, tzn., že by v SR zdaňoval iba príjmy dosiahnuté zo zdrojov v SR a v krajine, kde je daňový rezident, by tieto príjmy uviedol vo svojom DP v rámci "celosvetových " príjmov.
Je však potrebné poznať krajinu daňovej rezidencie a v prípade, že s touto krajinou máme Zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia, pozrieť čo hovorí táto zmluva .
mamina h.
25.09.07,17:11
- toto ma vyriesene, danovu rezidenciu ma v spanielsku, kde aj plati dan z "celosvetovych" prijmov...
- nevieme, na aky danovy urad mame poslat jeho registraciu, a ci vobec...