kornelia2
25.09.07,17:16
1.Minuly rok 2006 zaplatil konateľ z podnikateľského účtu cestnú daň na svoje súkromne auto, stým že bude davať PHM a služobné cesty. - Ale nevyužil to ani jeden bločik a ani služobnú cestu.
A teraz dostal výzvu od daňového úradu aby zaplatil cestnú daň 5170Sk, ale akurat využíva služobné cesty , ale PHM nedáva len kilometre.
2.Dostali sme výzvu na zaplatenie dani z príjmov PO, ale my sme zaplatili 28.3.2007 ale na zle číslo?Mám dať žiadosť o preúčtovanie z č.účtu na druhe?:(
3.Dojde mi aj nejaka pokuta, ked som dala zlý účet ?
Zoltán Kovács
25.09.07,15:19
1.Minuly rok 2006 zaplatil konateľ z podnikateľského účtu cestnú daň na svoje súkromne auto, stým že bude davať PHM a služobné cesty. - Ale nevyužil to ani jeden bločik a ani služobnú cestu. Ak používa svoje súkromné auto na služ.cesta, tak nemal povinnosť zaplatiť daň z mot.vozidiel. V tomto prípade má štatút zamestnanca.
A teraz dostal výzvu od daňového úradu aby zaplatil cestnú daň 5170Sk, ale akurat využíva služobné cesty , ale PHM nedáva len kilometre. Výzvu dostal preto, lebo DÚ zrejme to eviduje ako firemné auto zaradené do obchodného majetku.
2.Dostali sme výzvu na zaplatenie dani z príjmov PO, ale my sme zaplatili 28.3.2007 ale na zle číslo?Mám dať žiadosť o preúčtovanie z č.účtu na druhe? :(Ak ste zaplatili na nesprávny účet požiadaj o preúčtovanie na správny. Ale pre istotu si skontroluj či ste náhodou nedomrvili var.symbol (DIČ spoločnosti)

......................................
Paula
25.09.07,15:46
DÚ ani nemusel evidovať auto ako zaradené v majetku podnikateľa, stačí, že už bolo prihlásené k dani od r. 2006 a doteraz zrejme nebolo z daň. povinnosti (pre jeho nepoužívanie na podnikanie) odhlásené., resp. nebol oznámený zánik daň. povinnosti.