barto
26.09.07,06:28
Opýtam sa, či môžem dostať nejakú finančnú alebo inú pokutu z DÚ za to, že som nepodala daňové priznanie k DPH včera t.j. 25.09., ale jeden deň neskôr t.j. dnes 26. 09.
Ďakujem
Úplne som na to zabudla, že mám ísť na poštu.
Paula
26.09.07,04:31
Obávam sa, že to DÚ vďačne využije na pokutu. Rovnako je to aj s jednodňovým sklzom pri Prehľadoch a Hláseniach.
barto
26.09.07,04:36
Obávam sa, že to DÚ vďačne využije na pokutu. Rovnako je to aj s jednodňovým sklzom pri Prehľadoch a Hláseniach.

Môžem sa opýtať akú vysokú? Je tam presne stanovená tarifná suma alebo je to tak, že sa vyrubí len za ten jeden deň.
Ďakujem
účtovník 007
26.09.07,04:40
Pozri §35 Zákona o správe daní a popl...konkrétne ods.4 a

(4) Ak daňový subjekt podá daňové priznanie po lehote ustanovenej osobitným zákonom, správca dane mu uloží pokutu vo výške

a) 0, 2 % z dane uvedenej v daňovom priznaní alebo z vlastnej daňovej povinnosti 11ac) uvedenej v daňovom priznaní za každý deň omeškania, až do výšky 10 % z dane uvedenej v daňovom priznaní alebo z vlastnej daňovej povinnosti11ac) uvedenej v daňovom priznaní; výška pokuty môže byť najmenej 2 000 Sk a najviac 1 000 000 Sk,
b) 2 000 Sk, ak daňovému subjektu nevznikla za zdaňovacie obdobie daňová povinnosť alebo vlastná daňová povinnosť podľa osobitného zákona. 11ac)
anto
26.09.07,04:41
Ešte závisí od toho, s akým dátumom tam pracovník na dnes odovzdaný doklad dal pečiatku. Ak so včerajším, tak je to bez pokuty, inak 2000,00 Sk vás neminie. Mali ste sa na neho pekné usmiať, bol by mal dobrý začiatok práce. Horšie ak je ten pracovník žena.
berry
26.09.07,04:41
Ale nám sa tiež raz stalo, že sme na to zabudli, ale zaplatené bolo na čas. A bolo to už dávnejšie. A do dnes nám neprišla žiadna pokuta. :-)
Ale ak príde tak 2000,-
účtovník 007
26.09.07,04:45
Môžem sa opýtať akú vysokú? Je tam presne stanovená tarifná suma alebo je to tak, že sa vyrubí len za ten jeden deň.
Ďakujem
Ja by som radila, nečakaj, zdvihni telefon a zavolaj babe, čo vás má na starosti. Priznania sa ešte aj dnes pečiatkujú so včerajším dátumom, lebo ich až dnes ráno vybrali zo schránky. Skús ju poprosiť. Mne to sama povedala milá teta z DU..." keby ste boli zavolali, ešte sa dalo". Za pokus to stoji.
Paula
26.09.07,04:46
Ale nám sa tiež raz stalo, že sme na to zabudli, ale zaplatené bolo na čas. A bolo to už dávnejšie. A do dnes nám neprišla žiadna pokuta. :-)
Ale ak príde tak 2000,-


No, poznám prípad, kedy pokuta prišla po troch, či štyroch mesiacoch, lebo pokuty za omeškanie podania nielen DP DPH ale aj DP z mot. vozidiel robili "vo väčšej várke" naraz a to aj za starý rok :cool:
berry
26.09.07,04:49
Ano oni ešte dodatočne posielajú pokuty. Minulý rok sa nám stalo, že nám prišla pokuta z roku ´99 . Takže nielen po pár mesiacoch ale aj rokoch :-)))
barto
26.09.07,04:55
Veľakrát sa mi stane, že idem na poštu na poslednú chvíľu t.j. toho 25-teho a až poobede. Poštárka mi párkrát už povedala, že som zmeškala poštu, že už odišiel kuriér. Na podací lístok mi dá pečiatku 25-tého. Bola som tam v posledný deň, splnila som si povinnosť?
Paula
26.09.07,04:58
Veľakrát sa mi stane, že idem na poštu na poslednú chvíľu t.j. toho 25-teho a až poobede. Poštárka mi párkrát už povedala, že som zmeškala poštu, že už odišiel kuriér. Na podací lístok mi dá pečiatku 25-tého. Bola som tam v posledný deň, splnila som si povinnosť?


Pečiatka 25-teho stačí, aj 26-teho, ak by bol 25-ty dňom nepracovným.
Zoltán Kovács
26.09.07,05:00
Veľakrát sa mi stane, že idem na poštu na poslednú chvíľu t.j. toho 25-teho a až poobede. Poštárka mi párkrát už povedala, že som zmeškala poštu, že už odišiel kuriér. Na podací lístok mi dá pečiatku 25-tého. Bola som tam v posledný deň, splnila som si povinnosť?

ÁNo podmienka podania do 25.dňa je splnená, ak poštová pečiatka je z 25.
barto
26.09.07,06:24
Ešte závisí od toho, s akým dátumom tam pracovník na dnes odovzdaný doklad dal pečiatku. Ak so včerajším, tak je to bez pokuty, inak 2000,00 Sk vás neminie. Mali ste sa na neho pekné usmiať, bol by mal dobrý začiatok práce. Horšie ak je ten pracovník žena.

Ďakujem za radu s poštárkou. Dala mi pečiatku so včerajším dátumom aj keď to bola žena. A ďakujem aj ostatným
renatan
26.09.07,06:53
Veľakrát sa mi stane, že idem na poštu na poslednú chvíľu t.j. toho 25-teho a až poobede. Poštárka mi párkrát už povedala, že som zmeškala poštu, že už odišiel kuriér. Na podací lístok mi dá pečiatku 25-tého. Bola som tam v posledný deň, splnila som si povinnosť?

Áno, splnila, teba nezaujíma, kedy to z pošty odíde, hlavne že máš pečiatku 25 v mesiaci.
misolga
26.09.07,07:16
Ale nám sa tiež raz stalo, že sme na to zabudli, ale zaplatené bolo na čas. A bolo to už dávnejšie. A do dnes nám neprišla žiadna pokuta. :-)
Ale ak príde tak 2000,-
Nám prišla za niekoľko dní...
TinkiDinki
26.09.07,07:36
Nevzdávaj sa a hlavne sa nepriznávaj že si zabudla.
evina
26.09.07,08:03
Daňovník môže meškať s podaním daň.priznania z mnohých dôvodov.

Nevzdávaj sa a hlavne sa nepriznávaj že si zabudla.

- zožeň si OČR na dieťa na daný deň u detského lekára
- zožeň si PN na seba

Iné zvieratá sa dokážu takto ospravedlniť pred súdom a nik im nič nemôže...:cool:

Pečiatka je 25-teho, takže nemeškal, ale myslím, že takéto dôvody by určite neprešli...poslať na poštu môžem aj inú osobu a musela by byť PN a na OČR asi celé zdaňovacie obdobie, lebo podanie DP 25-teho je posledný deň , nie však prvý...
Zita5
26.09.07,08:11
My sme v jednom roku prekročili ročný obrat a mali sme povinnosť sa stať zo štvrťročných plátcov DPH na mesačných plátcov DPH/jednalo sa o jedného člena združenia , ktorý bol aktívny vo dvoch združeniach / pokiaľ sa to všetko utriaslo , pozisťovalo či áno alebo nie , tak sme podali o 2 dni neskôr DP DPH ......o mesiac na to sme všetci 7 SZČO dostali pekne pokutu po 2000 Sk ....dokonca tí ,ktorí podávali DP DPH nulové .

Takže tiež si myslím ,že vo Vašom prípade to bude odpoveď DÚ za 2 000 Sk .....;) :)
JAJA11
26.09.07,08:39
ÁNo podmienka podania do 25.dňa je splnená, ak poštová pečiatka je z 25.

Ale ja som mala prípad, keď dotyčný odovzdal DPH s oneskorením 2 dní, na pošte si vybavil pečiatku 25, poslal to doporučene a daňový úrad si žiadal záznam doporučenej pošty a z evidencie zistil, že to 25. nemohlo byť poslané. Pokuta ho neminula. Dnes je evidencia elektronická a neviem, či vedia ženy pri okienku obalamutiť program a lepky. Naozaj je najlepšie odniesť tlačivo na DÚ a pekne poprosiť na podateľni, aby to zapíslai do predchádzajúceho dňa. Tam to ešte ide. A vraj sú väčšinou ochotné. Pokiaľ sa to človeku nestáva často.
TinkiDinki
26.09.07,09:35
Pečiatka je 25-teho, takže nemeškal, ale myslím, že takéto dôvody by určite neprešli...poslať na poštu môžem aj inú osobu a musela by byť PN a na OČR asi celé zdaňovacie obdobie, lebo podanie DP 25-teho je posledný deň , nie však prvý...

Aj DP za celý rok je možné zo zdravotných dôvodov podať neskôr a tiež sú na to 3 mesiace.
evina
26.09.07,09:48
Aj DP za celý rok je možné zo zdravotných dôvodov podať neskôr a tiež sú na to 3 mesiace.

Nechcem, aby sme budili dojem, že je možnosť sa jednoducho ospravedlniť za neskoré podanie DP zdravotnými dôvodmi...
Áno všetko je možné, sú na to však určené postupy...napríklad v prípade DP za celý rok, ktorý tu popisuješ môžem mať predĺženú lehotu na podanie DP, musím však o to požiadať 15 dní pred lehotou na podanie a nie ospravedlňovať sa ex post...
§49 zákona o DzP
3/ Správca dane môže na žiadosť daňovníka alebo z vlastného podnetu predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania alebo hlásenia najviac o tri mesiace, ak ide o žiadosť daňovníka podanú najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2. Ak súčasťou príjmov uvedených v daňovom priznaní sú príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí, môže správca dane predĺžiť lehotu na podanie daňového priznania najviac o šesť mesiacov, ak ide o žiadosť daňovníka podanú najneskôr 15 dní pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania podľa odseku 2. Proti rozhodnutiu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania sa nemožno odvolať.
salka
26.09.07,11:00
mne raz zatvorili daňový úrad "pred nosom", došla som 5 min. po záverečnej a napriek tomu, že 25. sme peniaze previedli pokutu sme dostali.
26. som to tam niesla osobne ráno 10 min. po otvorení úradu a pani na podateľni mi ešte aj dala podpísať nejaké tlačivo že som to priniesla neskoro a že súhlasím s vyrúbením pokuty alebo niečo také! Skoro ma rozdrapilo.:(
iveta22
26.09.07,14:46
Áno. Stačí podať na pošte do polnoci.