tina001
22.02.05,16:02
Som na RD, dcéra bude mať 3 roky 6.mája 2005. Dňa 17.2.2005 mi riaditeľ písomne oznámil, že dňom 25.1.2005 organizácia, s ktorou mám uzatvorenú pracovnú zmluvu, sa zrušila a zlúčila s ďalšou organizáciou. Riaditeľstvo vydalo rozhodnutie o organizačnej zmene a zmene organizačnej štruktúry novovzniknutého subjektu. V rámci tohto rozhodnutia skracujú môj pracovný úväzok na 50 %. Za týchto podmienok po ukončení RD už nemienim nastúpiť do tejto organizácie. Prosím poraďte mi, ako mám postupovať, aby som mohla dostať odstupné.
Luba2
23.02.05,09:01
V prvom rade obratom oznám, že s uvedeným nesúhlasíš a máš záujem sa vrátiť na funkciu, ktorú si vykonávala podľa pracovnej zmluvy.

Ono sa to môže vyvíjať hocijako, ale predpokladám, že sa budú chcieť s Tebou dohodnúť na ukončení pracovného pomeru z organizačných dôvodov, Ty budeš súhlasiť - dohodou z organizačných dôvodov a mala by si dostať odstupné min. vo výške dvojnásobku priemerky. Ale nesmieš urobiť chybu, aby si sa o odstupné nepripravila. Každý krok si s niekym odkonzultuj.

Pozri si podobné príspevky na porade, získaš viac informácií.
tina001
23.02.05,14:57
ďakujem za odpoveď. Aj ja si myslím, že po 7.máji dostanem výpoveď so začiatkom
plynutia výpovednej doby od 1.júna. čo však s tými troma týždňami od 7.mája do
31. mája? Nebudem predsa preberať účtovníctvo novej firmy na tri týždne.
Luba2
24.02.05,08:12
No tak sa s firmou dohodni, že odídeš z organizačných dôvodov ale dohodou k tomu dňu /napr. k 6.máju/, kedy Ti končí RD. Dostaneš odstupné a nemusíš tri týždne preberať agendu. Ale počkaj najprv na ich ponuku, aby si niečo nepokazila.
tina001
31.03.05,16:48
Znova prosím o pomoc. Oznámila som zamestnávateľovi, že so zmenou pracovnej
zmluvy nesúhlasím. Reakcia bola, že môžem byť rada, že mi vôbec nejakú prácu
dávajú a že keď sa mi nepáči, mám dať výpoveď. Prosím vás, akú mám možnosť,
aby mi výpoveď dal zamestnávatel?
ALDA
01.04.05,09:41
Si spokojná??? Spýtaj sa p.Mihála!!
Čau
Luba2
01.04.05,11:44
A prečo by si dala výpoveď Ty? Ty si len oznámila, že nesúhlasíš s tým, čo Ti navrhli a v tom prípade Ti musia oni prideľovať prácu podľa pracovnej zmluvy. A keď Ti tú prácu prideliť nevedia, tak Ti jednoducho musia dať výpoveď z organizačných dôvodov oni. A Ty potom môžeš postupovať tak, ako som Ti napísala vyššie. /aby si dostala nejaké odstupné/.
tina001
03.06.05,16:21
Pred niekoľkými mesiacmi som prosila o pomoc a Ľuba 2 mi poradila a to veľmi dobre. Dnes som dostala odstupné a preto sa chcem aspoň takto poďakovať.
Luba2
06.06.05,07:27
Tina, rado sa stalo, želám Ti veľa šťastia.