36marika
22.02.05,16:35
Prosím Vás o radu: Mesiac 1-9/2004 nezamnestnaný
10-12/2004 príjem z MaĎarska. Moja otázka. Treba podať daňové priznanie ? Na potrvrdení z Maďarska sa nachádza aj kolonka preddavok na daň. Môže sa tu v SR uplatniť?
Zuziana
22.02.05,15:53
Musí podať daňovvé priznanie - ak nemal iné prímy, len zo závislej činnosti v zahraničí - potom typ A, s tým že na daň použije bud zápočet alebo vyňatie - podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia. Samozrejme, že má nárok na odpočítateľnú položku.
Mám tu poznámky zo školenia:
Zápočet - Poľsko, ČR, Austrália, Belgicko
Vyňatie: Francúzsko, Holandsko, Rakúsko, Nemecko
Maďarsko lektorka nespomenula.
36marika
22.02.05,17:19
Keď dobre rátam, vychádza to tak, že daň bude 0,- a zaplatený preddavok je asi okolo 1.500,- v prepočte na Sk. Aj tento zaplatený preddavok môžem uviesť na DP ? Ak som dobre počula, zaplatený preddavok v zahraničí sa u nás nevracia. Je to pravda ? Čo s týmto preddavkom?
Jara
23.02.05,07:48
Keď dobre rátam, vychádza to tak, že daň bude 0,- a zaplatený preddavok je asi okolo 1.500,- v prepočte na Sk. Aj tento zaplatený preddavok môžem uviesť na DP ? Ak som dobre počula, zaplatený preddavok v zahraničí sa u nás nevracia. Je to pravda ? Čo s týmto preddavkom?Marika, tento preddavok nie je preddavok na Slovensku, lebo ak dobre čítam, tak príjem v SR nebol žiadny. Čiže na daň. priznaní máš kolonku - Výpočet dane uznanej na zápočet alebo vyňatej zo zdrojov v zahraničí, tam to uvedieš podľa toho o aku krajinu ide ale preštuduj zmluvy o dvojitom zdanení medzi štátmi, lebo ich tam máš viac a ak Ti aj vyjde preplatok na dani, tak ten sa nevracia, len započítava na tuzemsku daň. povinnosť.:p

Prepáč, teraz som si všimla že vlastne máš len Maďarsko. Takže si to prepočítaj, ak nebol príjem vyšší ako 40.416,- nepodáva DP ak áno, podáva, nárok na odp. položku má lebo predtým bol nezamestnaný, ale neplatil nijaké preddavky takže žiadnu daň mu nevrátia.
anka
23.02.05,08:19
Moze mi niekto poradit, kde by som nasla zmluvu o zamedzeni zdanenia medzi SR a Nemeckom?
Jara
23.02.05,08:27
Moze mi niekto poradit, kde by som nasla zmluvu o zamedzeni zdanenia medzi SR a Nemeckom?Poradca 5-6 r. 2005 strana 394 je tam Nemecko, ale aj rôzne iné krajiny. Píšem preto, lebo už tu bolo aj Maďarsko, tak hádam to pomôže viacerym...:o :o :o