grušina
26.09.07,08:41
Dobrý deň,

potrebujem sa uistiť - Nakupujeme tovar od zahraničnej firmy, ktorá však má pridelené slovenské IČO DPH. Vystavili mi dobropis na tovar, ktorý sme im reklamovali a na tomto dobropise nieje vyčíslené DPH. Podľa mňa by tam malo byť. Oni to odôvodňujú tým, že reklamovaný tovar bol kúpený a odobraný ešte v r.2006.

Ďakujem za všetky rady a názory
berry
26.09.07,06:52
Aj podľa mňa by tam malo byť. Iba ak v roku 2006 by neboli platitelia dph. Tzn, že vám to fakturovali bez dph.
betka
26.09.07,09:52
par.25-oprava ZD.

(6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.

Nefakturovali DPH, pretože sa dodavateľ s odberateľom písomne dohodli, že sa ZD a daň nebudú opravovať
zuhl
20.01.08,14:35
Ahojte, mám fa z Čiech na opravu zo dňa 5.11, tak som použila kurz z toho dňa a DPH som zaúčtovala normálne aj do zd. obchodov aj do odp. dane, ale oni poslali dobropis na tú fa zo dňa 19.11. Mám dať kurz z tohto dňa a potom nebude vadiť, že DPH nebude rovnaká?
Paula
20.01.08,22:01
Ahojte, mám fa z Čiech na opravu zo dňa 5.11, tak som použila kurz z toho dňa a DPH som zaúčtovala normálne aj do zd. obchodov aj do odp. dane, ale oni poslali dobropis na tú fa zo dňa 19.11. Mám dať kurz z tohto dňa a potom nebude vadiť, že DPH nebude rovnaká?



O dobropise účtujeme dňom jeho prijatia a použijeme kurz faktúry, s ktorou súvisí.
jess
15.06.09,13:11
Počas roku nám firma zle vystavovala faktúry na tovar, kde boli nesprávne vyčíslené zľavy. Teraz urobili jeden dobropis, ktorý sa však týka asi 12-tich faktúr. Na tomto dobropise je jedna suma a mám tu napísané : "Dobropisujeme vám zle fakturovanú zľavu v sume napr. 500 EUR". ...a týka sa to týchto faktúr ......... účtujem spôsobom A a polovica tovaru je už predaná.

Na aký účet mám zaúčtovať dobropis a čo so skladovými cenami ?

Ďakujem.
jess
16.06.09,06:20
posúvam....
betka
16.06.09,14:01
Závisíi od spôsobu, kt. účtujete, či účtujete ako odberateľ dobropis cez 315, alebo cez 321.
Vyriešila by som spôsobom: ak bol tovar spotrebovaný:
- 315/504 (znížia sa mi náklady na predaný tovar, z titulu zľavy)
- alebo -504/-321.

- ak tovar nebol spotrebovaný, cez 132.