AdaG
22.02.05,17:50
Poraďte, akým spôsobom dostanem do pokladne české koruny, keď žiaden doklad o výmene ani prevode nemám. Od šéfa a zamestnancov mám len doklady o nákupe v ČR.
Napadol ma vklad podnikateľa (JÚ), ale akým kurzom mám v tom prípade urobiť prepočet?
Keď účtujem bložky z ČR, ako platca DPH si môžem dať do nákladov len bez českej DPH?
V ČR nemajú povinnosť registračných pokladníc. Mám ako doklad za ubytovanie len "STVRZENKU" vypísanú rukou (niečo ako príjmový doklad), kde je vyčíslená aj ich DPH. Uznajú mi tento doklad u nás?
ĎAKUJEM!
Paula
22.02.05,17:23
Nákupy spotrebného charakteru (PHM, parkovné, lístky MHD, ubytovanie....) - spravidla sa týkajú služobnej cesty, prepočítavam (vrátane českej DPH) na slov.koruny kurzom NBS podľa dňa nákupu. Nie je potrebná valutová pokladňa. Niekto prepočítava celkovú sumu na CP kurzom v posledný deň služ.cesty.
alica
23.02.05,11:56
My sme dotovali valutovú pokladňu a použili sme kurz NBS ku dňu uskutočnenia účt. prípadu. Myslím že devíz. zákon hovorí o nejakej hranici /tuším najviac 5.000,- sk jednorázovo/ ale neviem či to niekto dodržiava.
AdaG
23.02.05,15:42
Aby som upresnila, mne sa jedná o nákup náradia pre pracovníkov v ČR. Niekde na Porade v časti DPH som čítala, že nárok na DPH z českých bločkov nemám. Ale logicky mi vyplýva, že by som si mohla dať do nákladov celú sumu vrátane DPH prepočítanú na Sk. Čo vy na to?