sonab
26.09.07,10:23
Prosim o odpoved na nasledovne: na cestovnom prikaze v casti zaciatok cesty /miesto, datum, cas/ sa ma vyplnat ako miesto bydlisko /ak zamestnanec zacinal pracovnu cestu z miesta bydliska niekam/ alebo tam musi byt ako miesto zaciatku cesty uvedene miesto pracoviska zamestnanca.

Ospravedlnujem sa, mozno je to pre niekoho samozrejme, ale v nasej organizacii sa na toto nazory roznia...

Vopred vdaka.
Chobot
26.09.07,09:11
Prosim o odpoved na nasledovne: na cestovnom prikaze v casti zaciatok cesty /miesto, datum, cas/ sa ma vyplnat ako miesto bydlisko /ak zamestnanec zacinal pracovnu cestu z miesta bydliska niekam/ alebo tam musi byt ako miesto zaciatku cesty uvedene miesto pracoviska zamestnanca.

Ospravedlnujem sa, mozno je to pre niekoho samozrejme, ale v nasej organizacii sa na toto nazory roznia...

Vopred vdaka.

Práve včera som písal odpoveď na rovnakú otázku tejto téme:

http://www.porada.sk/t61457-kniha-jazd-a-zaciatok-cesty.html

Podľa etiky porady Treba najprv skúsiť nájsť na porade odpoveď a až potom zakladať novú tému.

Ale dám to sem ešte raz:

Zákon o cest. náhradách § 3 ods. 1:

"(1) Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce, čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty. Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca."

Podľa tohto ustanovenia môže byť začiatok cesty aj v mieste sídla firmy, alebo aj z miesta bydliska konateľa, ak je to s ohľadom na oprávnené záujmy účastníka SC - teda, aby nemusel napr. ráno o šiestej najprv prísť do práce. Záleží len od vedenia firmy.