Stani3
26.09.07,10:31
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, či sa tlačivo o PN (červené) posiela sociálnej poisťovni i v tom prípade, že PN trvá len týždeň, a náhradu mzdy platí zamestnávateľ.
Ďakujem.
Tweety
26.09.07,08:45
Nie, neposiela, ostáva u zamestnávateľa. Náhradu počas DPN maxim. do 10 KD prepláca zamestnávateľ, SP prepláca až nemocenské od 11. KD.
Zoltán Kovács
26.09.07,08:46
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, či sa tlačivo o PN (červené) posiela sociálnej poisťovni i v tom prípade, že PN trvá len týždeň, a náhradu mzdy platí zamestnávateľ.
Ďakujem.

Ak práceneschopnosť trvá menej ako 10 dni, tak sa do SP neposiela hlásenie, a ani potvrdenie o príjme, nakoľko náhradu za nemoc platí amestnávateľ.
Katy a R
26.09.07,09:11
Iba ak by si mala aj druhé poistenie (dobrovoľné NP, prípadne SZČO) – vtedy odovzdávaš ďalšie tlačivo hneď na SP – z tohto poistenia platí nemocenské od 1. dňa SP.
Zuzana Boháčová
23.10.07,13:44
Dobrý deň,poraďte mi prosím.
SZČO má od včera 22.10 PN. Na Soc.poisťovňu treba doručiť obidve časti PN-ky od lekára?
červenú žiadosť o nemocenské (zaškrtnem)
čiernu žiadosť o náhradu príjmu pri PN
?

Na obidvoch papieroch je dole dátum, odtlačok pečiatky a podpis zamestnávateľa.
Tam sa dáva pečiatka a podpis?Veď zamestnávateľa nemá.. čo s tým?má to podpísať SZČO?

Výšku odvodov za tento mesiac (október),kedy má SZČO PN, si musí sama vypočítať-prepočíta na počet dní mesačný preddavok a ďalší mesiac zaplatí o to nižšiu čiastku?
:confused:
Vopred pekne ďakujem za rady
Zuzana Boháčová
23.10.07,16:45
Dobrý deň,poraďte mi prosím.
SZČO má od včera 22.10 PN. Na Soc.poisťovňu treba doručiť obidve časti PN-ky od lekára?
červenú žiadosť o nemocenské (zaškrtnem)
čiernu žiadosť o náhradu príjmu pri PN
?

Na obidvoch papieroch je dole dátum, odtlačok pečiatky a podpis zamestnávateľa.
Tam sa dáva pečiatka a podpis?Veď zamestnávateľa nemá.. čo s tým?má to podpísať SZČO?

Výšku odvodov za tento mesiac (október),kedy má SZČO PN, si musí sama vypočítať-prepočíta na počet dní mesačný preddavok a ďalší mesiac zaplatí o to nižšiu čiastku?
:confused:
Vopred pekne ďakujem za rady

posúvam ďalej
mysimis
23.10.07,16:58
Dobrý deň,poraďte mi prosím.
SZČO má od včera 22.10 PN. Na Soc.poisťovňu treba doručiť obidve časti PN-ky od lekára?
červenú žiadosť o nemocenské (zaškrtnem)
čiernu žiadosť o náhradu príjmu pri PN
?

Na obidvoch papieroch je dole dátum, odtlačok pečiatky a podpis zamestnávateľa.
Tam sa dáva pečiatka a podpis?Veď zamestnávateľa nemá.. čo s tým?má to podpísať SZČO?

Výšku odvodov za tento mesiac (október),kedy má SZČO PN, si musí sama vypočítať-prepočíta na počet dní mesačný preddavok a ďalší mesiac zaplatí o to nižšiu čiastku?
:confused:

Vopred pekne ďakujem za rady

Do SP odovzdáš len červenú časť PN /čierna zostáva SZČO/ a tam kde je otlačok pečiatky a podpis zamestnávateľa nedávaš nič. Akurát je potrebné, aby si doklad podpísal /opačná strana červenej časti/.
Za október si bude platiť odvody do 08.11.2007 a čiastku si vypočíta tak, že mesačnú sumu ktorú odvádza vydelí 31 a vynásobí 21. Zaokrúhli sa to nahor.
Zoltán Kovács
23.10.07,16:59
Dobrý deň,poraďte mi prosím.
SZČO má od včera 22.10 PN. Na Soc.poisťovňu treba doručiť obidve časti PN-ky od lekára?
červenú žiadosť o nemocenské (zaškrtnem)
čiernu žiadosť o náhradu príjmu pri PN
?

Na obidvoch papieroch je dole dátum, odtlačok pečiatky a podpis zamestnávateľa.
Tam sa dáva pečiatka a podpis?Veď zamestnávateľa nemá.. čo s tým?má to podpísať SZČO?

Výšku odvodov za tento mesiac (október),kedy má SZČO PN, si musí sama vypočítať-prepočíta na počet dní mesačný preddavok a ďalší mesiac zaplatí o to nižšiu čiastku?
:confused:
Vopred pekne ďakujem za rady

Posielaš iba červenú čast, a treba aj podpísať tam kde je uvedený zamestnávateľ.
Zuzana Boháčová
23.10.07,18:38
Posielaš iba červenú čast, a treba aj podpísať tam kde je uvedený zamestnávateľ.

takže podpisuje obidve strany,ok?
aj ako zamestnavatel,aj ako poistenec,ano?
a datum,moze byt aj zajtrajsi,ked da PN do Socialky,vsak?

na druhej strane je ze:
"vyhlasujemze narok na nemocenske a urazovy priplatok si uplatnujem,neuplatnujem aj z ineho poistenia -
asi treba zaskrtnut neuplatnujem /myslim ze si neuplatnuje,ale neviem,akeho poistenia konkretne sa to moze tykat?/

dakujem
Zuzana Boháčová
24.10.07,12:31
takže podpisuje obidve strany,ok?
aj ako zamestnavatel,aj ako poistenec,ano?
a datum,moze byt aj zajtrajsi,ked da PN do Socialky,vsak?

na druhej strane je ze:
"vyhlasujemze narok na nemocenske a urazovy priplatok si uplatnujem,neuplatnujem aj z ineho poistenia -
asi treba zaskrtnut neuplatnujem /myslim ze si neuplatnuje,ale neviem,akeho poistenia konkretne sa to moze tykat?/

dakujem

no tak pre info
bola som dnes na Socialke
zobrali mi obidve tlačiva-aj červene,aj čierne
podpis SZČO len na druhej strane tlačiva-na obidvoch tlačivach-podpis ako poistenec a zamestnanec
zašrtnuť "neuplatňujem"-keďže nema viacerych platiteľov soc.poist.
mysimis
24.10.07,12:38
no tak pre info
bola som dnes na Socialke
zobrali mi obidve tlačiva-aj červene,aj čierne
podpis SZČO len na druhej strane tlačiva-na obidvoch tlačivach-podpis ako poistenec a zamestnanec
zašrtnuť "neuplatňujem"-keďže nema viacerych platiteľov soc.poist.

Zuzanka, asi každá SP postupuje podľa uvedeného ináč. Ja sa čiernu časť
ani nesnažím odovzdávať, nakoľko mi ju vždy vracali späť. Ostatné je presne tak ako som Ti uviedla.
Zuzana Boháčová
24.10.07,12:48
Zuzanka, asi každá SP postupuje podľa uvedeného ináč. Ja sa čiernu časť
ani nesnažím odovzdávať, nakoľko mi ju vždy vracali späť. Ostatné je presne tak ako som Ti uviedla.


asi ano:)
zsazsula
27.11.07,11:23
Ahojte ja mám taký zvláštny prípad zamestnanec priniesol potvrdenie o PN ani som si nevšimla a dnes pozerám na potvrdení je zle vypísaný názov aj adresa zamestnávateľa marodoval iba 5 dni mam mu to uznať alebo to vrátiť aby to dal opraviť ???? Ď.Pekne
michelle84
27.11.07,11:31
Záleží od toho, ako zle je vypísaný názov zamestnávateľa. Či ide o úplne iný názov alebo len preklep v názve.
zsazsula
27.11.07,11:47
úplne iný názov ale ja sa obavám iba toho , že dnes sme toho zamestnanca prepustili a keď mu to pošlem poštou tak nám to vobec ani nevráti tak neviem ako to mám vyriešiť
michelle84
27.11.07,11:54
Ja by som z toho takú vedu nerobila. Ručne oprav názov aj sídlo, daj hviezdicku a podpíš sa. Ide o 5 dní PNky a hlavné je, že ti ju zdokladoval zamestnanec. Mne sa tiež stáva, že je zle vypísaný názov, ale namiesto W mi dajú len obyčajné V, takže to sa dá. Ak by Ti to stále vŕtalo hlavou, tak skús zavolať tomu lekárovi, či si to nemôžeš prísť k nemu opraviť. Niekedy zamestnanci ani nevedia, ako sa volá ich zamestnávateľ.