marcuso
26.09.07,10:31
Prerabame RD svojpomocne, izbu po izbe s tým, že v niektorých izbách budem podlahy dorábať dodatočne. Dvere však potrebujeme už teraz.
Akým spôsobom by som mal riešiť obložkové zárubne? Viem,že najlepšie je to až keď sú podlahy hotové,ale to je problém. Osadiť obložkové zárubne tak,aby boli nejakých 5 mm nad predpokladanou budúcou podlahou a potom použiť tmel, alebo ich dorazit na bet. poter alebo ako by ste to riešili?
dik
Zoltán Kovács
26.09.07,08:49
Prerabame RD svojpomocne, izbu po izbe s tým, že v niektorých izbách budem podlahy dorábať dodatočne. Dvere však potrebujeme už teraz.
Akým spôsobom by som mal riešiť obložkové zárubne? Viem,že najlepšie je to až keď sú podlahy hotové,ale to je problém. Osadiť obložkové zárubne tak,aby boli nejakých 5 mm nad predpokladanou budúcou podlahou a potom použiť tmel, alebo ich dorazit na bet. poter alebo ako by ste to riešili?
dik

Tento problém som riešil, aj riešim. Staviame dom, v ktorom už aj bývame. Zárubne som osádzal tak, že som podložil do takej výšky ako bude podľaha, konkrétne dlažba u nás. Keď sa zárubňa zlepí, po 24 hodín tú podložku kludne môžeš odstrániť. Drží to. Výplň medzi zárubňou a stenou otvoru som vyplnil montážnou penou. Ale pred tým treba zárubňu "vyšprjcovať" aby tá pena ju nestlačila.
marcuso
26.09.07,09:06
a mas aj skusenost s tym, keby si pod takuto zaruben montoval laminatovu podlahu,resp. drevenu click system? dlazba sa da lahsie podsunut, neviem ako mi to vsak pojde pri parketach
Zoltán Kovács
26.09.07,09:09
a mas aj skusenost s tym, keby si pod takuto zaruben montoval laminatovu podlahu,resp. drevenu click system? dlazba sa da lahsie podsunut, neviem ako mi to vsak pojde pri parketach

Myslím si, že aj lam.podlaha s click systémom pôjde ľahko, sice skúsenosť s tým nemám.
Chobot
26.09.07,09:35
Myslím si, že aj lam.podlaha s click systémom pôjde ľahko, sice skúsenosť s tým nemám.

Ja som menil laminátové parlety v jednej izbe. Tiež máme také zárubne. Starú podlahu nebol problém vytiahnuť spod zárubne. Nebolo ťažké podsunúť ani tú novú, treba si len dať pozor, aby si nekončil pri tej zárubni, lebo podlahu tam treba podsunúť. Keby si pri dverách končil, tak ju už nepodsunieš.
borob
27.09.07,06:03
Da sa to orežies perka na parkete čiastočne aby si zrušil klik ale aby tam perko ostalo a pred montažou natrieš parketovým lepidlom ako "za starých časov" drži to bez problemov. samozrejme musiš dodržať rovinnosť podkladu aby to neplavalo.
Boro