lianett
26.09.07,11:37
Ahojte,

Chcel by som sa spytat v akej vyhláške alebo opatreni sa dozviem o sadzbe stravneho v cudzej mene v časovom pásme od 05-12 hod a od 12-18 hod. V opatrení MF SR č.641/2007 sú zákl.sadzby stravného ale neviem sa zatial dopatrat, kde najdem znížené sadzby pre uvedene pasma. Malo by to byt stanovené MF PSVaR? Prosim poradte, ja hladam, ale potrebujem to pomerne rychlo.

Vdaka
lianett
26.09.07,09:47
Neviem sa ešte dopatrat k sume základnej náhrady pre jednostopové vozidlá, poradte mi, prosim, kde hladat.

Vdaka
gabriela7755
26.09.07,09:47
do 6 hodín - 25%, od 6-12 hod 50%, nad 12 hod. 100% základnej sadzby
Andyke
26.09.07,09:48
Zákon o cest.náhr. 283/2002 § 13
lianett
26.09.07,10:06
Velka vdaka,

Ešte k sume základnej náhrady pre cestné motorové vozidlá som si chcel len overit, našiel som Opatrenie č.260/2004, tam je suma zakladnej náhrady pre jednostopové vozidlá 1,70 Sk/km. Je to opatrenie zo dňa 08.04.2004, ešte stále platí?

Vopred ďakujem
Chobot
26.09.07,10:26
Velka vdaka,

Ešte k sume základnej náhrady pre cestné motorové vozidlá som si chcel len overit, našiel som Opatrenie č.260/2004, tam je suma zakladnej náhrady pre jednostopové vozidlá 1,70 Sk/km. Je to opatrenie zo dňa 08.04.2004, ešte stále platí?

Vopred ďakujem

Áno, platí to. Tieto náhrady zatiaľ neboli novelizované.

A krátenie stravného pre tuzemské cesty máš uvedené v § 5 ods. 6 a 7.
lianett
26.09.07,10:43
Ešte by som si rád overil výpočet ceny za km.V starom zákone o cestovných náhradách č.119/1992 v § 7, odst. 2 bol:

Výpočet ceny za km=sadzba základnej náhrady+(spotreba podľa TP/100*cena benzínu)

Je to v poriadku aj dnes, podľa nového zákona?, priznám sa, študujem si Zákon č.283/2002, ale zatiaľ som tam pokyn k prepočtu nikde nevidel.Je to niekde inde?

Dakujem
Johanka
26.09.07,11:35
Ešte by som si rád overil výpočet ceny za km.V starom zákone o cestovných náhradách č.119/1992 v § 7, odst. 2 bol:

Výpočet ceny za km=sadzba základnej náhrady+(spotreba podľa TP/100*cena benzínu)

Je to v poriadku aj dnes, podľa nového zákona?, priznám sa, študujem si Zákon č.283/2002, ale zatiaľ som tam pokyn k prepočtu nikde nevidel.Je to niekde inde?

Dakujem
Mne sa zdá, že v Zákone o cestovných náhradách je napísané dosť:
§ 7
Náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách


(1) Ak sa zamestnanec písomne dohodne so zamestnávateľom, že pri pracovnej ceste použije cestné motorové vozidlo okrem cestného motorového vozidla zamestnávateľa, patrí mu základná náhrada za každý 1 km jazdy (ďalej len "základná náhrada") a náhrada za spotrebované pohonné látky.

(2) Sumu základnej náhrady pre jednostopové vozidlá a trojkolky a pre osobné cestné motorové vozidlá podľa odseku 1 ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo; opatrenie sa vyhlási uverejnením jeho úplného znenia.6) Pri použití prívesu k osobnému cestnému motorovému vozidlu sa základná náhrada zvýši o 15 %.

(3) Sumu základnej náhrady pri nákladných automobiloch a autobusoch dohodne zamestnávateľ so zamestnancom.

(4) Náhrada za spotrebované pohonné látky patrí zamestnancovi podľa cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla, prepočítaných podľa spotreby pohonných látok (ďalej len "spotreba") uvedenej v technickom preukaze cestného motorového vozidla takto:

a) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba len podľa príslušnej slovenskej technickej normy, na výpočet sa použije spotreba podľa tejto normy; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa spotreba určená podľa slovenskej technickej normy zvýši o 40 %,
b) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa slovenskej technickej normy aj predpisu EHK alebo len podľa predpisu EHK, na výpočet sa použije spotreba podľa predpisu EHK vypočítaná aritmetickým priemerom; pri jazde cestného motorového vozidla v meste sa použije spotreba určená na jazdu v meste,
c) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa smerníc ES, na výpočet sa použije spotreba zodpovedajúca príslušnému cyklu premávky alebo kombinácii jednotlivých cyklov premávky uvedených v príslušnej smernici ES, odvodených od konkrétneho režimu jazdy cestného motorového vozidla,
d) ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba podľa inej normy, na výpočet sa použije spotreba určená na rýchlostný režim jazdy cestného motorového vozidla zodpovedajúci prevažujúcim podmienkam pracovnej cesty.

(5) Ak je pohonnou látkou plyn alebo plyn v kombinácii s inou pohonnou látkou, spôsob výpočtu náhrad za spotrebované pohonné látky za jednotlivé pohonné látky dohodne zamestnávateľ so zamestnancom na základe podmienok pracovnej cesty, cien pohonných látok platných v čase použitia cestného motorového vozidla a spotreby. Ak je v technickom preukaze cestného motorového vozidla uvedená spotreba oboch pohonných látok podľa smerníc ES, pri dohode medzi zamestnancom a zamestnávateľom sa prihliadne aj na túto spotrebu.

(6) Ak technický preukaz cestného motorového vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa technického preukazu cestného motorového vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky.

(7) Výsledná suma základnej náhrady a výsledná suma náhrady za spotrebované pohonné látky sa zaokrúhľuje na celé koruny nahor.

(8) Zamestnávateľ môže so zamestnancom písomne dohodnúť poskytovanie náhrady za použitie cestného motorového vozidla v sume zodpovedajúcej cene cestovného lístka pravidelnej verejnej dopravy.
lianett
26.09.07,17:05
ďakujem, čítal som to povrchne, teraz mi je to už jasné.