marcuso
26.09.07,10:43
Poradte, co treba robit, ak stolar nedoda to co ma, taha ma uz od augusta za nos, najprv mi sluboval sluboval stale to presuval a najnovsie uz vobec nekomunikuje. Mam s nim podpisanu zmluvu o dielo, objednavku. Na objednavke mam potvrdene ze prebral zalohu, dufam ze to staci...
Poslal som mu list, aby sa k urcitemu datumu vyjadril, ci vrati peniaze alebo doda vyrobky...ak nie, tak mu zmluvu vypovedam a podam trestne oznamenie pre podozrenie z podvodu. Ak mi neodpovie, co by bolo podla vas najlepsie urobit?
Zoltán Kovács
26.09.07,09:01
Poradte, co treba robit, ak stolar nedoda to co ma, taha ma uz od augusta za nos, najprv mi sluboval sluboval stale to presuval a najnovsie uz vobec nekomunikuje. Mam s nim podpisanu zmluvu o dielo, objednavku. Na objednavke mam potvrdene ze prebral zalohu, dufam ze to staci...
Poslal som mu list, aby sa k urcitemu datumu vyjadril, ci vrati peniaze alebo doda vyrobky...ak nie, tak mu zmluvu vypovedam a podam trestne oznamenie pre podozrenie z podvodu. Ak mi neodpovie, co by bolo podla vas najlepsie urobit?

Môžeš sa obrátiť napríklad na Slovenskú obchodnú inšpekciu, ale samozrejme to môžeš riešiť aj súdnou cestou. Na nasledujúcom linku sú celkom užitočné informácie:

http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1652
duves
26.09.07,09:31
... zmluvu vypovedam a podam trestne oznamenie pre podozrenie z podvodu. Ak mi neodpovie, co by bolo podla vas najlepsie urobit?

Mas pravo urobit to co mate napisane ci dohovorene v zmluve a ostatne veci rieši občiansky, resp.obchodny zakonnik. Urcite nemozes nanho podat trestne oznamenie.