Zuzana Kašická
26.09.07,13:32
Ahojte. Neviete mi poradiť? Ak si niekto zakúpi nové auto a je napísané na manželku a manžel si otvoril živnosť, aká je najlepšia možnosť si uplatniť svoje náklady? Treba podpísať zmluvu o prenájme vozidla ( nájomné do nákladov ) alebo vyplatiť cestnú daň? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla, keďže auto je na manželku. Ďakujem krásne za odpoveď. Zuzana
Johanka
26.09.07,11:41
Ahojte. Neviete mi poradiť? Ak si niekto zakúpi nové auto a je napísané na manželku a manžel si otvoril živnosť, aká je najlepšia možnosť si uplatniť svoje náklady? Treba podpísať zmluvu o prenájme vozidla ( nájomné do nákladov ) alebo vyplatiť cestnú daň? Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla, keďže auto je na manželku. Ďakujem krásne za odpoveď. Zuzana
Ak nemajú zrušené BSM - bezpodielové spoluvlastníctvo manželov - tak je MV majetkom obidvoch manželov.
Daňová povinnosť pre daň z MV vzniká v deň prvého použitia na podnikanie.
Johanka
26.09.07,11:42
Zuzana Kašická
26.09.07,11:54
Johanka veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Slavena
08.10.07,12:10
Prosím všetkých majiteľov MV značky FORD o pomoc. Už naozaj neviem na koho sa mám obrátiť, mám osvedčenie o evidencii MV, nemám tam však údaj o spotrebe paliva. Jedná sa o FORD Mondeo ročník 1997, benzín, zdvihový objem valcov 1796 cm3. Na internete som si našla v inzerátoch, že spotreba by mala byť 7,5 l/100 km. Ale ja potrebujem nejaký rukolapný dôkaz, najlepšie Osvedčenie od podobného MV.
Johanka
08.10.07,12:31
Možno o tom nevieš, ale rukolapný dôkaz nepotrebuješ :) , stačí interná smernica. Pozri tu
http://www.porada.sk/t56741-usmernenie-drsr-k-19-ods-2-pism-l-zodp-spotrebovane-phl.html