Vladimír Ozimý
26.09.07,14:07
Ahojte

ako neziskovka sme dostali 2000 sk pokutu lebo sme o 5 dní poslali neskôr jeden prehľad o zrazených preddavkoch...rád by som vedel či ste už niekto nemali skúsenosť s týmto odvolaním a ako argumentovať myslím že ako neziskovke by nám to mohlo prejsť či nie?
Papči
26.09.07,12:24
Máte dve možnosti. Buď zaplatíte pokutu, alebo napíšete žiadosť o odpustenie pokuty (aj so zdôvodnením), priložíte k nej 500,- Sk kolok a čakáte na rozhodnutie. Mne sa to podarilo, takže držím palce.
Vladimír Ozimý
26.09.07,12:46
a podľa ktorého paragrafu mám žiadať o odpustenie pokuty? nedá sa odvolať aj bez tých 500 Sk :)
iveta22
26.09.07,14:41
Bez správneho poplatku to nejde. Odpustenie je isté. Odvolanie tiež - určite neprejde.
cloe
26.09.07,14:43
Bez správneho poplatku to nejde. Odpustenie je isté. Odvolanie tiež - určite neprejde.

Ako to myslíš?
Vladimír Ozimý
27.09.07,14:14
prosim potrebujem to zajtra poslat aspoň ako napísať tú žiadosť boli by ste moc milí...nemám s týmto skúsenosti ani čas...lietam hore dole moc by ste mi pomohli...dakujem
vikinka
27.09.07,14:25
§ 103 správa daní a popl.
d3 !Ur3
27.09.07,14:33
Odvolaním môže uspieť tiež. Pokuta bola uložená preto, lebo správny orgán ex offo ju ukladá /z úradnej povinnosti/.Správny poplatok sa neplatí, pokiaľ mi pamäť siaha.

M I E R
iveta22
27.09.07,14:55
Pokiaľ bol prehľad podaný skutočne oneskorene, s odvolaním nie je šanca uspieť, pretože DÚ bol v zmysle zákona povinný uložiť pokutu. Ak pokuta nebola zaplatená, je možné predložiť žiadosť o jej odpustenie a zaplatiť správny poplatok. Lehota pre podanie žiadosti nie je určená. Na ustanovenie zákona sa nemusíš odvolať, ale môžeš uviesť poľahčujúce okolnosti. Stačí skutočne len veľmi stručná žiadosť. Zo skúseností viem, že pokuty v takejto výške DÚ zvyčajne odpúšťajú.
d3 !Ur3
27.09.07,15:16
Ja som to podobnú vec riešil cestou odvolania, za podanie ktorého sa neplatí poplatok. Uspel som, ale musím dodať, že prehľad, ktorého včasné podanie bolo opomenuté bol "nulový".

M I E R
Vladimír Ozimý
28.09.07,05:14
mám taký pocit že bol nulový výkaz aj u nás no pozriem to a rozhodnem s dalším postup aj tak Ďakujem...
blcha
28.09.07,06:34
No vidíte, a my sme podali prehľad včas a aj tak sme dostali pokutu. Keď sme sa odvolali a dokazovali podacím lístkom z pošty, tak si daňový úrad vyžiadal dôkaz o tom, čo bolo obsahom obálky. Zaujímavé je, že sme poslali v jednej obálke prehľad aj ročné hlásenie, jedno dostali a za druhé nám naparili pokutu.
Ako mám dokázať obsah obálky spred 9 mesiacov (našu knihu odoslanej pošty neakceptujú) ??
FAA
28.09.07,06:49
No vidíte, a my sme podali prehľad včas a aj tak sme dostali pokutu. Keď sme sa odvolali a dokazovali podacím lístkom z pošty, tak si daňový úrad vyžiadal dôkaz o tom, čo bolo obsahom obálky. Zaujímavé je, že sme poslali v jednej obálke prehľad aj ročné hlásenie, jedno dostali a za druhé nám naparili pokutu.
Ako mám dokázať obsah obálky spred 9 mesiacov (našu knihu odoslanej pošty neakceptujú) ??

Obávam sa, že to nedokážeš. Po skúsenostiach už posielam každý doklad osobitne. Na úradoch sú tiež len ľudia, a pri tých množstvách dokladov sa stane, že niektorý nesprávne založia.
mbv
28.09.07,07:02
mám taký pocit že bol nulový výkaz aj u nás no pozriem to a rozhodnem s dalším postup aj tak Ďakujem...

Ja som mala podobný prípad v dvoch firmách a v jednej sme s odvolaním uspeli a v druhej nie. Daňový úrad posudzoval, či sme v prípade podania nulového prehľadu vyplácali alebo nevyplácali mzdu. Ak sme mzdu vyplácali, a výsledná daň bola nula s odvolaním sme neuspeli, ak sme mzdu nevyplácali a podali sme nulový prehľad, tak sme s odvolaním uspeli. Treba pozrieť aj na tieto veci.
Ak by bola mzda vyplácaná a výsledná daň nula, tak odporúčam požiadať o odpustenie podľa § 103 zákona 511/1992. Treba napísať stručnú žiadosť, doložiť 500,- Sk kolok, a tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci (dá sa nájsť tuším na stránke MFSR). Aj ja mám skúsenosť, že pokuty v takýchto výškach DÚ bez problémov odpúšťa...
otázka
28.09.07,07:27
No vidíte, a my sme podali prehľad včas a aj tak sme dostali pokutu. Keď sme sa odvolali a dokazovali podacím lístkom z pošty, tak si daňový úrad vyžiadal dôkaz o tom, čo bolo obsahom obálky. Zaujímavé je, že sme poslali v jednej obálke prehľad aj ročné hlásenie, jedno dostali a za druhé nám naparili pokutu.
Ako mám dokázať obsah obálky spred 9 mesiacov (našu knihu odoslanej pošty neakceptujú) ??

Toto sa skutočne stalo aj mne, ale na soc.posťovni, a som bola vybavená s tým, že v obálke mohol byť nejaký iný doklad alebo nebodaj čistý list papiera (obrazne) a podací lístok nie je dôveryhodným dokladom. Odvtedy čo sa týka tlačív na DÚ a SP vybavujem osobne s tým, že mám aj kópie, ktoré si nechávam potvrdiť. Aj sa napr. teraz v septembri stalo, že dvom klientom prišiel list zo SP, že nepodali výpis z DP za r.2006. Ale podali:--- (teda ja), potvrdené kópie proste nepustia.
Vladimír Ozimý
28.09.07,07:31
Ja som mala podobný prípad v dvoch firmách a v jednej sme s odvolaním uspeli a v druhej nie. Daňový úrad posudzoval, či sme v prípade podania nulového prehľadu vyplácali alebo nevyplácali mzdu. Ak sme mzdu vyplácali, a výsledná daň bola nula s odvolaním sme neuspeli, ak sme mzdu nevyplácali a podali sme nulový prehľad, tak sme s odvolaním uspeli. Treba pozrieť aj na tieto veci.
Ak by bola mzda vyplácaná a výsledná daň nula, tak odporúčam požiadať o odpustenie podľa § 103 zákona 511/1992. Treba napísať stručnú žiadosť, doložiť 500,- Sk kolok, a tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci (dá sa nájsť tuším na stránke MFSR). Aj ja mám skúsenosť, že pokuty v takýchto výškach DÚ bez problémov odpúšťa...

trochu ma metie na čo je mi tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci :eek:
mbv
28.09.07,07:42
trochu ma metie na čo je mi tlačivo prehľadu o poskytnutej štátnej pomoci :eek:


Lebo DÚ poskytuje určitý druh štátnej pomoci, a tá je limitovaná určitou výškou v určitom období, tak aby nebola prekročená max. hranica...
Vladimír Ozimý
28.09.07,08:06
Lebo DÚ poskytuje určitý druh štátnej pomoci, a tá je limitovaná určitou výškou v určitom období, tak aby nebola prekročená max. hranica...

dik za info takže vlastne to odpustenie bude tá ich štátna pomoc :)...dík za info...
Vladimír Ozimý
01.10.07,14:39
ahojte vraciam sa k tomu...túto žiadosť o odpustenie dlhu posielam podľa všetkého na ministerstvo financii...je tam potrebné aj špecifikovať aké oddelenie...alebo kde najdem to tlačivko s adreskou na internete...nemáte niekto link? dakujem....
mysimis
01.10.07,15:26
Pripájam Ti link a tu sú aj formuláre: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4458
tamik
01.10.07,19:55
Neviem si vôbec predstaviť že budem behať po úradoch s každým tlačivom ako blb a nechať si ich pečiatkovať podací lístoch s pošty je podľa mňa dôverihodný tak načo platím 30 Sk za poštovné.Však si predstavte že máte obehať všetky zdravotné , socialne daňové a neviem aké tlačivá tak mesiac nič nerobím len pečiatkujem po úradoch alebo dame asistetky účtovníka ?
Vladimír Ozimý
02.10.07,15:06
a ešte fakt poslednýkrát :) ... ja pošlem teraz krátku žiadosť s 500 sk kolkom na ministerstvo financii či už musím vypísať aj tlačivo ktorému vôbec nerozumiem? fakt že nie...pekný večer...
misolga
02.10.07,19:34
Vzor pre žiadosť o odpustenie pokuty ( možno niekomu pomôže):
Daňový úrad uložil pokutu za oneskorené podanie prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov. V žiadosti o odpustenie pokuty sme uviedli : v zmysle § 103 ods.1 písm. d) zákona SNR č. 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v zenní neskorších predpisov, žiadam Daňový úrad o dpustenie pokuty vo výške ... Sk vyrubenej rozhodnutím č..., zo dňa........, za oneskorené podanie.Svoju žiadosť odvôvodňujem tým že moje konanie nebolo úmyselné.

Daňový úrad pokutu odpustil čo považuje ako poskytnutie úľavy čo je štátnou pomcou, ktorú treba štvrťročne oznamovať. Zároveň s týmto oznámením poslali na vyplnenie aj tlačivo Oznámenie o prijatí minimálnej pomoci ( podľa § 22 ods.2 zákona č. 231/199 Z.Z o štátnej pomoci v znení neskorších predpisov )kde :
v bode 1,2,3 sa uvádzajú adresa, sídlo , IČO , DIČ,
č. 4 typ podniku - napr. szčo, s.r.o.
č. 5.poskytovateľ-Daňový úrad,
č. 6. Schému minimálnej pomoci - sme nechali prázdny riadok,
č. 7.OKEČ-vyplniť,
č. 8.Účel - sme nevyplňovali,
č.9.Forma - poskytnutie úľavy na pokute,
č.10: počet prac.miest
č.11.tabuľka Údaje o schválenie minim.pomoci : suma Sk a dátum schválenia-je dátum kedy Dú odpustil pokutu.
Ostatné tabuľky č.12 a 13 ostali prázdne.
Oznámenie sa zasiela na adresu :Ministerstvo financií SR
odbor zahranično - právny
Štefaničova 5
817 82 Bratislava

Pri žiadosti o odpustenie pokuty nebol uhrádzaný žiadny poplatok a z MF SR sa takisto už neozvali , tak je to asi v poriadku.
:)
Vladimír Ozimý
03.10.07,07:06
Vzor pre žiadosť o odpustenie pokuty ( možno niekomu pomôže):
Daňový úrad uložil pokutu za oneskorené podanie prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov. V žiadosti o odpustenie pokuty sme uviedli : v zmysle § 103 ods.1 písm. d) zákona SNR č. 511/1992 Z.z. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v zenní neskorších predpisov, žiadam Daňový úrad o dpustenie pokuty vo výške ... Sk vyrubenej rozhodnutím č..., zo dňa........, za oneskorené podanie.Svoju žiadosť odvôvodňujem tým že moje konanie nebolo úmyselné.

Daňový úrad pokutu odpustil čo považuje ako poskytnutie úľavy čo je štátnou pomcou, ktorú treba štvrťročne oznamovať. Zároveň s týmto oznámením poslali na vyplnenie aj tlačivo Oznámenie o prijatí minimálnej pomoci ( podľa § 22 ods.2 zákona č. 231/199 Z.Z o štátnej pomoci v znení neskorších predpisov )kde :
v bode 1,2,3 sa uvádzajú adresa, sídlo , IČO , DIČ,
č. 4 typ podniku - napr. szčo, s.r.o.
č. 5.poskytovateľ-Daňový úrad,
č. 6. Schému minimálnej pomoci - sme nechali prázdny riadok,
č. 7.OKEČ-vyplniť,
č. 8.Účel - sme nevyplňovali,
č.9.Forma - poskytnutie úľavy na pokute,
č.10: počet prac.miest
č.11.tabuľka Údaje o schválenie minim.pomoci : suma Sk a dátum schválenia-je dátum kedy Dú odpustil pokutu.
Ostatné tabuľky č.12 a 13 ostali prázdne.
Oznámenie sa zasiela na adresu :Ministerstvo financií SR
odbor zahranično - právny
Štefaničova 5
817 82 Bratislava

Pri žiadosti o odpustenie pokuty nebol uhrádzaný žiadny poplatok a z MF SR sa takisto už neozvali , tak je to asi v poriadku.
:)

dakujem moc ale teda kam adresujem túto žiadosť prvú na daňový úrad alebo na ministerstvo...ale podľa textu na daňový úrad...
mysimis
03.10.07,07:09
Žiadosť o odpustenie pokuty s kolkom za 500,- Sk posielaš na DÚ. Keď Ti pokutu odpustia, oznamuješ to na ministerstvo.
Vladimír Ozimý
03.10.07,07:11
Žiadosť o odpustenie pokuty s kolkom za 500,- Sk posielaš na DÚ. Keď Ti pokutu odpustia, oznamuješ to na ministerstvo.


dakujem moc pekne
misolga
03.10.07,10:29
...ja som to posielala žiadosť na Dú doporučene, na tri pokuty - tri žiadosti a bez kolkov a neozvali sa že sú potrebné kolky ku žiadostiam pripojiť.
mysimis
03.10.07,10:31
...ja som to posielala žiadosť na Dú doporučene, na tri pokuty - tri žiadosti a bez kolkov a neozvali sa že sú potrebné kolky ku žiadostiam pripojiť.

záleží na tom kedy si posielala tie žiadosti. Vlani ku koncu roka nebolo potrebné dokladať kolky a neplatili sa ani žiadne poplatky za odpustenie pokút.
misolga
03.10.07,11:43
záleží na tom kedy si posielala tie žiadosti. Vlani ku koncu roka nebolo potrebné dokladať kolky a neplatili sa ani žiadne poplatky za odpustenie pokút.
mysimis máš pravdu, žiadosť bola odosielaná 12/2006.
veronikasad
03.10.07,12:40
Ja som to podobnú vec riešil cestou odvolania, za podanie ktorého sa neplatí poplatok. Uspel som, ale musím dodať, že prehľad, ktorého včasné podanie bolo opomenuté bol "nulový".

M I E R

Ja som bohužial s odvolaním neuspela a za nulové prehľady musel klient zaplatiť pokuty.

--------
Veronika
dobsony
03.10.07,15:41
nám stalo také že sme dali na poštu 25 dňa mesiaca Súhrnný výkaz DPH. A dostali sme za oneskorené podanie- vraj dostali 26. dňa mesiaca- pokutu 10 000,- Sk. Skoro som odpadla keď sme doatli list od DU.A nevedeli sme dokázať že sme to podali včas. A museli sme zaplatiť za nič 10 000,- Sk. :confused:
Orsz
03.10.07,15:44
nám stalo také že sme dali na poštu 25 dňa mesiaca Súhrnný výkaz DPH. A dostali sme za oneskorené podanie- vraj dostali 26. dňa mesiaca- pokutu 10 000,- Sk. Skoro som odpadla keď sme doatli list od DU.A nevedeli sme dokázať že sme to podali včas. A museli sme zaplatiť za nič 10 000,- Sk. :confused:

A bolo to doporučene poslané?
otázka
03.10.07,16:38
nám stalo také že sme dali na poštu 25 dňa mesiaca Súhrnný výkaz DPH. A dostali sme za oneskorené podanie- vraj dostali 26. dňa mesiaca- pokutu 10 000,- Sk. Skoro som odpadla keď sme doatli list od DU.A nevedeli sme dokázať že sme to podali včas. A museli sme zaplatiť za nič 10 000,- Sk. :confused:
Aspoň náš daňový úrad si s tlačivom zakladá (majú to pripnuté spolu) aj obálku. Takže ak je na nej razítko pošty s dátumom 25-eho, tak je to podané v danom termíne.
mysimis
03.10.07,17:59
Ja som bohužial s odvolaním neuspela a za nulové prehľady musel klient zaplatiť pokuty.

--------
Veronika

Do 31.12. vlaňajšieho roku platil na pokuty tzv. generálny pardon. U nás odpustili každému./smaozrejme kto si podal žiadosť/.
dobsony
04.10.07,05:55
A bolo to doporučene poslané?
Nie len ako obyčajný list s 1. triedou. Tak že smola.
Neviem prečo sa nedá cez internet posielať doklady aj na DU tak ako urobili v sociálnej poisťovne.Tam bol super nápad možnosť posielať výkazy aj registr.list FO.Je jednoduchý a rýchly a nemôže stať čo nám stalo.
Pekný deň vám prajem!
marama
09.10.07,14:40
Prosím Vás, uvádzate, že k žiadosti o odpustenie pokuty treba pripojiť správny poplatok - kolok 500,- Sk. Podľa akej položky zákona o správnych poplatkov? Alebo kde sa uvádza táto výška správneho poplatku. Je nevyhnutne ho pripojiť hneď k žiadosti alebo zašlú výzvu na zaplatenie?
Stanika
09.10.07,14:53
Nie len ako obyčajný list s 1. triedou. Tak že smola.
Neviem prečo sa nedá cez internet posielať doklady aj na DU tak ako urobili v sociálnej poisťovne.Tam bol super nápad možnosť posielať výkazy aj registr.list FO.Je jednoduchý a rýchly a nemôže stať čo nám stalo.
Pekný deň vám prajem!

Cez internet je mozne posielat doklady aj na danovy urad, my ich tak posielame vyse roka,takze je tu ta moznost.
mysimis
09.10.07,15:52
Prosím Vás, uvádzate, že k žiadosti o odpustenie pokuty treba pripojiť správny poplatok - kolok 500,- Sk. Podľa akej položky zákona o správnych poplatkov? Alebo kde sa uvádza táto výška správneho poplatku. Je nevyhnutne ho pripojiť hneď k žiadosti alebo zašlú výzvu na zaplatenie?

Ak ho nepriložíš, príde Ti výzva, aby si svoju žiadosť doplnila.
dobsony
24.10.07,15:46
Cez internet je mozne posielat doklady aj na danovy urad, my ich tak posielame vyse roka,takze je tu ta moznost.
Nám bolo povedané že DPH hlásenia teda daňové priznanie DPH sa nedá cez internet poslať. Asi to bude zase tak že všade to funguje len u nás nie? A povedali ešte že nemajú radi keď vytlačené doklady odovzdáme.
No comment :confused:
Viera25
26.10.07,05:21
Žiadosť o odpustenie pokuty s kolkom za 500,- Sk posielaš na DÚ. Keď Ti pokutu odpustia, oznamuješ to na ministerstvo.
Ten kolok treba prilepiť na žiadosť o odpustenie pokuty?
mysimis
26.10.07,05:24
Ja ho zvyknem len spinkou pripnúť a dole pod žiadosťou napíšem prílohy a tam si napíšem, že prílohu je kolok a v akej je hodnote.
Viera25
26.10.07,05:49
Mám trochu obavy, či o ten kolok neprídem. Ak si ho pracovník DÚ nechá, nemám možnosť dokázať, že som ho skutočne poslala, aj keď uvediem v liste, že kolok posielam.
mysimis
26.10.07,05:51
Ja uvedené žiadosti dávam osobne na podateľňu. Ak to chceš zaslať poštou tak tam ten kolok kľudne nalep.
Viera25
26.10.07,05:56
Radšej ho nalepím. Ďakujem za pomoc.
Stanika
06.01.08,17:53
Nám bolo povedané že DPH hlásenia teda daňové priznanie DPH sa nedá cez internet poslať. Asi to bude zase tak že všade to funguje len u nás nie? A povedali ešte že nemajú radi keď vytlačené doklady odovzdáme.
No comment :confused:

Celkom určite sa dajú doklady posielať cez internet,len musíte mať príslušný certifikát z daňového úradu,podľa ktorého budete identifikovateľní, slúži to na ochranu údajov, bez registrácie sa to nedá posielať. A na DÚ sa odovzdáva len oznámenie,že ste dokument podali. Tu sa,ale nejedná o vytlačené doklady z internetu.
Ninna
06.01.08,18:02
Mám trochu obavy, či o ten kolok neprídem. Ak si ho pracovník DÚ nechá, nemám možnosť dokázať, že som ho skutočne poslala, aj keď uvediem v liste, že kolok posielam.
Ja som posielala na DÚ celé daňové priznanie na overenie aj s kolkami. A prešlo to kanceláriou kde to triedia až po správcu dane bez problémov a všetku. Ešte mi aj vrátili že som ich poslala veľa.;)
Melnick
06.01.08,18:10
Mám trochu obavy, či o ten kolok neprídem. Ak si ho pracovník DÚ nechá, nemám možnosť dokázať, že som ho skutočne poslala, aj keď uvediem v liste, že kolok posielam.
Vierka ,k tomu by sa snáď neznížil žiaden pracovník DÚ.:)