cecko111
26.09.07,15:49
AHOJTE.zaujímalo by ma či má moj obchodný partner právo na sthávanie mi pol hod.na obed podla zákoníka práce,keď som živnostník a nechcem mať prestávku.Ďakujem
Danila
26.09.07,13:55
AHOJTE.zaujímalo by ma či má moj obchodný partner právo na sthávanie mi pol hod.na obed podla zákoníka práce,keď som živnostník a nechcem mať prestávku.ĎakujemTo nehovor ani zo srandy. Tvoj obchodný partner má povinnosť zaplatiť Ti faktúru a právo na dodávku podľa zmluvy.Ak by to bolo takto, naznačuješ, že ide o závislú činnosť.
evina
26.09.07,13:58
AHOJTE.zaujímalo by ma či má moj obchodný partner právo na sthávanie mi pol hod.na obed podla zákoníka práce,keď som živnostník a nechcem mať prestávku.Ďakujem

Ja napr. ako SZČO mám prestávku na obed podľa vlastného uváženia práve teraz:)


Samozrejme nemá, ako píše Danila... Si jeho obchodný partner a nie zamestnanec.
Johanka
26.09.07,14:05
To je ten istý , u ktorého pracuješ ako živnostník na " úkol" ? Už mi v tých príspevkoch chýba len preplatená nevyčerpaná dovolenka :) .
Zabudni na Zákonník práce, Vaše vzťahy sa riadia Obchodným zákonníkom.
cecko111
26.09.07,14:09
Ten istý Aspoň vydíš ako nás osiera už polroka nám strháva tie pol hodinky
Paula
26.09.07,14:28
Ten istý Aspoň vydíš ako nás osiera už polroka nám strháva tie pol hodinky


Tak kúštik sa os.... sami (joj, ako nerada také slovká píšem) , keď si to necháte. Treba na neho s §§-mi a prípadnou kontrolou.
vikinka
26.09.07,14:31
Zrejme "obchodný partner " nepostrehol novelu zákonníka práce-definíciu závislej činnosti!
evina
26.09.07,14:36
Ten istý Aspoň vydíš ako nás osiera už polroka nám strháva tie pol hodinky

mimotemylen pre spestrenie, aby to niekto nezobral vážne;)

Tak ho požiadaj o gastrolístky :D
Chobot
26.09.07,14:40
AHOJTE.zaujímalo by ma či má moj obchodný partner právo na sthávanie mi pol hod.na obed podla zákoníka práce,keď som živnostník a nechcem mať prestávku.Ďakujem

To vyzerá, že robíš robotu, ktorá má znaky závislej činnosti. Ak by si bol naozaj živnostník, tak obchodného partnera nie je nič do tvojich obedových prestávok.
Paula
26.09.07,15:01
mrníííííííček :D .
evina
26.09.07,15:02
mrníííííííček :D .

Sem tam veľmi poteší:)

P.s. Andrej nebude náhrada, lebo ako vidíš obchodný partner je dosť lakomý :D:D
Kazu
26.09.07,15:11
... a nebude nič ani za sviatky
Ofélia
26.09.07,15:28
Toto čo tu čítam nerobí len jeden podnikateľ, ale skoro všetci čo platia nie za vykonanú prácu, ale na hodinu, ale na druhej strane viem že Szčo na faktúru ktorú vystaví započíta všetko aj to čo im povedal podnikateľ že im nezaplatí, teda čas za obed. Niektorý sa boja tak si tam fakt dávajú čas bez obeda.
Danila
26.09.07,15:33
Toto čo tu čítam nerobí len jeden podnikateľ, ale skoro všetci čo platia nie za vykonanú prácu, ale na hodinu, ale na druhej strane viem že Szčo na faktúru ktorú vystaví započíta všetko aj to čo im povedal podnikateľ že im nezaplatí, teda čas za obed. Niektorý sa boja tak si tam fakt dávajú čas bez obeda.Ak poznáš takých, čo platia nie za vykonanú, ale na hodinu posuň ich ku mne. Ja to tam odsedím aj odstojím. Môžem aj odležať.:) :) :)
Ofélia
26.09.07,15:46
Myslím že by ste to nechceli, lebo tí čo platia na hodinu vás nenechajú ani chvíľu sedieť :(, sedieť a buzerovať môže majiteľ a jeho príbuzný ( bratia ) keď vám poviem že ani jeden Szčo tam nerobí ani na žiadnu zmluvu tak mi neuveríte. Ale to sú muži, nechcem im krivdiť, že si vedia vydobíjať všetko len u žien ale muž voči mužovi, myslím že takto už robia cca 5 rokov, zatiaľ im vypláca mzdy načas i keď keby nerobili cca 260 hod tak žiadna sláva. Prvý krát im pred dvomi rokmi zvýšil hodinovú mzdu o 10 sk. smiešne :(