Taduchepa
26.09.07,14:58
Potrebujem rychlo poradit od skuseneho cloveka.Ak je prasknuty dom od vrchu az po zem v sirke priblizne 2-10cm po celej vyske,da sa s tym nieco urobit??????Dom ma aj pivnicu.Poradte mi PROSIM,je to dost naliehave.Je najaka moznost to opravit??Ak ano ako???????Dakujem vopred velmi pekne vsetkym tym,ktori su ochotni pomoct mi svojou radou.
hanelie
26.09.07,13:13
Tu je každá rada márna - treba urýchlene konať, ;) a puklinu "zaštopkať"
ale nechajte to na odborníkov, - stavebné firmy to robia bežne /
Chobot
26.09.07,13:51
Tu je každá rada márna - treba urýchlene konať, ;) a puklinu "zaštopkať"
ale nechajte to na odborníkov, - stavebné firmy to robia bežne /

Ja si tú puklinu predstavujem tak, že dole je široká 2 cm a hore 10 cm, teda je vidno zvonku cez tú puklinu do domu. Ak to je tak, tak tam asi len štopkanie nepomôže, lebo taký veľký posun steny nemôže vzniknúť sadaním muriva (tiež neuviedla Taduchepa, aký starý je ten dom, či je to novostavba), ale skôr to spôbilo nerovnomerné "sadanie" základov jednej steny, čo je oveľa vážnejšie, lebo môže hroziť spadnutie steny.

Určite by pomohlo, keby si sem pripojila nejaké fotky, nech je vidieť, nakoľko vážne to je.
Chobot
26.09.07,13:52
Téma je 2x založená:

SURNE!!!-Prasknuty dom (http://www.porada.sk/t61611-surne-prasknuty-dom.html)
hanelie
26.09.07,14:00
Jedinú radu ti môžem dať - zavolať čo najskôr statika, ktorý sa k tomu vyjadrí a prípadne navrhne možné riešenia.
áno s týmto súhlasím, to je vec, ktorá chce odborné oko...;)
220870
29.09.07,18:11
Musel by som to vidieť. Ale aj tak to vidím tak, že pri takejto praskline to bude lacnejšie zbúrať ako stále opravovať, keď tak pošli nejaké fotto.
duves
30.09.07,04:33
Musel by som to vidieť. Ale aj tak to vidím tak, že pri takejto praskline to bude lacnejšie zbúrať ako stále opravovať, keď tak pošli nejaké fotto.
Jasne ze zburat. Aj preto banky nechcu brat prasknute stavby za rucenie pri hypotekach. Tak este neskoncili.