Zuzana Boháčová
26.09.07,17:57
Dobrý večer,
môžete mi prosím Vás Vy skúsenejší poradiť,ako mám v Olympe rozlíšiť, či sa jedná o mzdu za nadčas (140) alebo nadčasový príplatok (145)?

Ďakujem pekne
myrtus
03.10.07,07:24
Tiež som sa s tým trápila, potom som použila 140 - počet hodín x naša sadzba za nadčasovú hodinu
Aňuška
03.10.07,09:39
Dobrý večer,
môžete mi prosím Vás Vy skúsenejší poradiť,ako mám v Olympe rozlíšiť, či sa jedná o mzdu za nadčas (140) alebo nadčasový príplatok (145)?

Ďakujem pekne

Asi nechápem otázku. Veď keď pracovník odpracoval napr. 8 hodín
+ 4 hod. nadčas, tak zadám :

kód 20 - hodinová mzda 8 hod.
kód 140 - mzda za nadčas 4 hod.
kód 145 - príplatok za nadčas (min.25%) 4 hodiny
Indiana
16.11.07,13:38
Otázka teda znie ako správne zadávať nadčas a nadčasový príplatok v OLYMPE:
1/ Ak zamestnanec odpracuje v mesiaci viac hodín ako je určený mesačný fond pracovného času, patrí mu za tieto hodiny mzda, zaplatená jeho tarifou (ZP č. 311/2001 §121 (mk:@MSITStore:C:\Program%20Files\Olymp%207.10_ost ra\Olymp.chm::/nove_rtf/IDH_ZakonnikPrace.htm#Mzda_za_prácu_nadčas__)). V OLYMPE teda zložka mzdy 140.
V tejto zložke mzdy si vyberiete vedľa Tarify "Sk mesačne" vtedy, ak je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou a "Sk/hod" ak používate hodinovú mzdu. Zadáte do počtu hodín - počet hodín nadčasu.

Podmienky, za ktorých možno nariadiť prácu nadčas upravuje ZP č. 311/2001 §97 (mk:@MSITStore:C:\Program%20Files\Olymp%207.10_ost ra\Olymp.chm::/nove_rtf/IDH_ZakonnikPrace.htm#Práca_nadčas__).
V prípade, že sa zamestnávateľ so zamestnancom nedohodli na čerpaní náhradného voľna za dobu práce nadčas, patrí zamestnancovi okrem mzdy aj nadčasový príplatok (mk:@MSITStore:C:\Program%20Files\Olymp%207.10_ost ra\Olymp.chm::/zlozky_rtf/ZM_145.htm). V OLYMPE teda zložka mzdy 145. V tejto zložke mzdy si vyberiete vedľa Tarify "%" a do políčka Tarifa nemusíte zadať nič. Vtedy program počíta 25%. Ak do tarify uvediete vyššie % - program použije tieto vyššie %. Zadáte do počtu hodín - počet hodín nadčasu.

2/ Ak sa zamestnávateľ so zamestnancom dohodne na čerpaní náhradného voľna za prácu nadčas, patrí zamestnancovi za hodinu práce nadčas hodina náhradného voľna; v tomto prípade mu mzdové zvýhodnenie nepatrí.
V takomto prípade zaplatíte zamestnancovi iba zložku mzdy 140 a už mu nedáte do výplaty zložku mzdy 145. V mesiaci, v ktorom bude čerpať náhradné voľno mu zadáte zložku mzdy A10 a označíte v kalendári, ktorého dňa sa táto zložka mzdy týka. Program Vám automaticky poníži mesačnú alebo hodinovú mzdu.
KEJKA
04.03.09,14:07
znova otvorím tento problém:
zamestnanec tieto nadčasy má mať iba evidenčne, teda ak aj robí nadčas, tento sa mu neprejaví na mzde, rovnako neskôr ked si zaň čerpá náhradné voľno, nezarobí menej. V podstate ma mesačnú mzdu rovnakú - kvôli dovolenkovému priemeru by som to v Olympe chcela nejako zaevidovať, ale ako?

zam. má rozvrhnuté zmeny tak, aby mu fond pracovného času sedel. V niektorých mesiacoch odrobí o zmenu viac, inokedy zasa menej. Mzdu má mať vždy rovnakú - tak sú dohodnuté zmluvné podmienky. Ako to najjjednoduchše vyriešiť?
Jeho zmena trvá 11,5 hod. (plus 0,5 h. je obed)