scevo
26.09.07,19:38
Dobry den, chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel poradit: Planujem teraz navstevovat dlhodobejsie zubara - akym sposobom budem vykryvat svoju absenciu v praci? mam narok na 7 dni na pargraf, ale ako to funguje ked je to po 2 hodinach do tyzdna? Alebo ako inac sa to preukazuje v praci?
Timka1
26.09.07,17:41
Ak máš denný pracovný čas 7,5 hod. tak si to vyrátaj 7,5 x 7 dní čo je 52,5 hodín, na ktoré máš nárok. Takže po tie dve hodiny ti to spočítajú. Ak prekročíš limit, budeš mať ospravedlnené, ale nezaplatené.
rada
26.09.07,17:44
Dobry den, chcel by som sa opytat, ci by mi niekto nevedel poradit: Planujem teraz navstevovat dlhodobejsie zubara - akym sposobom budem vykryvat svoju absenciu v praci? mam narok na 7 dni na pargraf, ale ako to funguje ked je to po 2 hodinach do tyzdna? Alebo ako inac sa to preukazuje v praci?
U nás asistentka vedie každému zamestnancovi koľko si zamestnanec na priepustku potvrdenú lekárov vyčerpal - teda 7 dní si zamestnanec rozmení na hodiny tak ako potrebuje.
fizzy
07.11.07,08:48
a ked je zubar mimo mesta? vyse 100km?
Staci sa so zamestnavatelom dohodnut alebo je to nejako v zakone osetrene?
Lebo v ZP §141 je pisane len tolko "pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas"
Chobot
07.11.07,08:58
a ked je zubar mimo mesta? vyse 100km?
Staci sa so zamestnavatelom dohodnut alebo je to nejako v zakone osetrene?
Lebo v ZP §141 je pisane len tolko "pracovné voľno s náhradou mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas"

To ako vážne máš najbližšieho zubára vzdialeného 100 km? Nič bližšie nie je.

Ale to je jedno, zamestnávateľ ti je povinný poskytnúť voľno na nevyhnutný čas, t.j. na cestu tam, ošetrenie a cestu späť. Možno sa tiež bude čudovať, prečo máš tak ďaleko zubára. Ale voľno ti musí poskytnúť.


:rolleyes:Zaujímavé by bolo, keby niekto z NR povedal, že má zubára v KE. či by mu dal zamestnávateľ 2 dni voľna...:D.

Ale napr. keby ťa poslali z PP na čeľustnú ortopédiu do BA, tak máš tiež nárok na udelenie voľna na celý deň.
fizzy
07.11.07,09:17
No mam tak daleko, ide o zubara ku ktoremu chodim od mala, kedze s par zubami som mal problemy a on ich pozna najlepsie a som s nim nadmieru spokojny.
Ale nieje to nikde zakonom ustanovene, jedine tym pragrafom 141, na nevyhnutny cas.
seda
03.12.07,07:37
Dobrý deň, je to na zamestnávateľovi ako sa rozhodne pri preplatení celodenného ošetrenia? Zamestnanec priniesol potvrdenie s textom menovaný bol dňa .... na stomatologickom ošetrení. Stomatológ je asi 40 km od pracoviska zamestnanca. Nebude mať pri kontrole zamestnávateľ problém, že to zamestnancovi zaplatil? Myslíte, že je nejak dané čo má v texte potvrdenia byť, napr. slovo celodenné? Ďakujem.
sway
03.12.07,07:45
Dobrý deň, je to na zamestnávateľovi ako sa rozhodne pri preplatení celodenného ošetrenia? Zamestnanec priniesol potvrdenie s textom menovaný bol dňa .... na stomatologickom ošetrení. Stomatológ je asi 40 km od pracoviska zamestnanca. Nebude mať pri kontrole zamestnávateľ problém, že to zamestnancovi zaplatil? Myslíte, že je nejak dané čo má v texte potvrdenia byť, napr. slovo celodenné? Ďakujem.

Ano, od lekára dostane potvrdenie kde nebude mať od-do, ale celý deň a zamestnávateľ mu môže preplatiť neprítomnosť - ide o paragraf - neprítomnosť osobné prekážky platené priemerom.;)