xyz123
26.09.07,19:50
Zdravim vsetkych.
Chcel by som Vas poziadat o radu. Dodal som novemu odberatelovi tovar v hodnote cca 50tis. 10tis vyplatil v hotovosti a ostatok som mu dal na fakturu so splatnostou 2 tyzdne(faktura mu bola zaslana postou a bola na nej formulacia ze tovar je do uplneho vyplatenia mojim majetkom). Nakolko mam dobre skusenosti nevidel som v tom nic zle. Vyhotovil som dodaci list kde bola uvedena konecna suma a spisany vsetok tovar. List je podpisany a opeciatkovany ako mnou tak aj odberatelom a kazdy mame vyhotoveny jeden exemplar. Lenze: uz ubehol mesiac a dotycny vymysla take sprostosti ze preco to nemoze vyplatit ze mam pocit ze je mentalne naruseny. Slubil ze pride uz 5 krat a zakazdym sa nieco pokazilo atd... proste 10 rocne decko vymysli inteligentnejsiu vyhovorku. Mobil zdvihne vzdy az obden po mojom volani a aj napriek jeho prislubu ze uz to vyplatil peniaze na ucet neprisli a on sa dusuje ze to nieje mozne ze to banka a potom ked zavola o 3 dni zrazu vymysli dalsiu blbost. Nakolko mam toho dost chcel by som poprosit o radu ako postupovat. Tu som sa docital ze treba poslat 2 upomienky a potom poslat ziadost o zmier.
Lenze mam otazku: Staci mi ten dodaci list ako doklad ze mi je dlzny peniaze v moznom dalsom konani?????? V dodacom liste nieje klauzula ze tovar je az do uplneho vyplatenia mojim majetkom Vyplyva to zo zakona alebo tam treba tu formulku mat? Co je mozne s tymto robit . Prosim poradte ako to riesit.

DAKUJEM za kazdu radu.

Zdravi Dusan
betka
26.09.07,17:57
Dá sa postupovať viacerými spôsobmi. Nemám slov na takýchto luhárov :mad: :mee:

V prvom rade máš dodací list, a čiatočnú úhradu pohľadávky. NApísať upomienku a skús sa pozrieť na tento link:

http://www.porada.sk/t54013-neplatici-faktur.html?highlight=vym%E1hanie+poh%B5ad%E1vok
xyz123
26.09.07,18:08
DAKUJEM za odpoved.
Je to dobry odkaz uz som to cital a podla toho som sa riadil. Dnes som mu poslal 1. upomienku. Nemam pocit ze ma nechce vyplatit ale ze to natahuje ako sa da, ale ruku za to do ohna nedam... Je to smutne ze vzdy mam problem iba so slovakmi. Mam zakaznikov turkov , madarov, cechov, nemcov, talianov anglicanov ale problem je vzdy s mojom krasnou vlastou...
Danila
26.09.07,19:07
Prípadne ho pošleš do konkurzu.

P.S. Ešte že máš krásnu Vlastu.:---
xyz123
26.09.07,19:24
No ja by som najradsej vsetko riesil v klude dohodou. Proste nemam problem pockat aj 2 mesiace ked nema ako vyplatit, nemam problem mu spravit splatkovy kalendar ale proste neznesiem ked ma niekto klame. Problem je v tom ze asi budem musiet fakt ist podla navodu ako radi vyssie uvedeny odkaz od BETKY nakolko dotycnemu nieje mozne verit a zjavne zacne plnit sluby az ked mu bude priharat... Ak mate niekto radu alebo osobne skusenosti prosim napiste co asi tak najviac zabera. Zatial vsetkym DAKUJEM...
xyz123
02.10.07,13:19
Zdravim.
Este by som sa chcel informovat ako mu mam poslat upomienku, pripadne vyzvu. Staci ju dat do obalky a poslat tak aby som mal o tom doklad alebo ako? Chcel by som mu prilozit totizto fakturu a aj kopiu dodacieho listu. Prosim poradte ako to poslat tak aby to v pripade neuspechu bolo k niecomu dobre a aby to bol pravoplatny doklad.
DAKUJEM
vikinka
02.10.07,13:27
Poslať poštou doručenkou do vlastných rúk.
hanelie
02.10.07,13:36
a zo všetkej korešpondenice si urob kópie
xyz123
03.10.07,08:37
Este jedna otazka.
Ked mu to poslem postou s dorucenkou aky mam dokaz ze som mu poslal v obalke upozormenie vratane priloh alebo tak... Sice bude potvrdenie ze som mu nieco poslal ale co ked povie ze to bola prazdna obalka. Poprosim o vysvetlenie.
Este raz DAKUJEM.
olio
07.10.07,05:24
Este jedna otazka.
Ked mu to poslem postou s dorucenkou aky mam dokaz ze som mu poslal v obalke upozormenie vratane priloh alebo tak... Sice bude potvrdenie ze som mu nieco poslal ale co ked povie ze to bola prazdna obalka. Poprosim o vysvetlenie.
Este raz DAKUJEM.
Samozrejme, keď píšeš akýkoľvek firemný list, robíš ho v dvoch vyhotoveniach. Na konci listu sa uvedú prílohy (všetko, čo spolu s týmto sprievodným listom zasielaš). Jeden si zapíšeš do odoslanej pošty a druhý pošleš doporučene obchodnému partnerovi.Tak ako ty, aj on musí vieť evidenciu prijatej a odoslanej korešpondencie. Ak by bolo obsahom obálky niečo iné, ako sprievodný list uvádza, určite by sa obratom prijímateľ ohlásil a reklamoval to. Ešte poznámka: ako prílohy posielaj len kópie, orginály sa ti zídu pri prípadnom súdnom konaní... Držím palce a prajem len serióznych partnerov, ktorí ťa neoberajú zbytočne o energiu...
xyz123
08.10.07,08:43
Dakujem za odpoved. Urobil som to presne ako si poradil tak uvidim. Hned ako sa nieco pohne dalej budem informovat.
Zatial zelam vsetkym vela Stastia a nech sa Vam dari...
xyz123
14.03.08,07:06
Zdravim vsetkych.

Tak po dlhsej dobe som zase tu. Uz mam potvrdeny platobny rozkaz ktory nadobudol pravoplatnost. Preto Vas ziadam o radu ako postupovat dalej. Asi najvyhodnejsie je postupit to dalej exekutorovi. Aky je prosim Vas postup. Ako a od coho su plateni exekutory Viete mi poradit exekutora???
Privitam kazdu radu a pomoc.
Zatial zelam vsetkym pekny den.
arizona
13.04.12,08:20
co prispevok, to SPAM !!!
Paula
13.04.12,08:23
presne....nevidím tlačítko "nahlásiť"
babi2
13.04.12,08:25
za tlačítkom súhlas, je trojuholík s výkričníkom