mojto
26.09.07,20:00
Vie niekto poradiť, ako by som mohol vo Worde písať text formou slovníka: rozdeliť na 2 stĺpce a písať každý stĺpec oddelene (nie vo formáte "novinový článok") - aby sa písaním do ľavého stĺpca text v pravej strane neposúval.
olio
26.09.07,18:10
neviem, či som správne pochopila otázku, ale skús:
FORMÁT - STĹPCE - vyberieš z ponuky "dva" (môžeš si uparviť ich šírku), a či chceš na celý dokument, alebo od určitého miesta a potvrdíš OK! čafff.
Zdeni
26.09.07,18:14
Hore na lište vo worde klikni na: formát, stĺpce a v predvoľbách zaškrtni dva. Počet stĺpcov môžeš pridať a aj prispôsobiť šírku a medzery.
alazan
26.09.07,18:19
Neviem, či by ti skôr nebolo vhod vložiť dvojstĺpcovú tabuľku - vtedy jeden stĺpec neovplyvňuje posúvaním text vo vedľajšom stĺpci. Ale rozlúč sa s používaním klávesy Tab...
Chobot
26.09.07,18:25
neviem, či som správne pochopila otázku, ale skús:
FORMÁT - STĹPCE - vyberieš z ponuky "dva" (môžeš si uparviť ich šírku), a či chceš na celý dokument, alebo od určitého miesta a potvrdíš OK! čafff.

Tot ale mojto práve nechce, lebo písanie v jednom stĺpci posúva text v druhom stĺpci.

Skôr to vidím na tú tabuľku s dvomi stĺpcami.
iimro
26.09.07,18:29
Neviem, či by ti skôr nebolo vhod vložiť dvojstĺpcovú tabuľku - vtedy jeden stĺpec neovplyvňuje posúvaním text vo vedľajšom stĺpci. Ale rozlúč sa s používaním klávesy Tab...

na to vymysleli CTRL+Tab (pomaha)
olio
26.09.07,18:43
aký je rozdiel, keď použijem CTRL+Tab a keď len Tab? Dík
Chobot
27.09.07,06:36
aký je rozdiel, keď použijem CTRL+Tab a keď len Tab? Dík

Rozdiel je len vtedy, keď tú fukciu (tabelátor) chceš použiť v tabuľke. Máš napr. tabuľku 5x5, keď si v prvej bunke v prvom riadku a stlačíš Tab, tak sa presunieš na druhú bunku prvého riadku.

Keď ale použiješ Ctrl+Tab, tak sa v tej istej bunke posunieš na najbližšiu tabelačnú pozíciu.
mojto
27.09.07,09:10
Ďakujem Alazanovi, toto je asi jediná schodná cesta, už to takto robím, len tu musím často korigovať pravý stĺpec: keď opravím ľavý stĺpec, tak sa mi posunú riadky - potom text vzťahujúci sa k ľavej strane nie je v pravom stĺpci na správnom mieste. Preto ma napadlo, či nepoznáte niečo jednoduchšie.
Orim
27.09.07,16:32
Skús to písať v exceli a potom prekopíruj do wordu
Chobot
28.09.07,05:40
Ďakujem Alazanovi, toto je asi jediná schodná cesta, už to takto robím, len tu musím často korigovať pravý stĺpec: keď opravím ľavý stĺpec, tak sa mi posunú riadky - potom text vzťahujúci sa k ľavej strane nie je v pravom stĺpci na správnom mieste. Preto ma napadlo, či nepoznáte niečo jednoduchšie.

Tak použi normálnu tabuľku s dvomi stĺpcami a viac riadkami. Potom nemusíč upravovať pravú a ľavú stranu, ale vždy text napr. v treťom riadku prvého stĺpca tabuľky bude orpoti textu v treťom riadku ľavého stĺpca.

Vidím, že si to nevieš predstaviť v praxi, preto som ti priložil taký malý dokument na ukážku. Nech pridáš do ktorejkoľvek bunky text, posunú sa obe strany rovnako.

Ak si dáš Print preview, tie čiary tam nebude vidno. Ak by si ich potreboval, nie je problém nadefinovať ich na čierno a budú tam (dá sa kažá jedna čiara definovať samostatne).
mojto
30.09.07,10:13
Ďakujem.
cervena
02.10.07,11:13
Nebolo by najjednoduchšie vložiť si tam textové pole a potom si to posunúť ako treba? Len treba vo formáte textového pola - pravé tlačítko - zrušiť okraj, aby ho nebolo vidieť.
Čau
Alena