slososk
26.09.07,21:33
Dobry den,
som podnikatel (mam s.r.o. a som platca DPH) a velmi dlho uz riesim otazku dovozu automobilov z krajin EU (nemecka).
Zial este nikto mi nedokazal presne odpovedat na moju otazku:
Kedze som platca DPH, tak som kupil v D ojazdene osobne motorove vozidlo, samozrejme, ze za NETTO cenu.. a to je kamen urazu, pretoze teraz neviem ako ho mam zdanit. Ci musim zaplatit DPH z celkovej predajnej ceny vozidla, alebo len z marze, ked predavam vozidlo podla §66???
Auta su totizto kupovane podla nemeckeho §4 1b v spojeni s §6a alebo podla §25a.
Dakujem
apo
30.09.07,12:19
Dobry den,
som podnikatel (mam s.r.o. a som platca DPH) a velmi dlho uz riesim otazku dovozu automobilov z krajin EU (nemecka).
Zial este nikto mi nedokazal presne odpovedat na moju otazku:
Kedze som platca DPH, tak som kupil v D ojazdene osobne motorove vozidlo, samozrejme, ze za NETTO cenu.. a to je kamen urazu, pretoze teraz neviem ako ho mam zdanit. Ci musim zaplatit DPH z celkovej predajnej ceny vozidla, alebo len z marze, ked predavam vozidlo podla §66???
Auta su totizto kupovane podla nemeckeho §4 1b v spojeni s §6a alebo podla §25a.
Dakujem

1. Pre osobné motorové vozidlá "M" platí ustanovenie v zákone ako sa máme riadiť v čase keď zákon o DPH hovorí, že auto je NOVÉ.
Toto nebude tvoj problém.

2. Ak sa skutočne jedná o osobbné motorové vozidlo "M" a nebolo používané podnikateľom registrovaným na DPH v režime, že mal nárok na odpočet z ceny nového auta nieviem si predstaviť ako si ho kúpil za NETTO cenu.

3. Alebo je to úžitkové vozidlo "N".

Upresni či sa jedná o vozdidlo "M", alebo "N" a či ho používala osoba s nárokom na odpočet DPH. Ak vozdilo pochádza od bežného občana potom sa riadime podľa zásad obchodu s použitým tovarom.

apo
mojto
30.09.07,12:30
Ak bolo vozidlo zakupene bez DPH, je nutne ho dodanit ako bezne intrakomunitarne nadobudnutie tovaru. Pri predaji sa samozrejme neuplatni §66. Predaj OMV bez DPH je mozne aj v Rakusku (napr. burza predcasne ukoncenych lizovanych aut)
apo
30.09.07,13:29
Ak bolo vozidlo zakupene bez DPH, je nutne ho dodanit ako bezne intrakomunitarne nadobudnutie tovaru. Pri predaji sa samozrejme neuplatni §66. Predaj OMV bez DPH je mozne aj v Rakusku (napr. burza predcasne ukoncenych lizovanych aut)

Pridaj ešte informácie, čo z toho vyplýva. Keď z Rakúska príde OMV bez DPH.

tu mi chýba odpoveď
http://www.porada.sk/t61220-nakup-ojazdeneho-vozidla-v-nemecku-a-dph.html

aby som vedel kientovi, ktorý chce doviezť úžitkové vozidlo dať správnu informáciu, aby ho mal s odpočtom DPH.

Ďakujem.
apo
Jana Acsová
30.09.07,15:10
apo
30.09.07,15:18